Skip to content

Lietuvēns Traditional Cache

Hidden : 7/10/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Slēpņa konteiners ir zaļa PET sagatave, kas Satur tikai logbuku, tādēļ rakstāmo, lūgums līdzi ņemt pašiem.

Dieva Zīme


Dieva zīme parasti tiek attēlota kā plaknē vertikāli novietots trijstūris vai kāsis, kura smaile norāda uz debesīm. Raksts simbolizē debesis, vīrišķo spēku, gaismu un tiekšanos augšup. Dēļ kā arī šo treilu, nolēmu veidot dažus metrus virs zemes. Lai to pieveiktu jums būs nepieciešams spēks un izturība, lai tiekšanās uz augšu būtu sekmīga.
Sendienās Dieva zīmi parasti iegrieza uz sadzīvē izmantojamām lietām, un vienkāršākajos variantos zīme parādās kā vienādmalu taisnleņķa trijstūris, kas simbilizē debesis kā pasaules jumtu. Mūsu senči savu māju jumtus veidoja atbilstoši šai zīmei, tādējādi dzīvojot zem Dieva zīmes.
Plaši pazīstams Dieva zīmes atveidojums ir tradicionālais trijstūris ar vienu (t.s. Dieva acs) vai trijiem apļiem pie smailes. Tiek uzskatīts, ka zīme piesaista dievišķos un radošos spēkus.

Lietuvēns

Par ļaunajiem gariem, dažādiem dēmoniem cilvēce ir runājusi jau kopš Mezopotāmijas laikiem. To parādīšanās un uzbrukumi ir fiksēti, aprakstīti, ir daudz dažādu ticējumu, kā no tiem izvairīties un kādēļ šie dēmoni vispār eksistē. Viens no šādiem dēmoniem ir inkubs, kurš naktī uzguļas cilvēkam, lai stātos ar viņu seksuālos kontaktos. Atkārtotas seksuālās attiecības ar inkubu izraisa veselības pasliktināšanos un pat nāvi. Latviešu mitoloģijā ir sastopams uzvedības ziņā līdzīgs tēls – lietuvēns.
Var , protams, pieņemt, ka kādam ļaunam garam kaut kas nepatīk, un tādēļ viņš mēģina ar Jums kopoties vai vienkārši mocīt līdz saullēktam, tomēr šim „nakts uzgulšanām” var atrast arī nedaudz savādāku skaidrojumu – miega paralīzi.
Miega paralīze ir fenomens, kura laikā cilvēks izjūt pilnīgu ķermeņa paralīzi, un to var pavadīt ātra sirdsdarbība, elpas trūkums, bailes, kā arī halucinācijas, kas tiek sauktas par hipnogoģiskajām halucinācijām.
Ir noskaidrots, ka 51 % indivīdu miega paralīzes laikā ziņo par kāda „iebrucēja„ sajušanu istabā. Šī sajušana izpaužas kā grūtības elpot, dažādi tēli un spiediena sajūta uz ķermeņa, īpaši krūšu reģionā, kas liek domāt, ka iebrucējs sēž uz krūtīm.
Par lietuvēniem tiek uzskatītas mirušu, parasti nekristītu, bērnu dvēseles, viņi tikai vainoti cilvēku un lopu mocīšanā. Šo abu tēlu kopīgā iezīme – arī lietuvēns kā mocīšanas metodi izmanto gulšanos uz cilvēkiem.
Latviešu mitoloģijā, kā viens no veidiem lietuvēna aizbaidīšanai, tiek minēta kreisās kājas mazā pirkstiņa kustināšana. Sasaistot šo ticējumu ar zināšanām par miega paralīzi, tas iegūst zināmu loģiku – mirklī, kad cilvēks ir atkal spējīgs kustēties, pazūd arī miega paralīzes radītās halucinācijas (kā arī, protams, pati paralīze).
Jāņem gan vērā, ka tas nav tik viegli, kā varētu šķist. Miega paralīze ir arī iespējamais skaidrojums vismaz daļai no ziņojumiem par citplanētiešu uzbrukumiem, un viens no lieliskiem piemēriem, kā dažādi atklājumi var piešķirt loģisku skaidrojumu it kā pārdabiskiem fenomeniem.
Par lietuvēnu ir dzirdēti daudz un dažādi stāsti, bet kā ir patiesība to nezin neviens

Additional Hints (No hints available.)