
Tato keš je soucástí prasecí série.
Poznamenejte si bonusové císlo pro získání klíce k bonusové cache.

Tak tohle je opravdová klasika a mužeme ji s klidným svedomím doporucit všem, kterí rádi obírají kosti. Veprová žebra totiž nejsou panenka a použití horních koncetin pri konzumaci je nezbytné. Pokud jste ochotni pristoupit na fakt, že po jídle skoncíte „po krk“ umatlaní od delikatesní medové marinády.
Varování: tento pokrm není ani v nejmenším vhodné podávat „oficiálním návštevám“. Lidé se prý pod tíhou této medové slasti prestávají ovládat! K ochutnávce jednech z nejlepších "Spearribs" které jsme meli možnost ochutnat doporucuji navštívit "Gute Stube" v Rakouském Bad Vöslau. "Spearribs tage" je pravidelne ctvrtek a sobota. A máte velikou šanci dát si tam i s jedním z Pohodáru jedno od cesty :-)

Jako kontaktní mail pro nápovědu prosím používejte :
prase.napoveda@gmail.com
Děkujeme :-)

Grilovaná medová žebírka
12–16 kousku veprových žebírek (podle velikosti), med, limetka, cesnek, Tandori masala, kremžská horcice, olej, pepr, sul, sojová omácka, worchester (omácka). Kdo má rád pálivé, muže pridat nekolik chilli papricek.
Jako první si pripravíme marinádu. V hlubší misce rozmícháme tri vrchovaté polévkové lžíce medu, štávu z jedné limetky a pet rozmackaných stroužku cesneku. (presné množství je závislé na stavu jednotlivých surovin). Do smesi pridáme trochu oleje (stací slunecnicový) kávovou lžicku kremžské horcice, lehce zastríkneme sojovou omáckou a kápneme worchester + osolíme, opepríme. Poslední ingrediencí je lžicka korení Tandori Masala.
Žebra osolíme, opepríme, velmi decentne potreme marinádou a vložíme do vyhráté trouby – cca 220°C. Peceme približne dvacet minut. Když se maso zda „al dente“, vyndáme pekácek a žebra doslova zalijeme zbytkem medové marinády.
Pri snížené teplote 160°C necháme dopéct – hmota s medem se krásne spojí s masem a lehce zkaramelizuje.

