Skip to content

New TDO Jubilee cache Traditional Geocache

Hidden : 6/28/2010
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 

Proc vznikla tato cache a proc práve tady, ptáte se možná, milí kaceri a ješte milejší kacerky (o kaceratech nemluve) ?? Treba pro inspiraci, že nejen v drsných zábavách (bungee-jumping, jízda na hrochovi, soutež v pojídání párku, odlov cache ukryté ve vcelínu...), ale i na letním stanovém tábore (zimních výjezdech, sjíždení rek, vandrech, cyklovýletech, geolovech...) s vlastními potomky a zároven v parte, se dá užít spousta legrace a dobrodružství!

 

Puvodní cache "TDO Jubilee" jsme založili a publikovali 10.srpna 2009 , poblíž malé vísky Chanovice a jak už její název napovídá - pripravili jsme ji na pocest desátého výrocí "Tábora drsných otcu a detí". Na táborišti poblíž jihoceských Chanovic jsme usporádali a bájecne si užili témer polovinu ze vsech deseti porádaných rocníku TDO a meli jsme proto k tomuto místu zvlášte srdecný vztah. Lidská ubohost a neschopnost jednat na rovinu, spojená s težko pochopitelným vandalským chováním "cestných, zasloužilých pionýrských vedoucích", jinak též vlastníku táborište (od nichž jsme si táborovou základnu pronajímali - nikoli však lesního pozemku, na nemž byla cache umístena!), to byly duvody, proc nakonec cache nevydržela na svém míste déle než dva mesíce... Chrabrí Muromci neváhali ve svém volném case vyrazit do Chanovic, manifestacne se odebrali k majiteli dotycného lesa a žalovali na nás, že jsme v jeho lese umístili cache. Prestože majitel lesa proti umístení cache nic nenamítal, popadli tito Stachanovci dovezené krumpáce a cache rozmlátili! Jen na nákladech porízení materiálu a výrobe schránky tím ownerum zpusobili tito hrdinní práskaci škodu nekolik tisíc korun. Ucinili tak i presto, že vetšinu owneru osobne znají (vcetne telefonního císla a e-mailu), jednoho dokonce více než tricet let... Nemluve již o tom, že ve schránce se v souladu s pravidly GC nacházelo písemné sdelení o okamžitém premístení schánky v prípade, že by její existence v daném míste porušovala vlastnická práva...


Nekolik clenu TDO - srpen 2009...






... a prosinec 1983


Dlouho jsme zvažovali místo náhradního uložení cache a s reviewrem domlouvali další postup. Nakonec jsme se rozhodli, že puvodní cache TDO Jubilee budeme archivovat, ale po úprave a rozšírení obsahu listingu založíme novou cache na pocest TDO - tentokrát však na míste, kde její opetovné znicení (snad) již nehrozí a ke kterému má vetšina zakládajících clenu TDO již více než ctvrt století trvající vztah. Lze dokonce bez nadsázky ríci, že v techto místech "...TO VLASTNE VŠECHNO ZACALO!" Tak vznikla více než dustojná nástupkyne "New TDO Jubilee cache" a doufáme, že se Vám bude alespon trochu líbit!






Stejné místo, jenom jiné století...



TDO - Team Drsných Otcu

aneb: VAROVÁNÍ  MINISTRA  ZDRAVOTNICTVÍ:  

Obsah listingu této cache muže obycejným, tuctovým mužum zpusobit maniodepresivní stavy
a ztrátu erekce, metrosexuálum okamžitý infarkt miokardu !!

 

Vítej geocachere! Prostrednictvím tohoto listingu a naší TDO Jubilee cache se Ti dostává té nezmerné cti, nahlédnout mezi nás DRSNÉ, mezi vyvolené. Poodhalit roušku tajemství TDO! Jsme jadrní, jsme opravdoví, jsme jedinecní. Jsme ideálem mužnosti, hrdosti a cti,  jsme správní hoši s pekne zasazenýma nohama, kterí se nezaleknou žádného dobrodružství! Nenosíme podvazky ani dlouhé puncochy a od Velikonoc až do Dušicek vždy jen hrátké kalhoty! Obycejní muži nám závidí a ženy po nás šílí! Jsme ideálem zralých žen i hrdiny dívcích postýlek. V popularite nemáme (od té doby, co umrel Michael Jackson) žádného dalšího  konkutenta. Jsme skromní! Smrdíme potem, whiskey a tabákem. Jsme sexistictí, maskulinní samci a relikt  Studené války…

Rídíme se pouze dvemi hesly: 

 “Drsno nadevše”   a   “At nám frcej Jeepy”

 

DRSNÝ  CESTNÝ  PREZIDENT  TDO

Milan Paumer - clen odbojové skupiny bratrí Mašínu a veterán Korejské války



Cestný president TDO, hrdina protikomunistického odboje,
velký "frajer" v tom nejlepším slova smyslu, drsnák Milan Paumer
zemrel dne 22.cervence 2010  ve veku 79 let.

Cestu do Berlína po trase jejich legendárního úteku, kterou jsme meli naplánovanou na podzim 2010 již spolecne nikdy neuskutecníme. Bylo a zustává nám však velkou ctí, že se "cestným presidentem" a prítelem TDO stal muž, který naplnil beze zbytku své presvedcení, že proti totalite a bolševickému zlu nelze bojovat jen mávátky, roznášením letáku nebo házením švestkovými knedlíky...

Cest jeho drsné památce !!!  



DRSNÍ OTCOVÉ ZAKLADATELÉ:  

Daktari  (alias Hlavas, Dougras Mc Motyjack, Strelmistr, et.c)

Medik (alias Bob Muc, et.c.)

Lojza (alias Šedivák15, Sporták, Mladej, et.c)

 

DRSNÍ  OTCOVÉ:

Slanák

Trhac

Skeptik

Jaroušek

Terénák

Marek

Dik (ve výslužbe)

 

DRSNÍ  CEKATELÉ (zobáci)

Sunar

Ondra




 

TDO - Tábory drsných otcu  (a detí)

aneb: my, hoši co spolu kamarádíme, jsme se rozhodli, že budeme trávit cas se svými detmi bez prítomnosti jejich matek.

Všechno to zacalo kdysi v minulém století, na konci sedmdesátých a zacátku osmdesátých let, tedy v dobách našeho nejintenzivnejšího trampování, receno s básníkem a Kapitánem Kidem - v dobách her a malin nezralých…. Dodnes si vzpomínám na ten rozhovor, který jsme vedli s naší kamarádkou a osadnicí Koblížkem v onom letním odpoledni, kdesi na vandru. Vymýšleli jsme tehdy nejakou zbrusu novou osadní akci a jak rec plynula, dostali jsme se pri tom plánování  také k budoucnosti vzdálenejší a zacali jsme si vymýšlet, jaké to bude za deset ci dvacet let, jak budeme se svými ratolestmi vyrážet na vandry,  porádat potlachy…. 

Cas oponou trhnul   ...a kde tvý nebetycný plányjsou… (W.Danek).

Období po roce 1989 znamenalo nejen pro nás, ale i pro ceský tramping – toto svým zpusobem svetove ojedinelé hnutí – zásadní zlom. Náhle jsme nemuseli o Dawsonu a psích spreženích, o Niagarských vodopádech, Nashwillu ci Tombstone, kanadských pustinách nebo australské buši jen snít jako o  nedostižných krajích - stacilo sehnat  peníze a vyrazit. Najednou jsme si mohli zacít plnit své životní predstavy, podnikat, vydelávat peníze…
Jenomže nám paradoxne také zacal chybet protivník - spolecný neprítel - obávaný i vysmívaný režim, personifikovaný do esenbáka s oním legendárním úsecným rozkazem „Obcanské prukazy!“ 
Tramping se stal jednou z mnoha možných zábav, alternativ, konícku...Mnohé vazby mezi kamarády se zacaly rozpadat, vznikaly sociální i názorové rozdíly, dríve štastné manželské páry se rozvádely… 

Ale neco prece jen pretrvalo - pevné „jádro“ opravdových kamarádu, prátel a jejich kamarádu a prátel dokázalo neztratit nebo znovu navázat stará (a nekdy i nová) prátelství a i když s menší cetností, prece jen se dál setkávat, navštevovat a obcas vymyslet i nejakou spolecnou akci. A práve z techto vazeb vzešla mimo jiné nekdy v roce 1999 myšlenka usporádat letní detský tábor pro naše vlastní (i nevlastní) deti, deti našich prátel a jejich kamarády. Inspirování dnes již kultovní komedií „S tebou mne baví svet“ jsme se také rozhodli z organizace, úcasti i vedení tábora zcela vyloucit matky a vubec veškeré ženské pokolení starší 18ti let. Toto rozhodnutí, jak se v prubehu následujících let ukázalo, melo zásadní - a nutno dodat pozitivní - vliv na fungování táboru.  Jedenáct dosavadních rocníku Tábor Drsných Otcu, (a detí) je toho presvedcivým dukazem!

 

STRUCNÝ   PREHLED  TDO  

 

Indiánský tábor

Tábor první – týden (sobota-sobota) 1 týden v cervenci,  rok 2000

Téma tábora – Indiáni, táborení v tee-pee, celý tábor jsme budovali (vc.latrin, kuchyne....). táborová hra:jednoduchá cesta za vítezstvím, kdo dojde první vyhrává, hra o indiánská pera. Poprvé instalována lanová skluzavka.
lokalita – Šluknovský výbežek
pocet detí - 23
pocet Drsných - 7
družiny: bizoni, orlové, medvedi, vlci

 

Po stopách vlámských hledacu drahokamu

Tábor druhý – osm dnu (sobota-nedele)  zacátek cervence, rok 2001

Téma tábora – po stopách prospektoru a hledacu drahokamu v zemích Koruny ceské na prelomu 17-18.stol. Hra zacala nálezem dopisu a prevzetím "Deníku" hledacu drahého kamení z konce 17.stol., který deti obdržely ve sklepení chanovického zámku od tajemného mnicha. Deník byl psán starým písmem i jazykem. Každý vecer jsme detem precetli kapitolu (událost zapsanou v deníku) která  pak druhý den urcovala program (hru). Na tomto tábore byly take poprvé využity pyrotechnické efekty (svítící a traskající hul, explodující amethyst, zachránené duše prospektoru- postavy v kápích, vodopád jisker, zelenými záblesky osvícená lebka na židovském hrbitove, a.j.)
táborová hra – po stopách dávných vlámských hledacu drahého kamení
okalita – Chanovice u Blatné
pocet detí - 28
pocet Drsných  8, resp.9
družiny: cervení, zelení, žlutí a modrí



 

Kouzelnický tábor

Tábor tretí – deset dnu,  zacátek srpna, rok 2002

téma tábora - Harry Potter, letní mimorádné kouzelnické soustredení školy car a kouzev Bradavické školy. Vyroba létajících koštat turnaj o školní Pohár letní školy car a kouzel ve famfrpálu, "sršící" a "strílející" kouzelnické hulky, barevný výbuch na voru unikajícího Voldemorta na jezere(pyro efekty), mluvící klobouk (CB -vysílacky)  
lokalita – Jindrichohradecko
pocet detí -  32
pocet Drsných: 9
družiny (pochopitelne, jak jinak): Zmijozel, Havraspár, Mrzimor, Nebelvír





Stavba železnice aneb od Atlantiku k Pacifiku

tábor ctvrtý -  deset dnu na prelomu cervence a srpna, rok 2003

téma tábora – stavba železnice napríc Spojenými státy (Divoký Západ). Prubežné ctení deníku dvou tuláku, kterí se v soucasnosti jdou vyspat do staré zrušené železnicní cekárny kdesi v “meste duchu” na západe USA, prenesou se v case a probudí se v minulosti. Doplneno “divadelními scénkami” Jak zacala Obcanská válka Severu proti Jihu (zastrelení cernocha Slanáka) a Poslední obešení v Severní Karolíne ( kde byl takrka opravdu obešen Terénák). Na tomto tábore byla poprvé uplatnena kombinace velké "stolové hry" - hracího plánu a zároven reálné plnení deních úkolu
lokalita - Chanovice u Blatné
pocet detí - 38
pocet drsných: 9
družiny: cervení, zelení, žlutí a modrí




Rytírský tábor

tábor pátý  jedenáct dnu, konec cervence a zacátek srpna, rok 2004

téma tábora – rytíri, stredovek, získávání území(panství) politikou i mecem . Nekolik dríve osvedcených scének (aktuálne upravených) výuka šermu, pletení košatin pro odsouzence, zkouška jejich nosnosti, výstavba stredovekého vrhacího praku, provinilci chodili “do klády”, šibenice, lámací kolo atd..., strelba z praku, luku, kuší, vrhací nože, sekery, rytírské souboje - hry. Úcast na akci  „Rytírské klání“  profesionálních šermírských skupin – jejich znacné prekvapení až zdešení, když  se (na základe umelecky mínené „výzvy“ na plakátech) osm dospelých chlapu a pres tricet detí v „historických“ oblecích a se zbranemi prihlásilo do služeb akci porádajícího „panovníka“. Nakonec jsme ušetrili vstupné, meli obcerstvení zdarma nebo za polovicní cenu (jako úcinkující), vytvorili jsme kulisu  k soubojum cca 70ti úcinkujících a byli jsme diváky fotografování mnohem více než samotní úcinkující.
lokalita - Velbehy
pocet detí - 36
pocet Drsných 9, resp. 8
družiny: cervení, zelení, žlutí a modrí




Duna

tábor šestý – dvanáct dnu, první 1/3 srpna, rok 2005

téma tábora – DUNA, sci-fi a ekologie (podle knihy Franka Herberta: Duna)   táborová hra – težit “korení” a osázet co nejvetší plochu pouštní planety zelení a tak zmenit ekosystem a zavodnit poušní planetu Arrakis (dost nárocné, malé a menší deti tomu moc nerozumely ) Trojrozmerný  hrací plán !!! (3D globus Arrakisu). Pouštní oblecení pripomínajíci spíše Al-Kaidu, originál kulomet a samopaly (jen štastnou náhodou bez zásahu PCR v prubehu výletu a návštevy restaurace v kostymech a s temito - znehodnocenými - zbranemi), fantasy a Sci-fi kostýmy, jízda na cervovi, plnení zkoušek Fedajkina, boj s krispelovými noži "do první krve" (barva)   
lokalita – Chanovice
pocet detí  - 34
pocet Drsných 9


Pirátský tábor 

tábor sedmý -  ctrnáctidenní tábor, 1.pol. srpna, rok 2006

téma tábora –Boj pirátu s obchodníky, královským námornictvem i boj pirátu mezi sebou. Osvedcená kombinace deskové hry a reálných denních úkolu. Prakticky celý tabor pršelo a bylo chladno (nekterá rána jen 7.st.C). Vory s plováky z vypujcených pivních sudu. Vzhledem k pocasí predvším výlety do okolí a ruzné sportovní souteže a turnaje v petanqe a badmintonu.
lokalita – Lásenice (poblíž Nové Bystrice)
pocet detí – 35
pocet Drsných 8




Operace STRANGER

tabor osmý - patnáctitidenní tábor, konec cervence a zacátek srpna, rok 2007

téma tábora – Americkými vedci pracujícími na supertajných projektech v zakázané oblasti “Area 51” bylo v CR, perimetru Doubravice, lokalizováno objevení stroje casu a tímto strojem casu se prepravující “entita” oznacená krycím názvem “Stranger”. Této lokalizaci predcházel dlouhodobý výzkum anomálií, zjištených v ruzných casových obdobích a historických událostech. V rámci tajné operace NATO byla sestavena americko-ceská “Special Force”, která se premístila na polní základnu vybudovanou poblíž místa lokalizace stroje a zahájila svoji cinnost.Zásadní  zmena v rozdelení detí – tentokrát dve skupiny (roty) po trech družinách (cety) + rozdelení v rotách podle odbornosti + puvodní vyclenení dívek, které byly zdravotnicemi MASH, nebot  pred zacátkem tábora tvrdily, že nechtejí “bojovat” a strílet po sobe z airsoftových zbraní…(velice rychle je hra “chytla” a normálne se zapojovaly do “boju”) Profesionálne pripravený "stroj casu", 24.hodinový Rangers výcvik, presuny jednotek "helikoptérou" a Jeepem-Wyllisem, air-softové zbrane, pyrotechnické efekty (vcetne skutecného "bojového zranení" Hlavase a jeho pobyt ve Strakonické nemocnici), “identifikacní“ psí známky a vojenské prukazy, vyplácení žoldu v táborových dolarech s možností nákupu v Arme prodej zajištovala Linda jako Major Margaret “Štabajzna” Houlihanová, Sunar jako Klinger v ženských šatech..., natácení táborového filmu.

Mise Zajištení stroje casu
Mise Hitler (atentát na A.Hitlera)
Mise Pád helikoptéry
Mise Pablo Escobar (Narkomafie, dvoudenní mise s prepadem)
Mise Vietnam (Vietnamská válka)
Mise Falklandy
Mise Korea a MASH (Korejská válka)
Mise D-day
Mise chycení Strangera – vše je jinak! Likvidace Terminátora!

lokalita: Doubravice u Strakonic
pocet detí 30
pocet Drsných  8, resp. 9





 

Indiana Jones a poklad Templáru

Tábor devátý –  patnáctidenní tábor, záver cervence a 1.pol. srpna, rok 2008

Téma tábora –spletitý tajemný príbeh a cesta od soucasnosti do hluboké minulosti. Stezka Indiana Jonese - vcetne valícího se balvanu, skákání po krokodýlech, hadu a pavouku... Hledání stop, tajných dopisu, vykopávání lebek, nález domnelého pokladu na hrade Kleckov, tajemná sklepení, hrbitovy, krypty a polorozborené domy, hledání indícíí na hrbitovech a v kostelech, nález skutecného pokladu rytíru Templu (Templáru), jmenování strážcu pokladu Templáru... "Kde poklad Tvuj, tam srdce Tvé!" Záverecný "stredoveký" jarmark s prodejem vlastnorucne zhotovených výrobku, s vykladackou karet, predstavením siláka, kolotocem, soubojem s medvedem a j.  
lokalita – Orlické hory
pocet detí - 34
pocet Drsných  7 + 1




TDO - Jubilee

Tábor desátý –  desetidenní tábor2.pol. srpna, rok 2009

Téma tábora - prurez devíti predchozími roky, devítidenní program - každý den vyber z toho nejlepšího z predchozích devíti táboru - jeden den/jeden tábor. Celotáborový turnaj ve Famfrpálu. Rytírská klání. Boj o poklad. Nocní hra "Dojdi do Berlína" aneb ve stopách protikomunistické odbojové skupiny bratrí Mašínu ..., strelba z airsoftových zbraní, maskování v prírode... V rámci programu z osmého rocníku (Operace Stranger) pak dvoudenní návšteva legendy protikomunistického odboje a nekdejšího príslušníka Special Forces US army (Green barets) pana Milana Paumera
lokalita: Chanovice u Blatné
pocet detí  -  min.26, celkový pocet  v nekterých dnech až 35, jelikož se tábora úcastnila na ruzne dlouhou dobu vetšina jeho nekdejších úcastníku - dnes již dospelých...
pocet Drsných  5




Asterix, Obelix a dementní druid Panoramix


Tábor jedenáctý –  patnáctidenní tábor, 30.cervence až 15.srpna 2010. Lovení divocáku, varení kouzelných nápoju, hod menhirem do dálky, boj Galské vesnice s Rímany, stezka Asterixe a Obelixe, stavba menhiru, galské trhy, lovení caches a záverecná hostina...















Tábor dvanáctý –  patnáctidenní tábor, 30.cervence až 15.srpna 2011. Zase zněla Píseň úplňku tam, kde nebe je vysoké a modré a oblaka rychleji než kde jinde plují … Lov Bobříků, likvidace Zelené příšery, Rychlé šípy Live, natáčení dvoudílného táborového filmu „Rychlé šípy učí Bohouška hygieně“ a „Rychlé šípy a Širokkovo tajemství“ a mnoho dalších dobrodružství s hochy s pěkně zasazenýma nohama a ušlechtilou duší! 27 dětí, 7-9 otců a 10 bývalých dětí . Jedna zlomená ruka, jeden rozseknutý prst




















 

HOBIT aneb Cesta tam a zase zpátky (a možná příjde i Pán prstenu!) opět na naší táborové základne Silver creek camp

... léto 2012


COMING SOON...



Záverem pár slov k samotné cache:

Tuto cache mají na svedomí:  Hlavas & Bob Muc &  Šedivák 15


Schránka (krabicka) není velká - spíše neco mezi "small" a "regular". Krome Logbooku, tužky a orezávátka (prosíme neodnášet ani nevymenovat!!) lze do cache umístit menší TB, bez problému GC, CWG  a další drobné track-predmety, prípadne i  pár drobnejších predmetu na výmenu. 

Pri samotném odlovu OPRAVDU  NENÍ  NUTNO nic rozebírat, bourat, kopat, trhat, pácit, loupat, ohýbat, rezat ani jinak poškozovat úkryt nebo jeho okolí!!!!

Budte obezretní! V okolí se mohou pohybovat všetecní „mudlopytláci s povolenkou“ (jinak též mudlomyslivci) nebo mudlohoubari.

Cache není popelnice! Do cache vkládejte jen takové predmety, které mají alespon nejakou hodnotu (sberatelskou, jsou necím zajímavé, udelají malým ci velkým kacerum radost…). Nevkládejte predmety odporující pravidlum geocachingu, zbytky cehokoli, kinderšrot, jízdenky na autobus, parkovací lístky, v okolí nalezené prírodniny, atp...


GOOD  GEOHUNTER

  

 





 

Additional Hints (Decrypt)

pgiegá ubqvan, 2z bq myngn

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)