Skip to content

Mežaparka virsotne Traditional Geocache

This cache has been archived.

Rīga13: Atnācu rīta agrumā ar jaunu logbuku un konstatēju, ka slēpnis kopā ar apkārtējiem objektiem ir zudis. Prieki bija īsi, bet vismaz 61 no jums ir nobaudījis šo skatu un atradis slēpnīti :) Paldies atradējiem par atzinību. Šis slēpnis tiek arhivēts.

More
Hidden : 3/22/2017
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Nano izmēra konteiners ar logbuku. Lūgums pārvietoties pa takām un nenobradāt nogāzi! Veltīts mākslīgi izveidotam kalnam, no kura paveras skats uz tuvējo apkārtni.

BYOP 

ENG: Cache is nano size container. Devotet to man-made hill from which you can see closest area. BYOP. 


Vietas taupīšanas nolūkos lūgums nerakstīt datumu un nelietot zīmogus. 

Slēpnis atrodas uz mākslīgi veidota zemes vaļņa pie virsotnes, kas, iespējams, ir augstākā visā Mežaparkā. No tās paveras lielisks skats uz Gustava Zemgala gatvi un satiksmes pārvadu, projekta Jaunā Teika” mājām, Mirdzas Ķempes ielas apbūvi, Valsts ieņēmumu dienesta ēku un jaunveidoto privātmāju ciematu “Mežaparka rezidences”.

Valnis veidots, lai pasargātu ekskluzīvo ciematu no satiksmes trokšņa, kā arī pilda estētisku un rekreācijas funkciju: uz tā izveidota pastaigu taka un nogāzes plānots apaudzēt ar kokiem, lai radītu īsta meža iespaidu, skaidro projekta autori.

Kādreiz šajā plašajā teritorijā no Meža kapiem līdz Glika ielai bija PSRS armijas bāze, kuru norobežoja atsevišķās vietās vēl saglabājusies dzelzsbetona sēta un sargtorņi, kuros vēl PSRS varas pēdējos gados dežūrēja bruņoti karavīri. Teritorijai bija savs dzelzceļa pievads, kurš bāzei pieslēdzās apmēram tur, kur tagad Zemgala gatve šķērso Gaujas ielu un joprojām ir redzams dzelzceļa luksofors. Šai vietai veltīts Eldara slēpnis “Vārti uz nekurieni”.

Militārs objekts šajā vietā gan bija arī vēl ilgi pirms PSRS. Krievijas impērijas laikā te atradās munīcijas noliktava, pēc tam arī neatkarīgās Latvijas armijas munīcijas noliktava.

Pēc okupācijas karaspēka izvešanas deviņdesmitajos gados bāzes teritorijā un ēkās ilgu laiku darbojās dažādi uzņēmumi. Laikā, kad cēla Gustava Zemgala satiksmes pārvada savienojumu ar Viestura prospektu, pamazām sākās teritorijas nožogojuma un ēku nojaukšana. Man nav zināms, vai pazemes bunkuri, kas atradās teritorijā, ir vienkārši aizbērti, vai arī tika pilnībā sagrauti. Ja kādam vēl ir kas interesants piebilstams par šo apkārtni, rakstiet logos :)

Additional Hints (No hints available.)