Skip to content

Od kropki do kropki czyli Główny Szlak Sudecki Virtual Cache

Hidden : 11/27/2021
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


"Krajobrazy jak ziarnka różańca odmawiam,

Nie pragnę nowych, stale stare wznawiam,

I na tych samych, z pasją ciągle nową

Nalepiam moje niedołężne słowo.

Widać mnie tknęła Sopliców choroba,

Nic prócz ojczyzny mi się nie podoba."

Jan Sztaudynger „Krajobrazy jak ziarnka”

 

Główny Szlak Sudecki (GSS)

GSS – to pod względem liczby kilometrów trzeci szlak długodystansowy w Polsce. Prowadzi od Świeradowa Zdroju do Prudnika i liczy około 440 km. Wymaga nieco mniej wysiłku od GSB, jako że jest krótszy i liczy mniej podejść (suma podejść GSS to ponad 14 km). Obecną wersję szlaku, przy swoich 440 km, szacuje się, że można przejść w 2-2,5 tygodnie marszu. Jego przebieg zmieniał się przez lata, zaś największą modyfikacją było – dokonane w ostatniej dekadzie – przedłużenie szlaku. Zaczynając się w Świeradowie-Zdroju, kończył się w Paczkowie, na północ od Gór Złotych. Dopiero w 2009 roku oficjalnie zatwierdzono wydłużenie go do Prudnika, u podnóży Gór Opawskich.

GSS prowadzi łącznie przez przez 12 masywów górskich. Niestety, omija kilka ważnych szczytów w Sudetach jak choćby Śnieżka bądź Szczeliniec Wielki, ale i tak warto go przejść.

Ten virtual ma na celu pokazanie Ci ciekawych miejsc na szlaku Głównego Szlaku Sudeckiego, jak i w jego pobliżu.

 

SKRYTKA

Aby zalogować znalezienie:

  1. W każdym ze wskazanych poniżej punktów kontrolnych wykonaj wymagane zdjęcie i dołącz je do loga (łącznie 19 zdjęć). W opisach miejsc znajdziesz współrzędne GPS oraz informacje co dokładnie ma się znaleźć na zdjęciu.
  2. Pamiętaj, że na każdym zdjęciu musi się znaleźć kod GC tego virtuala lub Twój nick (może być napisany na kartce, może być pieczątka/drewniak/etc). Twoja twarz nie musi być widoczna.

Powodzenia!!!

 

źródło: opracowanie własne na podstawie strony https://mapa-turystyczna.pl/

źródło: opracowanie własne na podstawie strony https://mapa-turystyczna.pl/

 

01 Początek

N 50° 54.675' E 15° 20.588'

 

Świeradów Zdrój, tutaj wszystko się zaczyna (bądź kończy:)). Jeśli podjąłęś się przejścia Głównego Szlaku Sudeckiego w całości, to przed Tobą około 440 km wędrówki przez Góry Izerskie, grzbiet Karkonoszy, labirynty skalne Gór Stołowych oraz zielone i łagodne ścieżki Gór Bystrzyckich i Pogórza Sudeckiego. Szlak odwiedza też wiele historycznych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nim jest Uzdrowisko "Świeradów Zdrój", które dość mocno związane jest z żabą. Znajduje się tu nawet "żabia" fontanna. Ciekawe, którą żabę potrzesz podczas swojej wędrówki?

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i początek Głównego Szlaku Sudeckiego w Świeradowie Zdroju.

Przykładowe zdjęcie:

 

02 Kopalnie

N 50° 51.032' E 15° 26.758'

 

Sudety były w swoim czasie ważnym ośrodkiem górnictwa - początkowo zwłaszcza kruszców, później także węgla kamiennego. Do dnia dzisiejszego w niektórych miejscach prowadzone jest wydobycie. Aktualnie, znajdujesz się na wysokości 1050 m n.p.m., w miejscu skąd rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków w Górach Izerskich, w pobliżu najwyżej położonego kamieniołomu w Polsce, a także w Europie Środkowej czyli Kopalni kwarcu „Stanisław” w Szklarskiej Porębie. Miejsce to było znane z występowania pięknych kryształów kwarcu, głównie mlecznych i różowych. Pierwszymi poszukiwaczami kryształów w tym miejscu byli Walończycy.

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i widok na dawną Kopalnię kwarcu "Stanisław".

Przykładowe zdjęcie:

 

03 Wodospady

N 50° 48.876' E 15° 29.791'

 

Królem Sudeckich wodospadów jest Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie. Sam wodospad ma 27 metrów wysokości. Ciekawostkę stanowi fakt, że za środkową kaskadą wykuta jest grota nazywana „Złotą Jamą”, w której przed wiekami Walończycy poszukiwali cennych kruszców: ametystów i pegmatytów. Poniżej wodospadu znajduje się stumetrowy kanion, udostępniony dla turystów. W pobliżu wodospadu znajduje się prywatne schronisko, a także ciekawe kamienne rzeźby. Z miejsca gdzie one się znajdują rozpościera się piękny widok na Góry Izerskie - jeszcze całkiem niedawno tam byłeś - punkt 2 tego virtuala:)

Pamiętaj! Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego można poruszać się tylko po oznakowanych szlakach turystycznych.

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i i kamień z salamandrą.

Przykładowe zdjęcie:

 

04 Lodowce w Karkonoszach

N 50° 46.648' E 15° 33.509'

 

Dawno, dawno temu był tu lodowiec. Teraz mamy Śnieżne Kotły - dwa cyrki lodowcowe: Mały Śnieżny Kocioł i Wielki Śnieżny Kocioł. Śnieżne Znajdujesz się aktualnie w prawdopodobnie najpiękniejszym miejscu cłych Karkonoszy. Miejscu, skąd rozpościera się przepiękna panorama. Pionowe ściany skalne dochodzą do około 200 m wysokości. Nazwa Kotłów wywodzi się z płatów śniegu, które utrzymują się pod pionowymi zerwami skalnymi do późnego lata. Śnieżne Kotły to również najbogatsze zbiorowisko górskiej flory i to nie tylko w Karkonoszach, lecz także w całych Sudetach. Nad Śnieżnymi Kotłami znajduje się budynek stacji przekaźnikowej RTV. Mam nadzięję, że Ty podczas wędrówki będziesz miał więcej szczęścia niż ja i będziesz mógł tę prawdopodobnie najpiękniejszą panoramę zobaczyć:)

Pamiętaj! Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego można poruszać się tylko po oznakowanych szlakach turystycznych.

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i barierki na wskazanym punkcie widokowym.

Uwaga! Miejsce niedostępne zimą ze względu na nawisy śnieżne! Zimą zrób zdjęcie w alternatywnym miejscu - zdjęcie numer 2.

Przykładowe zdjęcie:

 

05 "Martwym ku pamięci, żywym ku przestrodze"

N 50° 44.476' E 15° 43.800'

 

Symboliczny cmentarz został założony z inicjatywy Koła Przewodników Sudeckich z Jeleniej Góry dla upamiętnienia ludzi gór, którzy zginęli tragicznie w górach, jak i osób, które wniosły wiele wkładu w rozwój turystyki w Karkonoszach. Jest on położony na wysokości ok. 1300 m n.p.m. w górnej części Kotła Łomniczki.

Pamiętaj! Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego można poruszać się tylko po oznakowanych szlakach turystycznych.

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i tablica "Martwym ku pamięci, żywym ku przestrodze".

Uwaga! Miejsce niedostępne zimą ze względu na zagrożenie lawinowe. Musisz zaczekać do lata.

Przykładowe zdjęcie:

 

06 Kamienne drogowskazy

N 50° 48.927' E 15° 52.095'

 

Leśna, malownicza ścieżka prowadzi Cię w kierunku najwyższego szczytu Rudaw Janowickich - Skalnika. Podejście urozmaicają liczne pamiątki po dawnym zagospodarowaniu turystycznym - wykute w skale drogowskazy, kamienie z wyrytymi datami czy też kamienna ławka na której możesz odpocząć. GSS prowadzi nas do węzła szlaków w pobliżu Ostrej Małej, niższej kulminacji Skalnika, gdzie znajduje się przepiękny punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską, Karkonosze, Góry Izerskie czy też Góry Kaczawskie. 

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i kamienny drogowskaz.

Przykładowe zdjęcie:

 

07 Betlejem

N 50° 44.355' E 16° 2.550'

 

Betlejem - nazwę tę słyszał chyba każdy, ale czy każdy był? Teraz masz okazję, bo Sudety mają swoje Betlejem. Znajduję się ono u podnóża Anielskiej Góry w Górach Kruczych i stanowi nieoficjalny przysiółek Krzeszowa. Jest to bardzo ciekawe miejsce ze względu na znajdujący się tu zespół barokowych obrazów namalowanych przez twórcę fresków w krzeszowskiej bazylice. Na palach wbitych w dno niewielkiego stawu na polecenie krzeszowskich opatów został wzniesiony drewniany pawilon. Letni domek na wodzie służył opatom jako miejsce medytacyjne, stanowił on również V Stację Krzeszowskiej Drogi Krzyżowej. 

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i tabliczka oznaczająca Szlak Cysterski na kapliczce.

Przykładowe zdjęcie:

 

08 Ekstremalne przewyższenia

N 50° 42.159' E 16° 11.498'

 

Mimo, że najwyższe partie Sudetów są już za Tobą nie oznacza to, że teraz będzie już "z górki"... wkraczasz powoli w Góry Kamienne, które potrafią zaskoczyć! To tutaj, na odcinku niespełna 1,5 km znajduje się 300 m przewyższeń. Można się zmęczyć :) Tak właśnie jest z Lesistą Wielką - niby wysokość niewielka, ale do góry idzie się prawie pionowo! Polecam wejście zimowe - przy schodzeniu szlak zmienia się w niezły tor zjeżdżania na tyłkach!

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i tablica ze szlakami turystycznymi na Lesistej Wielkiej.

Przykładowe zdjęcie:

 

09 Legendy

N 50° 40.811' E 16° 29.130'

 

Sudety to tajemnicza kraina, pełna legend, z których jedna mówi o pochodzeniu nazwy kolejnego mijanego pasma górskiego: Dawno temu, w leśnej osadzie mieszkał zamożny Kmieć, o imieniu Wacław. Miał on urodziwą żonę i siedem wspaniałych córek. Z biegiem lat, z dziewczynek wyrosły piękne panny, budzące zachwyt młodzieńców z całej okolicy. Dla ojca jednak żaden nie był godzien jego córek, bowiem widział je albo u boków bogatych Książąt, albo na służbie Bogu. Żaden Książę się jednak nie pojawił, a dziewczęta nie chciały spędzić reszty swego życia w klasztorze, więc potajemnie planowały ucieczkę od despotycznego ojca.

Pewnego razu przez wioskę przejeżdżał ciemnoskóry kupiec z dalekiej krainy, który na popas zatrzymał się w miejscowej karczmie. Siostry podążyły do  owego  wędrowca, by wypytać go o podróże po świecie. Smutny los panien wzruszył nieznajomego i odjeżdżając podarował im jedwabną chustę. Była to czarodziejska chusta, mająca moc zamieniania ludzi w dowolne zwierzęta. Dziewczęta były uszczęśliwione możliwością ucieczki i już planowały w jakie zwierzęta się zamienią. Tajemniczy mężczyzna wsiadając do karety przestrzegł je o tym , że magiczną moc chusty można użyć tylko dwa razy. Za trzecim razem zaklęcie już miało się nie odwrócić. Mężczyzna pojechał, a siostry przemienione w zajączki ruszyły przez pole, byle dalej od swego dręczyciela. Tuż przed zapadnięcie zmroku, ojciec odkrył ucieczkę córek i ruszył na ich poszukiwania. Kiedy nie natrafił nawet na najmniejszy ślad uciekinierek udał się do wioskowej wieszczki, o której mawiano, że potrafi przepowiadać przyszłość i posiada magiczne moce. W swojej magicznej kuli wróżbitka ujrzała biegnące zajączki, a za mieszek złota dała zdesperowanemu Wacławowi  bukową gałązkę. Miała ona moc podobną do jedwabnej chusty dziewcząt.

Mężczyzna zamieniając się w jastrzębia, rzucił się w pogoń i kiedy już miał pochwycić w swoje szpony uciekające zajączki, te w ułamku sekundy zmieniły się w sarny. Ogarnięty żądzą pościgu sam również po raz drugi wykorzystał  moc bukowej gałązki. Jako wilk puścił się za uciekającymi sarenkami i kiedy już je doganiał dziewczęta  po raz trzeci zmieniły swój wygląd. Jako sowy wzbiły się wysoko w powietrze i chociaż się uratowały, to nie mogły już powrócić do ludzkiej postaci.

Zrozumiał to również  ich ojciec, który gorzko zapłakał nad losem córek, a straszliwe wyrzuty sumienia wpędziły go wkrótce w chorobę psychiczną. Z wielkiej żałości zmarł w tajemniczych okolicznościach, a na pamiątkę tych tragicznych wydarzeń całe góry nazwano Górami Sowimi, gdzie do dziś w górskich lasach usłyszeć można smutne pohukiwanie sowy.

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i sowa wraz z wieżą na szczycie Wielkiej Sowy.

Przykładowe zdjęcie:

 

10 Wieże widokowe

N 50° 38.566' E 16° 32.775'

 

Każdy chodzi w góry w innym celu. Jedni, by się wyciszyć, drudzy by podziwiać piękno przyrody, ale znaczna większość by zdobyć jakiś szczyt, odwiedzić schronisko, bądź podziwiać panoramę z wieży lub platformy widokowej. Właśnie tych ostatnich w Sudetach nie brakuje a i ciągle powstają nowe. Pozwalają podziwiać rozległe panoramy nawet z zalesionych szczytów. Istnieją również odznaki turystyczne przyznawane za odwiedzanie wież widokowych. 

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i schody prowadzące na wieżę.

Przykładowe zdjęcie:

 

11 Największa górska twierdza w Europie

N 50° 34.485' E 16° 38.629'

 

Wspaniała, ogromna i majestatyczna Twierdza Srebrnogórska to jedno z najciekawszych miejsc w Polsce. Jest to największa górska twierdza w Europie.  A skąd ona się w górach wzięła? W 1740 roku Śląsk, w którego granicach znajduje się Srebrna Góra, został zdobyty przez Prusy. Wtedy król Fryderyk Wielki zlecił wybudowanie ogromnej twierdzy, składającej się z 6 fortów. Miało tu stacjonować ponad 4000 żołnierzy, a finansowana była z podatku ze zdobytego Śląska.

Cóż… twierdza militarnie przydała się raz! W czasie przejścia wojsk napoleońskich. No i trzeba przyznać, że spełniła swoją rolę i nie została zdobyta:)

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i napis "NIEDER BASTION".

Przykładowe zdjęcie:

 

12 Szczeliniec Wielki

N 50° 28.850' E 16° 20.390'

 

Szczeliniec Wielki to najwyższy szczyt i pozostałość najwyższego poziomu Gór Stołowych, w którym erozja wyrzeźbiła wspaniałe formy skalne. Do najbardziej znanych należy np.: "Kwoka", "Małpoludem", "Wielbłąd". Niezmiernie ciekawym fragmentem Szczelińca Wielkiego jest tzw. "Piekiełko". Jest to szczelina skalna o długości ok. 100 m i głębokości blisko 20 m ze specyficznym mikroklimatem o niskiej temperaturze i dużej wilgotności powietrza. Z uwagi na panujące tu warunki klimatyczne, na dnie "Piekiełka" śnieg zalega zwykle do połowy czerwca. Na szczyt Szczelińca prowadzą liczące 680 stopni kamienne schody. Zbudowane zostały one na przełomie XVIII i XIX w. przez pierwszego, mianowanego przewodnika górskiego po Szczelińcu Franciszka Pabla i z pewnymi przeróbkami służą zwiedzaniu do dziś.

Niestety szlak GSS Szczeliniec Wielki omija, natomiast warto tam zajrzeć, ale decyzja należy do Ciebie:)

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i kamień upamiętniający Franciszka Pabla.

Pamiętaj! Na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych można poruszać się tylko po oznakowanych szlakach turystycznych.

Przykładowe zdjęcie:

 

13 Błędne Skały

N 50° 28.820' E 16° 17.228'

 

Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala". Obszar Błędnych Skał ma powierzchnię ok. 22 ha. Obejmuje on swoim zasięgiem zespół osobliwych form skalnych o wysokości 6 - 11 m, wytworzonymi wskutek wietrzenia piaskowca ciosowego. W pobliżu Błędnych Skał znajduje się "Głaz Trzech Krzyży". Był to pilnie strzeżony punkt celny między hrabstwem kłodzkim a Królestwem Czech. Na głazie tym znajduje się szereg dat, które, jak mówi legenda, ryto dla upamiętnienia przyłapania przemytników. 

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i znak z oznaczeniem "Błędne Skały".

Pamiętaj! Na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych można poruszać się tylko po oznakowanych szlakach turystycznych.

Przykładowe zdjęcie:

 

14 Schroniska

N 50° 16.611' E 16° 32.234'

 

To tutaj, po trudach wędrówki możesz odpocząć, zagrzać się, zjeść coś ciepłego lub napić się czegoś zimnego. Możesz zostać na noc by odpocząć nieco dłużej. Nawet jeśli nie ma miejsca w pokojach to miejsce na tzw. "glebie" zawsze się znajdzie. Na Twoim szlaku będzie wiele schronisk: większych, mniejszych, tańszych, droższych, tych klimatycznych i tych niekoniecznie, tych z dobrym jedzeniem i tych z nieco gorszym. Aktualnie jesteś przy schronisku z kategorii "lepszych". 

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i tablica z napisem Schronisko Górskie PTTK "Jagodna".

Przykładowe zdjęcie:

 

15 Kontrowersyjny blender

N 50° 12.496' E 16° 49.934'

 

Śnieżnik (nie Śnieżka) – to najwyższy graniczny szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich. Jesienią 2022 r. planowane jest otwarcie na górze nowej wieży widokowej. Od początku jednak budowa wieży budzi spore kontrowersje. Internauci nie mają litości. Jedni nazywają ją „wielkim blenderem”, inni „kawiarką”, a jeszcze inni wielkim „młynkiem do pieprzu”. 

Niestety, przez szczyt Śnieżnika nie prowadzi Główny Szlak Sudecki, jednak myślę, że warto tam zajrzeć. W zimowej Śnieżnik bywa zdradziecki, choć i latem nie wieje tam dużo mniej.

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i tablica z mapą Masywu Śnieżnika.

Przykładowe zdjęcie:

 

16 Trująca woda

N 50° 26.391' E 16° 52.463'

 

W Złotym Stoku od XIII wieku mieszkańcy wydobywali złoto. Po trzech wiekach eksploatacji zasoby zaczęły się wyczerpywać. Wtedy Hans Scharffenberg, na początku XVIII wieku postanowił na tych terenach pozyskiwać arsen, służący do produkcji arszeniku. Do dzisiaj arsen ma bardzo szerokie zastosowanie: leki, dodatek do stopów i farb, preparat do barwienia szkła, niezawodny środek na szczury, a współcześnie produkcja półprzewodników. Kopalnie tego metaloidu działały tam do 1961 roku. Niestety, siedemsetletnia działalność wydobywcza pozostawiła po sobie duże spustoszenie w krajobrazie. Prawdziwe zagrożenie czaiło się w Złotym Potoku, który spod skał wypłukuje arsen. W miejscu gdzie wody Złotego Potoku wypływają spod kopalni nazwa rzeki zmienia się na Trującą. 

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i tabliczka z dwoma nazwami jednej rzeki.

Przykładowe zdjęcie:

 

17 Kilometry asfaltu

N 50° 21.813' E 17° 13.755'

 

GSS to nie tylko góry, ale niestety i asfalt... jest tu dużo chodzenia po asfalcie, wzdłuż drogi, nierzadko w towarzystwie samochodów. Lepiej też, żebyście polubili się z polami, bo ich na szlaku też nie zabraknie. Odcinek pomiędzy Złotym Stokiem a Górami Opawskimi to asfaltowy maraton przerywany polami. Ot, taki 60-kilometrowy odpoczynek od gór. Pokuszę się o stwierdzenie, że proporcje występowania gór do nie-gór są na tym szlaku nieco zaburzone. Jakoś mało tych gór w górach.

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i pomnik poległych.

Przykładowe zdjęcie:

 

18 Korona Gór Polskich

N 50° 15.405' E 17° 25.729'

 

Biskupia Kopa. Najwyższy szczyt Gór Opawskich, należy do Korony Gór Polski - mówi Wikipedia. Koncepcja KGP powstała w redakcji czasopisma "Poznaj swój kraj" w 1997 roku. W założeniu miała to być lista najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Powstał wykaz 28 najwyższych szczytów każdego pasma, na który prowadzi (prowadził w momencie tworzenia listy) znakowany szlak turystyczny. Ten warunek oraz same kryteria wyboru pasm, budziły sporo kontrowersji i były przedmiotem niekończących się dyskusji. Jednak idea, aby pokazać mniej popularne miejsca, aby poznać ich atrakcje, historię, przyrodę i kulturę, przyciąga wielu śmiałków.

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim kod GC virtuala lub Twój nick i murowana wieża na szczycie Biskupiej Kopy.

Przykładowe zdjęcie:

 

19 Koniec

N 50° 19.724' E 17° 34.660'

 

Prudnik, tutaj wszystko się kończy (bądź zaczyna:)). Jeśli podjąłęś się przejścia Głównego Szlaku Sudeckiego w całości, to za Tobą około 440 km wędrówki przez Góry Izerskie, grzbiet Karkonoszy, labirynty skalne Gór Stołowych oraz zielone i łagodne ścieżki Gór Bystrzyckich i Pogórza Sudeckiego.

Być może dla Ciebie to ostatni punkt virtuala. Gratulację! Mam nadzieję, że będziesz miło wspominał minioną przygodę.

Zadanie: zrób zdjęcie tak, aby znalazł się na nim Twój nick i oznaczenie końca (lub początku) Głównego Szlaku Sudeckiego w Prudniku.

Przykładowe zdjęcie:

 


Serdeczne podziękowania dla A&MP, których Beskidzkim Szlakiem (D5/T5 Virtual Reward) GC892D4 jest pierwowzorem dla tego virtuala. 

Dziękuję również Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych oraz Dyrekcji Karkonoskiego Parku Narodowego za zgody na umieszczenie kesza na terenie Parków.


Proszę abyś pamiętał, że jest to kesz wyceniony na D5/T5 i podejmujesz go na własną odpowiedzialność. Ani ja jako owner, ani Groundspeak, a także właściciele terenu na którym umiejscowione są poszczególne etapy nie biorą żadnej odpowiedzialności za Twoje zdrowie i życie, ani jakiekolwiek szkody na mieniu. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu kondycyjnym, zaplanowaniu trasy, ciepłym ubiorze i sprawdzeniu prognozy pogody. Nie wszystkie punkty tego virtuala dostępne są zimą, pozostałe, w zależności od warunków mogą wymagać dodatkowego sprzętu asekuracyjnego np. raki oraz wiedzy i doświadczenia.

Logi bez wymaganych zdjęć będą usuwane bez ostrzeżenia.


Dla wszystkich zdobywców wirtualna pamiątka do profilu:

 

kod do wklejenia:

https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/2d681500-247f-4fe7-b776-7a95d719afab.png


Virtual Rewards 2.0 - 2019-2021 This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between June 4, 2019 and December 31, 2021. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards 2.0 on the Geocaching Blog.

Additional Hints (Decrypt)

Cbjbqmravn!

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)