How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

JAWA 250

Když se rekne „silnicní motocyklové závody“, každému se asi vybaví Brno, Most, nebo "300 zatácek v Horicích", ale verte neverte i naše Praha mela své závodní trate.

Sice se zde nejelo žádné mistrovství sveta, ale vezte, že závodníci se prali o vítezství, jako by to byla velká cena.

JAWA 500 OHC

Jednou z techto tratí byla trat závodu v Malešicích, se kterou bych vás chtel nyní seznámit.

Na jare r. 1981 se zde konal první závod silnicních motocyklu. Start závodu byl v místech vjezdu do dnešní spalovny odpadu. Depo závodních stroju bylo na parkovišti firmy Linde (dríve Technoplyn).

V roce 1983 se zde pak konaly dokonce závody dva a to na jare závod oblastní a na podzim závod preboru CR. Jezdilo se ve trídách 50, 125, 250, 350 ccm.

Tehdy zde nebyl jediný semafor, provoz byl vzhledem k tomu, že ješte nebyl dokoncen most pres údolí Rokytky minimální. To vše vedlo k tomu, že se tento závod zde mohl vubec uskutecnit. Porádal ho tehdy Svazarm (svaz pro spolupráci z armádou) Konstruktiva Praha.
Mimo tento závod se zde konal ješte sprint motocyklu.

JAWA 350 OHC

TRAT ZÁVODU - MALEŠICE

V případě, že dochází, nebo došlo v logbooku místo na logování prosím nálezce o vložení nového. Po svém úrazu jsem na invalidním vozíku a je pro mne většinou velmi obtížné zajistit obnovu keše včas. Děkuji.

Hintem si opravdu nedělám legraci, některé koule mohou mít i rohy :-)