Skip to content

GEObocce 2020 Event Cache

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
Hidden : Saturday, August 1, 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

01 August 2020, 11:00 - 13:00

Serdecznie zapraszamy na nieoficjalne mistrzostwa keszerów w bocce na piasku!

W grze może wziąć udział każdy z Was!

 

O grze: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bocce Bocce (lub bocci, boccie) – dyscyplina sportu ściśle związana z pétanque, bowls, grą prowansalską pochodzącą z gry granej w starożytnym Imperium rzymskim. Gra rozwinęła się do swojej aktualnej formy we Włoszech, jest ona znana w całej Europie a także w krajach zamorskich, gdzie przebywali włoscy imigranci, m.in. Australia, Ameryka Północna i Ameryka Południowa (gdzie jest znana jako bochas; bolas criollas w Wenezueli), pierwotnie uprawiana przez imigrantów ale wkrótce powoli zaczęła się rozprzestrzeniać wśród ich potomków i mieszkańców danych terenów. Gra jest też bardzo znana w Chorwacji jako boćanje, bućanje, lub balote, w zależności od regionu. Zasady rozgrywki Przeciętne wymiary boiska to 20-27 m długości i 2,5-4 m szerokości, czasami z drewnianymi belkami o wysokości ok. 15 cm odgradzającymi boisko. Kule mogą być wykonane z metalu, drewna, i różnych rodzajów plastiku. Inaczej niż w bowls, kule do bocce mają kształt sfery i nie mają wbudowanych obciążeń. Mecz rozgrywają między sobą dwaj gracze, dwie drużyny dwuosobowe, trzyosobowe lub czteroosobowe. Partię rozpoczyna losowo wybrana drużyna wyrzuceniem mniejszej kuli (świnki, zwanej pallino, pill, bolus, lub boccino w niektórych regionach), z jednego końca boiska do obszaru o długości 5 m do przeciwległego końca boiska. Jeżeli drużyna dwukrotnie nie umieści małej kuli w odpowiednim miejscu, drużyna przeciwna ma prawo położyć ją w dowolnym miejscu w wyznaczonym obszarze. Następnie drużyna, która jako pierwsza rzucała małą kulą wyrzuca swoją kulę. Drużyna przeciwna rzuca swoje kule do momentu, w którym jej kula będzie najlepsza, lub do momentu, w którym wyrzuciła ona swoje cztery kule. Punkty otrzymuje drużyna, której kula znajduje się najbliżej małej. Ilość punktów zdobytych w danej partii równa się ilości kul lepszych od najbliższej kuli przeciwnika. Gra toczy się zwykle (w zależności od regionu) do 11, 12 lub 13 zdobytych punktów.

 

O spotkaniu:

Na rozgrywki spotykamy się w dniu 1 sierpnia o godzinie 11.00 na podanych współrzędnych, które wskazują jeden z torów do gry na stadionie miejskim w Kwidzynie. W tym roku planujemy rozegrać zawody indywidualne w 3 kategoriach: kobiety, mężczyźni i dzieci. Po spisaniu zawodników zagramy podzieleni na cztery grupy w których odbędą się rozgrywki do dwóch wygranych setów. Z grup do ćwierćfinałów przechodzą po dwie najlepsze osoby, a zwycięzców wyłoni system pucharowy. W przypadku, gdy nie zgłosi się wystarczająca ilość osób przewidujemy rozgrywki tylko w systemie pucharowym lub tzw. każdy z każdym. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidujemy pamiątkowe dyplomy i upominki.

 

W trakcie spotkania obowiązkowe pogaduchy jak i wymiana wszelkiego drewna i przedmiotów podróżnych które są oczywiście głównym punktem programu. W trakcie spotkania należy stosować się do obowiązujących obostrzeżeń związanych z koronowirusem. Proszę o stosowanie się do nich. Spotkanie potrwa przynajmniej godzinę a nawet i dwie. Wszystko zależy od ilości uczestników i tempa gry i rozmów. Rozgrywki odbędą się dzięki uprzejmości KCSiR, czyli Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Additional Hints (No hints available.)