Skip to content

DD • MUCHA Mystery Cache

This cache has been locked, but it is available for viewing.
Hidden : 5/15/2019
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


DD • MUCHA
Vitajte pri mysterke venovanej nášmu obľúbenému autorovi detektívnych príbehov z Nášho Mesta. Dnes sa pozrieme na príbeh z roku 2009, ktorý bol knižne vydaný ako 10. v poradí. Pohodlne sa usaďte, vezmite do ruky papierové či virtuálne vydanie a … Želáme Vám príjemné čítanie.
o autorovi
Dominik Dán (1955) sa viac ako dvadsaťpäť rokov zaoberá vyšetrovaním zločinov. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou „lepšou spoločnosťou“ mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia. Z bohatých skúseností čerpá pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov.
O pravej identite sa na verejnosti, ale i medzi fanúšikmi vedú spory. Po prvej desiatke kníh sa média začínali viac zaujímať o úspešného autora. Taktiež sa objavujú konšpirácie, že pseudonym je len značkou úspešných copywriterov. Autor začal komunikovať s verejnosťou cez rozhovory v elektronických médiách, v ktorých potvrdil, že je z radov kriminalistov. Okrem najbližších spolupracovníkov a pracovníkov poznajú jeho identitu niektorí novinári. Svoju identitu si stráži aj z profesionálneho hľadiska. Dán sa viackrát vyjadril, že by vystúpil z anonymity, no zatiaľ to necháva tak ako je. Nepravý je aj rok narodenia, ktorý sa uvádza na prebale jeho kníh. Ak by sme autora stotožňovali s detektívom Richardom Krauzom, bol by jednoznačne mladší. Richard Krauz nastúpil k polícii v roku 1985. Ku kriminálke nastúpil v roku 1988. Vo viacerých knihách sa spomína presný vek detektíva. V románe Hriech náš každodenný je to štyridsiatka.

Autor vo svojich knihách rieši kriminálne prípady, ktoré sa stali v tzv. „Našom meste“. Toto mesto nie je nikde konkrétne pomenované. Po prečítaní viacerých románov je zrejmé, že autor sa zaoberá prípadmi súvisiacimi s Bratislavou. Kým v prvých románoch jednoducho šifroval ulice či známe postavy (Remiáš – Eliáš, biskup Ján Jastrab – Ján Sokol, Pekárska dolina – Mlynská dolina), neskôr otvorene a presne pomenúva reálie Bratislavy.

Autorsky spolupracoval pri tvorbe slovenského seriálu Kriminálka Staré Mesto a v roku 2016 bol natočený film Červený kapitán podľa jeho rovnomennej knihy.
o knihe
Rok po nežnej revolúcii bolo v Našom Meste založené samostatné oddelenie vrážd, ale vraždilo sa aj dovtedy, aj za socíku, aj v prechodnom období roku 1990. Kriminalisti, dovtedy zápoliaci so „závratným“ počtom vrážd až päť ročne, si odrazu museli zvykať na prídel dvadsiatich, po niektoré roky až tridsiatich prípadov, a s nárastom brutality, o akej sa im ani len nesnívalo. jednou z nich bola aj vražda mladého dievčaťa. Nebola dcérou žiadneho skorumpovaného politika ani otecka-milionára, nebola zvláštna ničím. Ibaže ju jedného dňa našli pri jazere v lesoparku zavraždenú. Mladé a pekné dievča. Niekto jej zviazal ruky za chrbtom jej vlastnými pančochovými nohavičkami, zaškrtil ju a možno aj znásilnil, ale to sa už zistiť nedalo. Jej telo sa našlo vo vysokom štádiu rozkladu a všetky stopy zmizli. Krauz a jeho kolegovia zasa raz začínajú od nuly. Niečo im ale predsa len ostalo, malá, skoro nepostrehnuteľná stopa, ktorú po sebe zanechala mucha. Bude to stačiť na vyriešenie tejto záhady?
Krátky úryvok
Ležala na chrbte a už vedeli, kto ju vytiahol z vody. Okrem toho zatiaľ nevedeli nič. Prišli až k nej. Zápach bol neznesiteľný. Čierne dlhé vlasy mala zlepené špinou do hrubých povrazov. Biele kvietkované šaty na hrudi rozopnuté a okraje výstrihu kreslili veľké V, na jednej strane dierkované, na druhej s gombíkmi. Ramená obnažené. Ruky bolo vidieť iba po lakte, to ostatné sa strácalo pod telom. Ako ju ťahali, lem sukne sa vyhrnul a zroloval. Teraz kolmo pretínal líniu kolien. Biele šaty ostro kontrastovali s farbou kože, už sa objavovali čierne škvrny striedajúce sa s fialovými. Celá tá hrôza sa končila holými chodidlami a čiernymi prstami. Nič viac, iba čierne nahnité prsty.
o keške
Súradnice sa dozvieš, ak nájdeš odpovede na otázky:

1) Pohlavie človeka, ktorého našli v bunkri.
2) Vták, ktorý je v rohu na Zdenovej mape.
3) Rok na medailóne.
4) Jediné nemecké slovo, ktoré Majchrán použil v Konvalinke.
5) Meno človeka, ktorý si odoberal počas pitvy larvy z tela.
6) Koľko metrov museli chlapi prekonať, aby sa dostali na dno bunkru?
7) Meno chlapa, ktorý niesol nájdeného človeka od bunkru.
8) Aké je telefónne číslo Hany Melicherovej?
9) Číslo kancelárie, kde bola vypočúvaná Iveta.
10) Ako sa volá Krauzova mladšia dcéra?
11) Koľko vína vypila Clea pri prvom stretnutí s Andrejom? (dcl)
12) Mala Clea niekedy zlomenú ruku?
13) Koľko rokov má Krauzova staršia dcéra?

Zistené hodnoty zadaj do CHECKERA* a uvidíš čo sa stane.

* Odpovede do checkera zadávajte s diakritikou a čísla nezadávaj slovom!
Pre nájdenie správnych odpovedí odporúčame použiť knižné vydanie.


Additional Hints (No hints available.)