Skip to content

Estonian Highpointer´s / Tipuvallutaja Virtual Cache

Hidden : 1/6/2005
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

This is locationless (reverse) cache, where You must choose one of Estonian 15 counties to reach the highest point.

This highpointer´s cache needs to find out a highest point in one of Estonian 15 counties, then reach it, describe the way to the highest point, what is on top of the natural hill and of cource, the exact coordinates and altidude from sea level as Your GPS device shows it.

Highpointing on klassikalises mõttes riikide (või ka USA osariikide) kõrgeimate looduslike tippude vallutamine.
Veidi mitteklassikalisemas mõttes ja siinsetele (Eesti) oludele paremini sobivaim highpointingu vorm on County Highpointing ehk maakondade kõvemate tippude rünnak.
Ja kui nüüd seostada seda geopeitusega, on sobivaim selle rändamisviisi harrastamise vorm on kõrgeima tipu koordinaatide ja kõrguse mõõtmine GPSiga (Ära unusta enne oma aparaati kalibreerimast).
Eesti maakondadest teatakse kindlasti enim Võrumaa kõrgeimat tippu Suurt Munamäge. Kuid mis on Harjumaa kõrgeim tipp? Kui kõrgele merepinnast kerkib Hiiumaa või Saaremaa? Milline on Ida-Viru maastiku merest kõrgeimal asuv küngas?
Seda saabki avastada uue geopeituse äraspidi-aardega Tipuvallutaja. Otsi käepärastest teatmevahenditest sulle sobiva maakonna kõrgeim tipp ja asu seda vallutama: pane kirja, kuidas kohale jõudsid, mis suunast tipule lähenesid, kui raske oli tõus ja mida oli tipust näha. Võib öelda, et praktiliselt kõigi maakondade kõrgeimate tippude kohta leiab infot ka topokaarti hankimata, kui veidi paber- ja Internetikandjatelt otsida.
Logis tuleks kindlasti ära märkida ka tipu täpsed koordinaadid ja kõrgus merepinnast, mida GPS näitab. Ja kui see erineb miskipärast oluliselt ametlikust kõrgusest, too ära ka tegelik kõrgus.
Võimalusel võiks lisada ka kauneid vaateid kõrgest kohast fotodena ning paigaga seotud legende, kirjeldusi või ajalugu.
Külastada võib tippe korduvalt. Ka siis, kui keegi mängijatest juba tipu on vallutanud. Aga külastuse kirjeldus ei pea sellepärast detailivaesemaks jääma, sest iga tipuvõtmine on alati isemoodi :)
Kuidas näeb välja klassikaline highpointing, vaata sellelt lingilt: (visit link)
Eesti üks arvatavasti tõsisemaid highpointereid on Targo Tennisberg, kelle tipuvallutusi saab näha näiteks sellelt lingilt: (visit link)
Edukaid uute tippude vallutamisi (geo)alpinistid, igatahes! :)

Additional Hints (No hints available.)