Skip to content

PM #40 Prukopnici geocachingu na Plzensku Mystery Cache

Hidden : 4/24/2018
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Vítáme vás na sérii Pilsen_Matrix. Nápad na její vznik se zrodil v hlavě kačera zdehaje, který svou vytrvalostí a důsledností donutil nás ostatní, abychom mu ji založili. 😊 Ale teď vážně. Série začala vznikat od počátku roku 2017. Proběhlo několik pořadatelských eventů a vznikla závazná pravidla pro jednotlivé keše. Během následujících týdnů byly rozděleny jednotlivé D/T kombinace a mohlo se začít zakládat. Každý z ownerů dostal na starost tři keše, které luštěním odpovídají matrixovému D/T a zároveň mají svá vlastní témata. Přece jen se mezi námi ještě najdou tací, kteří si rádi přečtou pár řádek o místě, které navštívili. Takže se máte jistě na co těšit...

Všechny kešky v sérii mají některé společné vlastnosti. Jedná se o keše typu mystery a každá z nich má v listingu možnost ověření výsledku luštění. Výchozí souřadnice hledejte na řekách Mže, Radbuza, Úhlava, Úslava a Berounka. Nebo si můžete stáhnout tento bookmark. Keše nejsou nahuštěny na jednom místě, ale jsou rozmístěny v širším okolí Plzně. Proto bude lepší si na odlov celé série vyhradit více dní. Podrobnější informace k odlovu jednotlivých keší najdete vždy na konci konkrétního listingu. A pokud si nebudete vědět rady s luštěním, nebojte se kontaktovat ownera.

Spoluautoři série:
2vkjmch, bobrlinek, Bobryne, cichalm, Dennyšák_a_Baty, DULÍK & VOJTÍK, Fille.n15, Honomichlojc, foxcpg, Hrádci11, Jan Rais, JPAgeo, Kaštani Plzeň, Kometa, leguan82, lukyhonzik, M13JP, Mi-Lu-Ji, Mira83, Parisee, Petr%S, redymount & Kožich, RicTEP, Ritchier, Subajan & Ateliv, Tholy & Eve, Tomasook, TSEARTH, V_clav11 CZ, vytrvalec, zdehaj

Přejeme příjemný lov a mnoho zážitků při návštěvě série Pilsen_Matrix.

Luštění této mysterky bude snazší pro plzeňské, služebně starší kačery. Pokusím se však být dostatečně návodný i pro ty ostatní.

 

Cache se nachází na místě, odkud je vidět symbol gc-plzen. Hledejte náhradní černou filmovku, která je za zády původního, kýmsi zdemolovaného trezorku. Kód k zámku a pokyny k jeho použití najdete až v GeoCheckeru, po úspěšném ověření souřadnic.

 

Na začátku roku 2007 jsem se ze zvědavosti zaregistroval na server geocaching.com. Svoji první keš jsem ale našel až v březnu. Tehdy bylo krabiček i hráčů podstatně méně, než je tomu v současné době. Navzájem jsme se neznali a potkat u keše živého kačera bylo velkým svátkem. V našem rajonu působilo tehdy dost elitních ownerů. Někteří pokračují dodnes, jiní v geocachingu polevili, či zcela skončili. Paměť už mi moc neslouží, přesto si na některé z nich vzpomínám. Zkusím jim (v abecedním pořadí) věnovat pár následujících odstavců a zároveň prosím o odpuštění ty, na které se tentokrát nedostalo:

 

Ower CI si přezdívku zvolil podle jména své milované psí princezny, plemene Německý ovčák. Pořádal eventy, při kterých jsme mohli venčit opuštěné čtyřnohé přátele. Jedna z jeho tradiček je věnována památnému smrku ztepilému, rostoucímu v polesí Lány, severně od Plzně. TenCI přímých kmenů. Podle tohoto čísla se i keš jmenuje.

 

Owner DA se neproslavil množstvím založených keší. Byl ale autorem keše (v roce 2010 ji adoptovala krovicko), kterou jsem odlovil jako svoji v pořadí druhou keš a první mysterku. V naší komunitě byl DA známý jako autor aplikace umožňující upozorňování na nové keše i pro neprémiové členy. Používal ji kdekdo, i když se našli moralisté upozorňující na nestandardní přístup ke GC datům. Přezdívka ownera DA je inspirována ptákem, doktorem stromů, s červenou čepičkou. Na konci obsahuje dvojčíslí DA.

 

Ownerovi HR se říkalo „havran“. Tento, dnes již geocachingově neaktivní pán (můj bývalý spolužák) má mimo jiné rád fraktály a asi i proto zakládal mysterky věnované počítání. Jedna z nich je inspirována projektem distribuovaných výpočtů, zkoumajících vesmírné vlnění na přítomnost rádiového signálu mimozemšťanů. Tato mysterka byla založena v prosinci roku HR (čtyřčíslí).

 

Owneři CHaR pro nás začátkem roku 2007 připravili pětici keší věnovaných vodním tokům, protékajícím naším krajským městem. V této sérii měla Mže pořadové číslo CHaR.

 

Owner JA nás svojí přezdívkou poněkud mate - jedná se o mírně upravenou, zdrobnělou podobu ženského jména, mající svátek 4. února. Tento akční chlapík pro nás zatím stihl založit čtrnáct keší, z toho dvě ještě v roce JA (čtyřčíslí).

 

Owner JP je stále aktivní. Mohl bych toho o něm napsat opravdu mnoho, ale budu stručný. Tento muž, společně s Poníkem, vymyslel Czech Wood Geocoin. Jeho osobni CWG mělo pořadové číslo JP.

 

Owner JU má přezdívku, která by měla patřit nikoli seniorovi. Založil nemálo keší v okolí Plzně, ale i na Šumavě. Na jedné jeho šumavské jsem po roce kešování poprvé zažil pocity prvonálezce. Za svojí přezdívkou má tento owner dvojčíslí JU.

 

Owner ME byl proslulý propracovaností svých schránek. Těžko říci, proč si jako slovní základ své přezdívky zvolil včelí produkt. Jako letecký modelář byl neobyčejně šikovný a měl smysl pro detail. Na jeho keše se nedá zapomenout. Děkovné logy na těch několika málo, které jsou ještě v provozu, si owner ME pročítá kdesi v nebesích, kam se předčasně uchýlil. Celkem založil ME keší (dvouciferné číslo).

 

Owner M&F, spolu se svou kvetoucí životní (geo)partnerkou rozhodně nesmí v mém seznamu chybět. Hodně se zasloužil o stmelení plzeňské geocachingové komunity. Keše založil například u vlakových zastávek v našem městě, byl také autorem mojí první nalezené multicache (celkově můj třetí nález). Tento tandem si jako svůj pětistý odlov vybral skvostnou multicache věnovanou spojovací součástce z drahého kovu GC M&F FY1 (M&F je dvojčíslí).

 

Owneři NE si svoji přezdívku vybrali podle obce v okrese Plzeň sever, nacházející se mezi Příšovem a Všeruby. Jejich první NE keše měly v názvu slovo hrad (počet).

 

Owner OL není přeborníkem v počtu nalezených keší. Má rád mapy a patrně i díky tomu pro nás každoročně pořádá všemi vychvalované eventy - navigační závody. Jako owner se zapsal do historie. Na kopci nedaleko Karlových Varů založil v roce 2001 jako první našinec tradiční keš. Tato je v ČR OL nejstarší (pořadí).

 

Owner P&T má rád koně. Založil čtyři desítky keší na neobyčejně zajímavých místech. Tento muž dokonce po nějakou dobu působil v roli Geohorse reviewera, jako nástupce prvního haggaeuse. Geocaching již neprovozuje, svoje mimořádné, novátorské schopnosti uplatňuje v jiných oborech. Díky ownerovi P&T jsme třeba i volali do telefonní budky kdesi v Brně na telefonní číslo (+420) 541 P&T 069 (trojciferné číslo).

 

Owner PO založil, mimo jiné, několik krásných keší věnovaných místům, kde vodní tok s hučením přepadá ve svém korytě. Abych ještě trochu napověděl, tak za úvodním písmenem následuje synonymum slova protiklad. Owner PO si stejnou „milníkovku“, jako owner M&F vybral coby svůj nález číslo PO (čtyřciferné).

 

Sympatické dvojce TO (dvě slova bez mezery) se v komunitě neřeklo jinak, než „cibulky“. Už pár let neloví a většina jimi založených keší je žel v archivu. Věčná škoda - jednalo se o mimořádné kousky. Založili například několik mysterek, věnovaných číslům v intervalu 10 až 20. Jedna z nich (tuctová) zatím ještě žije. Počet těchto číslových mysterek byl TO (jednociferné číslo).

 

Owner VE své první keše zakládal ve svém rajonu Rokycanech a jejich blízkém okolí. Mnohé své perly ale umístil i v našem krajském městě - například velmi dobře hodnocenou mysterku věnovanou tajemství slovníků. Jeho nick obsahuje jméno našeho svatého knížecího patrona v domácké podobě a na konci má dvojčíslí VE.

 

Owner Y_T si svoji teamovou přezdívku zvolil podle teritoria ležícího na severozápadě Kanady. Stejně nazval i svoji keš, spočívající od roku 2005 v údolí Radnického potoka. Tu založil jako svoji v pořadí Y_T (jednociferné číslo).

 

Všechna čísla máme přiřazena, můžeme počítat souřadnice skrýše:

 

N 49° AB.CDE

E 13° FG.HIJ

kde:

A = DA / CI

B = NE - JP

C = (HR - JA) * CHaR

D = JU / CHaR - JP * ME + TO

E = JP * CHaR

F = M&F / (TO * Y_T)

G = JP * ME - VE / NE

H = P&T / OL - VE - DA

I = HR - JP * PO

J = NE / JP

 

O keši:

 

 

Hledejte náhradní černou filmovku, která je za zády původního, kýmsi zdemolovaného trezorku.

Kód k zámku a pokyny k jeho použití najdete až v GeoCheckeru, po úspěšném ověření souřadnic. Skrýš je zvenčí velikosti small, vnitřní prostor je ale micro. Prosím nevkládejte nic, kromě logbooku! Tedy žádné CWG, žádní cestovatelé. V keši není tužka! Prosím o šetrný přístup, aby nedošlo ke zničení jinak velmi bytelné schránky.

 

GeoCheck.org

Additional Hints (Decrypt)

cenmrp ir ilfv xbyra, svyzbixn mn mnql chibqavub mavprarub germbexh

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)