How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Scorelauf

Pro ty kteří slyší slovo scorelauf poprvé mám vysvětlení. Jde o druh závodu v orientačním běhu. Cílem závodu  je sesbírat co nejvíce kontrol v co nejkratším čase a to v libovolném pořadí. Aby jste měli představu jak takový závod probíhá, tak vám jeden takový popíši.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přeneseme se tedy do cíle závodu ženské americké reprezentace v orientačním běhu. Cíl i start je na mapě zakreslen červeným trojúhelníkem a je na křížení asfaltové silnice s lesní pěšinou. Trenér Bob McDonald nám popíše jak  se dařilo jeho svěřenkyním. (poz. závod se běžel na  mapě s názvem Scorelauf o měřítku 1:10000 a ekvidistanci 5m. A pro přesnost trenér Bob má v  týmu 10 děvčat.)

Bobe jak to tedy v lese vypadalo:

Závod vyhrála se 13 body Heidi v současnosti nejlepší běžkyně mého týmu - Ze startu to vzala přes křížení pěšin na kontrolu 130 kde byl polorozpadlý krmelec. Po cestě tam nezapomněla orazit studnu. Potom trošku váhala jaký postup zvolit. Rozhodla se pro běh z kopce k prameni, kde rychle orazila kontrolu a dle azimutu to střihla na sever k vývratu. Potom bez váhání orazila malou prohlubeň o kterou málem zakopla. Poté v rychlém sledu cvakla kontrolu 120 a 167. Trochu času ztratila na prohlubni 188. A celý výčet kontrol dokončila na 107 kontrole u plotu.

Druhá skončila se 12 body Fiona. Ta nabrala jižní směr a nejdříve orazila krmelec a podél skal to vzala na vnitřní roh plotu. Pak bez dohledávky čipla balvan i prohlubeň. Potom orazila lehkou kontrolu 151 křížení pěšin a běžela dál po silnici na 111ku. Následovala zastávka číslo 115 pramen, 118 studna a celý závod zakončila kontrolou 142. Z celého výčtu kontrol jednu vynechala.

Na třetím místě se stejným počtem bodů, ale horším časem doběhla Jasmin. Ta ze startu vyběhla na sever, kde si levou nohu namočila v bažince. To ji pak po celý čas hendikepovalo, poněvadž ji v botě čvachtalo. Naštvaná pak pokračovala doleva na balvan a prohlubeň. Nevím co ji to napadlo, ale dál pokračovala po silnici na 151ku křížení stezek. Na kontrolu číslo 111 hodila kufr a nejdřív orazila 115ku pramen. Poté čipla plot, krmelec, kontrolu č. 118 a č. 142.

Jako čtvrtá závod dokončila Daphne s 9 body. Jako první kontrolu orazila 142ku na kterou to pěkně vzala po vrstevnici. Další její zastávka byla 151ka a 118ka studna. Potom to vzala z kopce, okolo skály na krmelec. Následovalo oběhnutí skalního masivu a oražení plotu. Pak seběhla z kopce, vzala to okolo rybníku na prohlubeň a přes balvan a bažinku doběhla v poklidu do cíle. Během závodu vynechala dvě kontroly.

Na páté pozici doběhla Brandy s 8 body. Ta nejdříve běžela na křížení stezek a po silnici pěkně na vývrat a pramen. Potom pěkně na krmelec, studnu a plot. Poté se stočila do údolí, kde nejprve našla prohlubeň a následně bažinku. I Brandy vynechala nějaké kontroly.

Závodu se také zúčastnily Elisa a Ivy které nesplnili časový limit, Claudia a Diana byly diskvalifikovány. A Alison si zlomila malíček na levé ruce, proto závod nedokončila.