Skip to content

CITO Event Górzno 2012 Cache In Trash Out Event

This cache has been archived.

BOX Team PL: To juz jest koniec nie ma juz nic - nawet smieci w lesie ;-) hahaha
dzieki za wspólprace i do zobaczenia
BOX Team PL

More
Hidden : Saturday, September 29, 2012
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Geocaching Polska

"Tak długo czekaliśmy na te dwa dni w Górznie a one minęły jak z bicza strzelił...
Czasu na nudę nie było, bo bogactwo skrytek efektownie i efektywnie wypełniło nasz czas. Róznorodność geozajec: piesze wyprawy, wspinaczka drzewna, rowerowe eskapady i rajdy samochodowe spowodowały, ze czas mknal z predkoscia swiatla.
 
Dziękujemy BOX Team'owi PL za zorganizowanie eventu i cieple przyjecie. Wszystko zagrało znakomicie a czas z Wami spędzony był naprawdę intensywny, radosny i przyjacielski. Wciąż dochodzę do siebie psychicznie i fizycznie :-), bo młodsze pokolenie teamu nawet na minute nie odpuszczalo... Super gromadka!
Dzięki za interesujące kesze. Rybka smakowała wyśmienicie. Była głównym celem naszego górznienskiego keszowania, ale zadowoleni tez jesteśmy z faktu, ze mogliśmy "doszukać" tych, których jeszcze nie zdobylismy.
 
Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do stworzenia przemiłej, domowej atmosfery.
Było nam u Was naprawdę dobrze.
Słowem, z czystym sumieniem możemy zakomunikowac wszystkim nieobecnym na evencie, ze mogą naprawdę żałowac. Działo się wiele, pogoda była wyśmienita, okoliczności przyrody piekne a keszy w lesie wiecej niz grzybów.
 
To jest to, co keszerzy lubia najbardziej!
 
Dziękujemy, pozdrawiamy i już piszemy się na kolejny event w przyszłym roku!
Macie czego żałować, serio. Ale nie wszystko jeszcze stracone. Event ma być cykliczny, więc za rok będzie szansa na nadrobienie braków :-) a pewny jestem, że Górzno odkryje przed Wami swoje geotajemnnice o każdej porze roku.
 
Jeszcze raz dziękujemy za wspaniały weekend w Górznie - najmniejszym mieście w Polsce."
 
Pozostaje mi podziękować Soolashowi za zgodę na użycie jego wpisu na grupie dyskusyjnej jako najlepszej zachęty do kolejnego spotkania w maleńkim Górznie.
 
Sprawy organizacyjne:
 
Niniejszym zapraszam wszystkich na kolejny, bardzo rzadko organizowany w Polsce event CITO.
Spotkanie rozpocznie się w w Hajduczku - współrzędne skrytki -dnia 29 września (sobota) 2012 r o godz. 10.00 a nastepnie wozami konnymi udamy się na scieżkę przyrodniczą około 8 kilometrów do rezerwatu Czarny Bryńsk.
Trase zbierania śmieci i keszy (wierzę, że keszy będzie zdecydowanie więcej - hahaha) rozpoczniemy w siedzibie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Waypoint GO 
Laczna dlugosc trasy to ok 2 km. W przypadku zgloszenia wiekszej ilosci osób sprzatanie rozszerzymy na wiekszy rejon.
 

Prosze jesli to mozliwe zaopatrzyc sie w rekawice ochronne.

Prosze zglaszac chec przybycia poprzez log typu "will attend"

 

Czarny Bryńsk

„Czarny Bryńsk” – został uznany Zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 26 kwietnia 1963 r. (Monitor Polski nr 43, poz. 215) na powierzchni 13,13 ha. Rezerwat ścisły (torfowiskowy, ekosystemowy), utworzono dla ochrony kłoci wiechowatej, rzadkiej we wschodniej kraju. Rezerwat obejmuje śródleśne, eutroficzne (o czystej wodzie) jezioro, do którego przylega mszarne torfowisko przejściowe. Kłoć wiechowata rośnie nad brzegami jeziora oraz na torfowisku przejściowym. Jezioro ma bogatą roślinność wodną, najgłębiej występują tzw. "łąki ramienicowe", utworzone przez glony – ramienice. Zwracają uwagę skupienia grzybieni białych. Bogata roślinność szuwarowa. Na torfowisku występują zbiorowiska mszarne z rosiczką okrągłolistną, przygiełką białą i bagnicą torfową. Celem ochrony jest zachowanie stanowiska kłoci wiechowatej i innych gatunków roślin torfowiskowych. Kłoć wiechowata to rzadka w tej części Polski subatlantycka roślina szuwarowa. Rosnie przy brzegach niewielkiego śródleśnego jeziora Czarny Bryńsk. W skład rezerwatu poza jeziorem wchodzi pas szuwarów i torfowiska. Znajduje się na terenie gminy Górzno. Właścicielem rezerwatu jest Skarb Państwa, a zarządcą Lasy Państwowe.Rezerwat nie posiada ważnego planu ochrony.

free counters

Additional Hints (No hints available.)