Skip to content

Pratele kruhoveho objezdu Letterbox Hybrid

Hidden : 3/8/2018
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Tato keška byla původně vytvořena jako „osobní“ keš pro kačera Jouska k jeho kulatinám od naší party „Přátelé kruhového objezdu“. Pak jsem si řekl, že je škoda nasbíraný materiál nevyužít, a u příležitosti našeho 20. jubilea jej dávám k dispozici i kačerské komunitě.

Stručně o Přátelích kruhového objezdu (PKO):

Říkáme si Přátelé kruhového objezdu a jsme parta asi dvaceti kluků, narozených v sedmdesátých letech dvacátého století. Vyskytujeme se hlavně v Kolíně a okolních obcích, ale spojky máme i v Příbrami, Hradci Králové, Pardubicích, Jaroměři, Semilech a v Praze. Někteří jsme bratranci, další zase spolužáci, ale hlavně jsme přátelé – to slovo je v názvu našeho společenství nejdůležitější. Známe se dlouho, někteří dvacet či třicet let, další dokonce od narození, a kupodivu jsme se za tu dobu navzájem ještě nezamordovali. Znají a přátelí se i naše manželky a přítelkyně a teď už nějakou dobu děláme na tom, aby se kamarádily i naše děti. Jsme každý jiný – a přeci je toho hodně, co nás spojuje. Třeba smysl pro legraci, všem se nám také líbí pěkné holky a máme rádi dobré pití, hlavně pivo a zelenou. Společnou máme i zálibu ve sportu, příležitostně hrajeme bowling, stolní fotbal, šipky, stolní tenis, kulečník, kuželky a hlavně fotbal. Jisté úspěchy máme zejména v malé kopané, kde se již dlouhá léta pravidelně účastníme turnaje Zábořský kopanec v Záboří nad Labem a ročníky 2010 a 2014 jsme vyhráli. Máme za sebou i několik zdařilých utkání na normálním velkém hřišti proti Soběšínu nebo Alpě Cerhenice a hráli jsme i na dalších turnajích (Cerhenice, Bělušice, Velký Osek). Mívali jsme i vyhlášené cyklistické Tour de Bier. Blízké je některým z nás i lyžování, také squash nebo florbal. A dalším, co nás spojuje, je muzika – řada z nás jsou nadšení fanoušci metalu. Všechno to jmenované – sporty, legrace, pití, metal – provozujeme na našich společných akcích. Pár jich je pravidelných a tradičních, některé jsou už legendární. Například od roku 1993 každoročně jezdíme na několikadenní čundry po naší vlasti, v prvních letech jsme při nich procestovali celé Posázaví. V roce 2017 jsme absolvovali výroční 25. čundr. Setkáváme se na zábavách a koncertech, jezdíme na chaty, pořádáme oslavy všeho možného, dříve jsme jezdili i na mikulášské nadílky do Jesenice, trávili jsme spolu Silvestry, Čarodějnice a Velikonoce, stále častěji se vídáme i na dětských akcích typu karnevaly, drakiády a podobně. Nejsme žádná uzavřená společnost jen sama pro sebe. Na našich akcích se často setkáváme i s dalšími přáteli a rádi poznáváme nové, běžně také za náš tým kamarádi hrají fotbal. Přátelíme se i s jinými spolky – po několika akcích nás i na svých webových stránkách zmiňuje rocková skupina Řemen z Chlumce nad Cidlinou, spolek malé kopané ze Záboří nebo bunkráci z Velkého Oseka. Měli s námi co do činění i kuželkáři z Velkých Popovic, nebo skupina historického šermu Poustevník z Brna.
Máme pěkné fotbalové dresy, nadepsané přezdívkami, na které slyšíme. Máme své internetové stránky i ručně psanou kroniku, vedenou dokonce už od roku 1987.
Poněkud neobvyklý název naší party vznikl v roce 1998 a vliv na něj měl ústav sociálních služeb v Iváni. Ten rok tedy považujeme za letopočet oficiálního založení PKO. V roce 2008 jsme velkolepě oslavili desáté výročí v hospodě Na Cabicárně ve Lžovicích a na rok 2018 připadne dvacetileté výročí.

Více o nás na www.kruhak.cz.

A teď k tomu hlavnímu:

Kačer Jousek je z Kolína, většina z členů PKO je z jeho nebližšího okolí, a tak se budem větnovat kolínským kruhákům. Tady máte mapu:


Tvým úkolem, milý kačere, je poznat a objet, oběhnout či obejít všechny kruháky na mapě (v jakémkoli pořadí, třeba v lepším než nabízím níže) a zjistit … no co asi….

Tak začínáme a můžeš třeba tady (není to tak daleko od úvodek):



Stoupneš-li si na místo, ze kterého je pořízena tato fotografie, uvidíš za sebou takovou budku a písmeno „K“ v souřadnicích je na světě - „TSK“.“

Tak můžeme zvesela dál. Zajdi k dalšímu velmi blízkému kruhovému objezdu (není foto) a cestou za písmeno „R“ doplň, kolik autobusových linek tu zastavuje.

Teď se vydej třeba zhruba na sever, až narazíš na toto místo:



No a teď můžeš spočítat zelené plastové sloupky na kruháku. Hotovo? No, ale pro souřadnice je spíše důležité najít modrobílou ceduli s názvem firmy začínající na "W" zjistit počet "T" v názvu této firmy a dosadit do souřadnic za písmeno „U“.

A kvapem sem nedaleko od Chrámu Sv. Konzuma:



Jsi tady? Jestli máš s sebou malé kačery, tak ti určitě pomůžou zjistit hodnotu písmene „H“ (ale zvládneš to i bez nich), a to tak, že zjistíš/te, kolik pruhů má nejbližší zebra.

Dál můžeš pokračovat zpět a doleva na Pražskou, a na další světelné křižovatce se dát doprava a někde cestou uvidíš tohle místo (nebyl jsi už tady dneska?):


Přesně z tohoto místa bys měl, milý kačere, celkem jednoduše zjistit, jaká je nejčastější číslice v legendě a budeš vědět písmeno „O“.

Další odpověď můžeš hledat zde:



Hodnota písmene „V“ je předposlední číslice na nejbližším víku kanálu od místa, ze kterého byla pořízena tato fotografie.

Hupky dupky plavky s sebou !!!



Teď žádná legenda, jen se rozhlédni a za písmeno „Y“ dosaď počet informačních tabulí, které odtud vidíš.

Další kruháček je třeba tady:


Z budovy napravo od fotografa dosaď za “OB“ číslice z modré tabulky na nejbližších vchodových dveřích do této budovy (za rohem).

A tady?


Tady asi víme kde jsme, ne? No a na těch 3 cedulích v popředí je znázorněno několik „živých“ bytostí. Jejich počet dosaď za písmeno “J“.

Jedeš-li autem, tak si můžeš udělat pár objezdů a nemusíš ani vysedat a současně si můžeš rozmyslet, kam se vydáš dál.

Tak si vyber, já navrhuji vydat se sem:



A tady zjisti, jak daleko je to do obce/města, kde mohla stát již v roce 2009 rychlobruslařská hala. Získáš tak hodnotu písmene „E“.

Teď už zbývá....:



…spočítat kolik světel má lampa uprostřed a získat tak hodnotu písmene „Z“.

Tak a chybí nám ještě jeden konkrétní kolínský kruháček, tak můžeš začít hledat….

Jak koukám, tak koukám, ale já ho prostě na té vyfocené mapě nemůžu najít. No, on se vlastně na ní nevešel :o( a ani jsem ho nestihl vyfotit. No tak úkol zní:

Najdi kruhák, který leží mimo mapu a spočítej, kolik je na něm zasazeno stromů (písmeno „D“) .

A to by asi mohlo stačit. Doufám, že se ti nemotá moc hlava. Někde v klidu zaparkuj a můžeš počítat.

Finálku najdeš na následujících souřadnicích (nedaleko je taky takový kruháč).

N 50°(K-R)(V-O).(Y-O)(E-K)(D+J+O) E 015°(B-R)(H-E-O).(U+D+O)(Z-V)(V-Y)

KEŠ NENÍ NA NEBEZPEČNÉM MÍSTĚ !!!

GeoCheck.org

Hodně štěstí přejí Přátelé kruhového objezdu !!!


Za betatest dekuji Jouskovi a za text o PKO Voříškovi.

Additional Hints (Decrypt)

trbpurpx ancbiv

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)