Skip to content

101 - 021 Gobstopper Mystery Cache

Hidden : 12/19/2011
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


101

101 - 021. Gobstopper (Zakladame kes)


Mame napad na zalozeni nove kese (a vime, ze to bude naprosta bomba, ze ktere si vsichni hledaci v okoli sednou na zadnici), peclive jsme uvazili, jakou velikost schranky zvolit, radne jsme ji vybavili logbookem, pisatkem a pripadne i nejakymi drobnostmi na vymenu, zodpovedne jsme stanovili typ kese, jeji obtiznost a teren. Mame jasnou predstavu o tom, jak by se hledaci k nasi kesi meli dostat a co by je na tom melo bavit, at uz je to zajimave tema, krasne misto nebo rafinovany zpusob ukryti samotne schranky. Co dal? No jiste, dame ji k publikaci, tzn. vytvorime listing!


Zacneme na strance http://www.geocaching.com/hide/report.aspx, kde najdeme formular s prostorem pro vyplneni temer vsech nalezitosti (posleze budeme muset na samostatnych strankach zadat Waypointy (viz Waypointy) a Atributy (viz Atributy), a tento formular si ted v klidu projdeme. Na vyplneni a prvotni „odkliknuti“ formulare mame 40 minut, takze si bud vsechno potrebne pripravime predem a do formulare to jen nakopirujeme, nebo si ho „odklikneme“ rozpracovany a nasledne doladime. To nam ostatne radi i uvodni text, ktery muzeme s klidem preskocit, protoze komentovany vyklad anglicke verze nasleduje prave v tomto listingu:


Cache Type: (viz Typy kesi)
Zvolime prislusny typ, viz predchozi kapitolky. Ze vsech aktivnich typu kesi zde nenajdeme jen megaevent, coz vyplyva z logiky veci (event musi nejprve „dorust“ do pozadovane navstevnosti, aby se stal megaeventem).


Cache Size: (viz Velikost kese)
Zvolime velikost kese, ktere nejlepe odpovida schovavane krabicce. Na vyber mame z nekolika moznosti a to od uplne miniaturnich oznacovanych jako nano (pro tuto velikost je vhodne zvolit volbu "other") az po ty nejvetsi s velikosti "large".


Cache Name:
Nazev kese, pod kterym se bude zobrazovat na strankach gc.com i v GPSkach hledacu. Vzdy volime radeji nazev bez diakritiky (carek a hacku nad pismeny), ktera nekterym programum dela problemy, a take nazev primerene dlouhy (na strance kese se zobrazi i hodne dlouhy nazev, GPS vsak zobrazi jen prvnich X znaku – proto se napriklad tato kes nebude jmenovat „Okruh kolem Prahy 101/021“, protoze to, co je v terenu dulezite (021), by se v GPS uz nezobrazilo...).


Cache Placed By:
Pokud toto policko nevyplnime, zobrazi se v listingu nas nick. Muzeme ho vsak pouzit k tomu, abychom uvedli napr. spoluautory kese, puvodniho majitele (pokud jsme kes adoptovali – viz Adopce kese – volime text „(nas nick), adopted from (puvodni owner)“ nebo „(puvodni owner), adopted by (nas nick)“.


Nasleduje zaskrtavaci policko, ktere zaskrtneme jen v pripade, ze chceme, aby nase kes byla viditelna jen pro Premium Members (viz PM/BM).


Date Placed:
Datum umisteni kese, slouzi vicemene jen jako ukazatel toho, kdy kes vznikla, je tedy jedno, zda nechame (dnesni) datum, nebo posuneme do minulosti (kdy jsme umistili schranku).


Related Web Page:
Moznost pridat k listingu odkaz na jinou, tematicky pribuznou stranku (napr. zdroj informaci, ktere povazujeme za zavazne pri lusteni nasi „googlici“ mysterky, nebo jen stranku venovanou stejnemu tematu).


Background Image URL:
Adresa (na internetu), ktera se pouzije jako zdroj ke zobrazeni podkladu listingu. Pokud nic nevyplnime, bude podklad standardni (bily).


Coordinates: (viz Souradnice)
Vychozi souradnice kese (tj. u tradicni kese ci earthkese misto ulozeni, u multi ci letterboxu prvni stage, u mystery vychozi souradnice, treba jen nahodne zvolene, ale v prijatelne vzdalenosti (do 3 km) od finalky ci postupoveho bodu, ktery maji lovci z listingu vylustit).


Zaskrtavaci policko „Enable Cache Listing“:
Zaskrtavame az ve chvili, kdy chceme kes poslat do schvalovaciho procesu. To znamena, ze listing je z nasi strany uplne hotovy, vc. atributu a waypointu, a kes je fyzicky na miste. Zaskrtnout toto policko je obvykle uplne to posledni, co v ramci pripravy nove kese udelame (viz Reviewer).


Location:
Nastavime stat, kde se nase kes nachazi (nejspis asi Czech Republic), a pokud je to mozne, upresnime kraj (napr. v teto serii uvidite kese v krajich „Stredocesky“ a „Hlavni mesto Praha“).


Overall Difficulty Rating: (viz Obtiznost)
Obtiznost kese, hodnotime v rozmezi od 1 do 5 po pulstupnich.


Overall Terrain Rating: (viz Teren)
Terenni narocnost kese, hodnotime v rozmezi od 1 do 5 po pulstupnich.


Details:
Zde si vcas rozmyslime, zda chceme popis kese vytvorit jako cisty text, nebo zda vyuzijeme moznosti formatovat ho pomoci „html-tagu“ (viz HTML). V druhem pripade zaskrtneme policko „The descriptions below are in HTML“. Tak ci onak mame pro text v listingu moznost uvest kratky popis („short description“ – strucne o co jde, treba ze kes je ci neni vhodna pro tu a tu situaci – napr. Jedoducha drive-in cache; Prijemna prochazka mestem; Nocni dobrodruzstvi v lese vhodne jen pro ty, kdo se neboji tmy; Pohodova prochazka vhodna i pro rodiny s detmi apod.) a pak hlavni text („long description“, kde se muzeme vyradit a vypsat vse, co bychom lovcum radi rekli).


Hint/Spoiler Info:
N50° 09.308 E014° 41.127
Misto pro uvedeni napovedy („hintu“) – viz Hint.


Note to Reviewer:
Poznamka urcena Reviewerovi (viz Reviewer), ktere muzeme vyuzit k tomu, ze predejdeme jeho otazkam.


Regarding Trackables:
Odstavec, ktery nas informuje, ze moznost vlozit do nove kese Trackovatelne predmety (viz Trackables) dostaneme po „odkliknuti“ listingu – ucinime tak nejlepe pomoci logu „write note“ (viz Typy logu - Write note), mame vsak na pameti, ze neni spravne riskovat existenci (ciziho) trackovatelneho predmetu, takze jeho umistenim do nove pripravene skryse si tak trochu bereme na svou zodpovednost riziko ztraty. (Ac na tento problem upozornime i v listingu venovanem praci reviewera, radeji tu znovu pripomeneme, ze se muze stat, ze vase nove pripravena schranka bude na schvaleni, a tim i na prvni nalezce, nejakou dobu cekat, ale celou tu dobu bude hrozit jeji odhaleni a pripadne vykradeni – proto by bylo rozhodne jistejsi nevkladat „cestovatele“ do nove pripravovanych kesi, u kterych neni zadna jistota, ze nebudou zahy vykradeny...).


Dve zaskrtavaci policka:
Jejich zaskrtnutim vyjadrujeme souhlas s pravidly pro umisteni geocache a obecnymi podminkami pro uzivani stranek gc.com. Zjednodusene receno, tohle musime zaskrtnout...


Tlacitko Report New Listing:
Pokud jsme nezaskrtli „Enable Cache Listing“, rychle si klikneme a doladme, co zbyva (pridejme Waypointy (viz Waypointy) a Atributy (viz Atributy); pokud jde o tradicni kes (nejsou tedy zapotrebi Waypointy), muzeme smele odkliknout i se zaskrtnutym „Enable Cache Listing“, pokud je schranka (ci nefyzicka Earthcache) na miste a pripravena k hledani.


Tak a ted uz nezbyva nez cekat, az se na nas dostane rada a keska bude po schvaleni publikovana. V mezicase do schvaleni se vyplati provest betatest cele kese (viz Betatest), pripadne na zadost reviewera doplnit ci opravit chyby, ktere jsme pri zakladani kese nadelali.


Jak na kes:


V takto obsahlem listingu se nejlepe vyhledava pomoci kombinace klaves CTRL+A... ;-)


Historie kese:
7.11.2020 presun souradnic



101 - 020 Domino (BONUS #02)

101 - 022 Squeaky



Additional Hints (Decrypt)

hm arxbcr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)