Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato keška je věnována místnímu fotbalovému klubu SK Holice.

O FOTBALE
  • Fotbal (z anglického football, foot=noha, ball=míč), též kopaná, je kolektivní míčová hra, která je nejpopulárnějším kolektivním sportem na světě.

• Ve fotbale hrají dvě družstva po jedenácti hráčích na obdélníkovém, nejčastěji travnatém hřišti. Jejich cílem je dosáhnout více branek (gólů) než soupeř.

• Branky je dosaženo tehdy, když míč přejde brankovou čáru mezi tyčemi branky celým objemem.

• Hraje se hlavně nohama, ale hráči mohou k hraní míčem používat libovolné části těla kromě rukou a paží.

• Pouze brankář (tzn. jeden z hráčů, odlišený barvou dresu) může v blízkosti vlastní branky hrát i rukama. Hry se účastní dva týmy, každý o jedenácti hráčích.

• Na hru dohlíží rozhodčí: hlavní rozhodčí se pohybuje mezi hráči na hrací ploše a má plnou odpovědnost k řízení zápasu; je vybaven píšťalkou, kterou signalizuje zahájení a přerušení hry.

• Těsně za okrajem hrací plochy na delších okrajích hřiště se pohybují dva asistenti rozhodčího, kteří hlavnímu rozhodčímu praporkem signalizují některé druhy porušení pravidel, nemají však samostatnou rozhodovací pravomoc.

• Hraje se jedním kulatým míčem, kterým hráči pohybují na hrací ploše driblováním, přihrávkami spoluhráčům a konečně střelbou na soupeřovu branku, kterou brání protivníkův brankář.

• Družstvo, které zrovna nemá pod kontrolou míč, se jej snaží získat: zachycením soupeřovy přihrávky nebo „napadáním“ soupeře, u kterého je míč; dovolený fyzický kontakt mezi hráči je však výrazně omezen.

• Fotbalový zápas obecně probíhá plynule, přerušení jsou způsobena porušením pravidel . Hraje se celkem devadesát minut hrubého času (čas běží i v přerušené hře), s patnáctiminutovou přestávkou v polovině, po které si soupeři vymění poloviny hřiště. Po skončení druhého poločasu je vítězem zápasu družstvo, které soupeři vstřelilo víc branek.

• V případě, že obě družstva obdržela stejný počet branek, končí zápas remízou; v některých soutěžích je však remíza nepřípustná a hra se musí rozhodnout, zpravidla prodloužením 2×15 minut a pokud ani poté není rozhodnuto, následuje penaltový rozstřel.
Historie místního klubu
  • klub byl založen v roce 1906 jako SK Holice
  • v roce 1952 postoupil klub do oblastní soutěže (obdoba dnešní divize), ve které s přestávkami působil do roku 1961
  • do divize znovu postoupil v roce 1984 a působil v ní s jednoroční přestávkou do sezóny 1999/2000.
  • od té doby se klubu podařilo vrátit jen dvakrát na krátkou chvíli a to v letech 2007–2009 a 2012/13.
  • krajský přebor klub vyhrál i sezóně 2015/2016, ale možnosti postupu nevyužil.

Známí odchovanci

Josef Vápeník, František Schejbal, Václav Vicány ml., Václav Velinský ml., Roman Hendrych, Jan Filip

KE KEŠI

Je to keška střední velikosti a je umístěna v menším lesíku u stadionu. Pokud máte na mapě vidět potok, tak tam žádný není jelikož vyschl :( Své auto zaparkujte prosím před sběrným dvorem, nebudete tak nápadní. Jinak ke krabičce dojedete na kole popř. dojdete pěšky. Budu rád, když vše budete vyměňovat poctivě, to totiž moc lidí nedělá :(

Děkuji těm, kteří vše mění poctivě. Mudlů se moc bát  nemusíte, snad jen fotbalistů, nebo někoho projíždějícího po okolní cestě.

Přeji příjemný a ničím nerušený odlov!!!