Jakmile si stromolezec – arborista nainstaluje do koruny stromu lano, zmizí během několika málo okamžiků nahoře ve větvích. I tam se pohybuje s naprostou jistotou. Zdaleka ale nejde jen o to na strom vylézt, tím teprve práce stromolezce – arboristy začíná. Jako specialisté na řez stromů a rizikové kácení pak bez jakékoliv pomoci vysoko ve větvích zvládnou neuvěřitelné. Tak by se v kostce dalo popsat povolání profesionálního stromolezce a v tomto duchu bude i tato keš.
K odlovu je zapotřebí použití techniky DRT (SRT lze taky použít, ale myslím si, že na to nikdo nemá vybavení), takže nikdo neinstalujte lano na větev s keší. Dvoulanovou technikou (DRT) se u většiny stromů dá z jednoho místa (zpravidla nejvyšší bezpečné větvení) dostat po celém obvodu koruny a to v různých výškách. Samozřejmostí je použití kmenovky nebo smyce. (Pokud nevíte proč, tak to pochopíte na místě.) Při ukotvení DRT používejte cambium saver nebo smyci/lanovici s karabinou, ať zbytečně nedřete strom a lano ukotvujte v dostatečné výšce nad keší, ale pořád na bezpečných (zdravých) větvích tzn. min průměr 10cm. Také se snažte strom udržet ve stejném stavu, v jakém byl, když jste pod něj přišli.
Tato keš není určitě pro každého, zvažte svoje možnosti a zkušenosti s pohybem ve výškách, a pořád mějte na paměti – bezpečnost na 1. místě. 
Pokud zkušenosti nemáte, nebo si nejste jisti tak odlov jen s někým zkušeným kdo ví co a jak.
Jestli patříte mezi ty, kdo ví co a jak, tak stejně nelezte nahoru, když dole nebude nikdo schopný použít mobil nebo vás bezpečně dopravit na zem v případě nouze. 
Věci potřebné k odlovu:
- statické lano 40m – 1 stačí
- sedák
- helma (není nutná, ale doporučená)
- věci pro výstup/sestup
- věci na DRT (doporučuji použít hitch climber/ zigzag/ blake´s hitch – tady pokud není hodně dobrá uzlovatelnost lana je dobré ho vázat z reep šňůry 6-7mm – nutno vyzkoušet svěrnost uzlu na zemi!!)
- cambium saver/smyci s karabinou/lanovici s karabinou
- kmenovka/smyce
- věci na nahození


A ještě malý návod:
Po DRT sjedeš k odbočení větve (na které je uchycená keš) a následně couvej po dané větvi až ke keši (viz figurant na fotografii)

Je dobré jít po rozdělení větve do Y každou nohou po jedné – máte větší stabilitu, je to pohodlnější a bezpečnější:

V keši není tužka!
Hodně štěstí a zábavy při odlovu. Foto u keše potěší, ale není podmínkou.