Skip to content

Las Młodziejowski #6 Traditional Geocache

Hidden : 6/10/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Las Młodziejowski

Las Młodziejowski jest częścią Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego Park jest położony na terenie 6 gmin: Gołcza, Iwanowice, Michałowice, Skała, Trzyciąż, Zielonki. Rozciąga się od Dziekanowic w kierunku północnym i północno - zachodnim do wsi Trzyciąż. Nazwa parku pochodzi od rzeki Dłubni, której dolina biegnie od północy na południe przez cały obszar parku.Całkowita powierzchnia parku wynosi 10959,6 ha.

Dawna granica zaboru austriackiego i rosyjskiego

W lesie można odnaleźć relikty pozycji polowych z lat 1914-1915, które przez okres około 3 miesięcy stanowiły linie frontu. Elementem tej samej pozycji były zapewne okopy w Lesie Młodziejowskim, gdzie znajdują się głębokie jary oraz dwa okrągłe zagłębienia połączone z tymi jarami. Przez las przebiegała dawna granica państwowa Austro-Węgier i Rosji. Komora celna i przejście graniczne znajdowało się w Michałowicach-Komorze, a wzdłuż granicy rozlokowane były posterunki strażników granicznych (tzw. posty), widoczne na mapie austriackiej z początku XX wieku.

Quest Śladem Chłopców Malowanych poprowadzony jest śladami I wojny światowej przez gminy Michałowice i Zielonki. Duża cześć trasy wiedze przez las.Trasa questu przebiega przez kilka miejscowości, z których Książniczki, Młodziejowice i Michałowice (obecnie w gminie Michałowice) znajdowały się w zaborze rosyjskim, a Bosutów, Boleń (gmina Zielonki) w zaborze austriackim. Obecna granica gmin Zielonki i Michałowice na tym odcinku pokrywa się dokładanie z dawną granicą państwową Austro-Węgier i Rosji. Wędrowiec na trasie questu przekracza granicę dwa razy. Pierwszy raz zaraz po wyjściu z lasu, drugi raz pod koniec trasy w okolicach obelisku.

Droga św. Jakuba – Camino

Długość Małopolskiej Drogi św. Jakuba z Sandomierza do Krakowa wynosi 206 km. Drogę pielgrzymom wskazuje muszla św. Jakuba, której „promienie” zbiegają się w jednym punkcie – wyznaczając cel wędrówki. Dodatkowo droga oznakowana jest żółtymi strzałkami. Pierwszy odcinek Małopolskiej Drogi św. Jakuba w województwie małopolskim otwarto 25 października 2008 roku w parafii pw. św. Jakuba Apostoła Starszego w Więcławicach Starych. Opiekę nad małopolskim Szlakiem Jakubowej muszli sprawują członkowie Bractwa św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych. Droga św. Jakuba na terenie Gminy Michałowice prowadzi przez las Goszcza i wychodzi w Woli Więcławskiej. Dalej szlak biegnie na południe. Najbardziej malowniczy odcinek Drogi stanowi zejście wąwozem ze Zdzięsławic do Książniczek oraz droga z Książniczek przez Las Młodziejowski do Bosutowa. Do Krakowa droga prowadzi wzdłuż torów kolejowych i szlak wychodzi na ul. Powstańców przy Cmentarzu Batowickim.

Seria:

Seria keszy Las Młodziejowski, to 18 pojemników ukrytych w terenach łatwiej lub trudniej dostępnych. Do niektórych prowadzi prosta ścieżka a do innych absolutnie ścieżki może nie być ;).Poukrywaliśmy nasze pojemniki w miejscach tak "prostych" jak i bardziej wymagających wysiłku. Mamy nadzieję że jest wystarczająco zróżnicowana i dostarczy Wam choć trochę dobrej zabawy. Po znalezieniu wszystkich pojemników i odpisaniu z nich kodów, na poszukiwaczy czeka jeszcze skrzyneczka #19 czyli Finał.

CACHE:

Pojemnik micro z logbookiem oraz ołówkiem ukryty na współrzędnych. Dobrej zabawy;)

.

.

.

.

Additional Hints (No hints available.)