Skip to content

Myší díra Traditional Cache

Hidden : 8/11/2022
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   large (large)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Tato keš byla založena k příležitosti pokusu o nový Geocachingový rekord v počtu nalezených keší, adventure keší a nebo navštívení eventu, který se má uskutečnit 20.8.2022.

Tím, že najdeš nějakou keš, tak pomůžeš pokořit rekord, který nebyl překonán již od 11. srpna 2013, kdy za jediný den bylo nalezeno přes 126 833 keší. 

 

Nejprve těžká zpráva, nepřekonali jsme rekord pro většinu průzkumníků, kteří zaznamenali nález za jediný den. Dobrou zprávou je, že na Mezinárodní den geocachingu se stále sešlo 112 477 geocacherů, aby se dopracovali k rekordu. Myslíme si, že to stále stojí za oslavu! Každý průzkumník, který našel geocache nebo Adventure, nebo se zúčastnil nějaké akce, má nyní nový geocachingový suvenýr na počest globální geocachingové komunity a každého, kdo se sešel, aby se dostal ven a prozkoumal svět kolem sebe.

 

Více zdenebo zde

Další nová keš, která je založena za účelem pokusu o geocashingový rekord v počtu nálezů, se nachází v Českém Těšíně - GC9YE0Y

 

MYŠÍ DÍRA

Do města Třince ve směru od Českého Těšína vjíždíme kousek za kruhovým objezdem do podjezdu pod drážním mostem, který prošel v roce 2001 rozsáhlou rekonstrukcí. Kvůli své nevyhovující podjezdné výšce i šířce, byl nazýván "Myší dírou", jelikož měl naprosto nedostatečnou kapacitu, která byla v příkrém rozporu se stále rostoucí dopravní intenzitou na tomto úseku silnice. Navíc byla komunikace v podjezdu odvodněna nedostatečně, nevyhovujícím způsobem a při větším dešti se tento podjezd stával neprůjezdnou komunikací.

 

Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky a Komisí Evropského společenství v rámci programu přeshraniční spolupráce CBC Phare (CBC CZ 9909/0101) byla na jaře roku 2001 vyhlášena výzva k podání nabídky na realizaci projektu, který od počátku nesl v souladu s tradovanou skutečností neoficiální název "Rekonstrukce Myší díry v Třinci"

Jednalo se o rozhodující stavební objekt této stavby - na realizaci byla určena více než čtvrtina nákladů celé stavby (1,1 milionu €). Stavba byla rozčleněna na 42 stavebních objektů. Kromě uvedené přestavby drážního mostu zahrnuje rekonstrukci silnice v úseku dlouhém zhruba 370 m včetně veškeré kanalizace, rekonstrukci silničního mostu přes Olši, rekonstrukci potrubního mostu horkovodu včetně vlastního horkovodu, výstavbu čerpací stanice odpadních vod, stavbu nových opěrných zdí, které jsou z části postaveny na kotvených milánských stěnách, stavbu okružní křižovatky, rekonstrukci světelné křižovatky, stavbu nové energolávky na rozšířeném silničním mostě, demolice pozemních staveb, rekonstrukce chodníků a mnoho, většinou komplikovaných, přeložek inženýrských sítí.

 

Stavební dílo bylo dokončeno dle projektu stavby a dle nabídkového harmonogramu ve vysoké kvalitě tak, aby odpovídalo potřebám města - jeho občanů i návštěvníků.

 

Základní údaje:

 

překonávané překážky: Silnice II/468 v kategorii M16,5/60 s oboustrannými chodníky
úhel přemostění: cca 70°
světlá šířka otvorů: 11,2 + 12,2 m
světlá výška otvorů: 4,95 m
kolmá délka přemostění: 24,40 m
šikmá délka přemostění 26,06 m
šířka mostu: 17,56 až 19,11 m
výška mostu: 6,55 m
konstrukční výška: Průměrně 0,51 m
stavební výška: Průměrně 1,12 m
osová vzdálenost kolejí: Nemění se (4,75 m)

Ke keši: Keš je umístěna nedaleko kruhového objezdu u "Myší díry", pojmenovaného právě podle původního drážního podjezdu. V keši se nachází velký logbook, ve kterém jsou uvedeny jednotlivé dny v týdnu. Zápisy do logbooku provádějte pokud možno do dne, ve kterém jste keš našli, v budoucnu bude zde pěkně vidět, ve kterých dnech byla keš nejčastěji nalezena. V keši je uložena směnárna CWG.

 

O CWG

Cache funguje jako CWG směnárna, pokud CWG neznáte a chtěli byste se dozvědět něco víc, můžete si přečíst pár informací níže.

CWG znamená Czech Wood Geocoin a je to dřevěné kolečko s oboustranně gravírovaným obrázkem, které slouží jako osobní identifikační předmět geocachera – něco jako vizitka. Na jedné straně je logo geocachingu a na druhé jméno geocachera a obrázek, který si vybral.
CWG je předmět výměny a lze ho vyměnit za jakýkoliv předmět stejné nebo vyšší hodnoty.
Pokud je nějaká cache označena jako CWG směnárna, mění se v ní CWG za CWG kus za kus a žádné jiné předměty se zde nevyměňují.
Existuje také pojem xWG, je to obecný název pro všechna tato dřevěná kolečka, protože jsou i CWG z jiných zemí.

1 CWG = 1 CWG / předmět s hodnotou 10 Kč a více

Additional Hints (No hints available.)