Série Brněnská vrcholová kniha Vás zve na procházky do krásných lesů Brna a jeho přilehlého okolí, na kterých překonáte nemalé převýšení.
Jednotlivé keše najdete na pojmenovaných vrcholcích, často v blízkosti vrcholové knihy, vrcholového kamene nebo alespoň u trigonometrického bodu.
V každé keši najdete tematický logbook s bonusovým číslem, které se Vám bude hodit k odlovu bonusové mystery keše. Po údržbách je v keších možné vyměnit tématické CWG.
Místa nejsou dostupná autem, za to jsou vhodná pro zdatné cyklisty s horským kolem.
Chochola se nachází v přírodním parku Baba a stejně jako Velká Baba leží v nadmořské výšce 446 m n. m. Park Baba se rozléhá na ploše 854 ha a převážná část leží v okrese Brno venkov.
Park zasahuje do katastrů Kuřimi, Jinačovic, Komína, Řečkovic a Medlánek. Zalesněný 6 km dlouhý hřbet leží mezi brněnskými čtvrtěmi Bystrc, Komín a Medlánky na jihu, Jinačovicemi na západě, Ivanovicemi na východě a městem Kuřim na severu.

K vidění jsou až stoleté dubové porosty. Smrky i borovice. Zahlédnout můžete celou řadu vzácných a chráněných rostlin. Mýcení je prováděno ekologicky a zbytky dřeva podléhají přirozenému procesu rozkladu.
Marně budete hledat vrcholový kámen nebo trigonometrický bod. Na vrcholu je k vidění pouze historický hraniční kámen.
Pokud od keše popojedete ještě o kus dál, otevře se Vám hluboký výhled na prostor s přístřeškem pod Chocholou.
Pohodlných cest ke keši vede hned několik.
Doporučuji trasu z Ivanovic, která má tam a zpět dohromady 3,5km a nastoupáte přes 140 výškových metrů. Z parkingu po modré přes přístřešek pod Chocholou, odtud vlevo do kopce stále po modré. Posledních 150 metrů na vrchol pak doprava po neznačené cestě.
Další možná trase je z Řečkovic po zelené turistické přes Velkou Babu, odtud po žluté až pod Chocholu a dál po neznačené cestě až na vrchol. Našlapete tam a zpět 4 km a nastoupáte přes 120 výškových metrů. Nejdelší trasa po zelené a dále po modré z Jinačovic měří tam a zpět přes 4 km a nastoupáte 140 výškových metrů.
Cestou ke keši projdete kolem posedu a krmelce. Z těchto důvodů není keš vhodná k nočnímu odlovu, nebudete tak zbytečně rušit zvěř a myslivci si Vás pak nebudou se zvěří plést.