Skip to content

TGP 11 - Kryglistika Mystery Cache

This cache has been archived.

Tisnovske.geopivko: Děkujeme všem nálezcům za pěkné logy, bohužel nastal čas dát sérii pápá. Množí se logy, popisující aktuální tristní stav našich keší. Některé již ani není možné udržovat/obnovit díky tomu tomu, že po kůrovcové těžbě v posledních letech dnes les vypadá úplně jinak. No a zbytek ... na jejich údržbu již zbytky Tišnovského geopivka jen těžko hledají čas a síly. A tak historie této série vlastně věrně kopíruje osudy samotného TGP. Doby zrození, slávy, fungování a konečně ... úpadku a rozpadu. To vše ostatně patří k životu.
Takže jste právě svědky zajímavé události. Teď právě archivuji nejen jednu pěknou sérii, ale s ní i celé TGP. A stejně jako (některé) keše série na místech zůstanou a můžete si je odlovit alespoň jako archivní, tak i členové bývalého TGP zůstávají a s některými se můžete potkat při odlovu keší, na některé zase můžete narazit při zcela jiných aktivitách.

More
Hidden : 6/10/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Nelympiáda TGP - Krýglistika


Co to vlastně je „Kryglistika“? Podívejme se, co by nám řekla Wikipedie, kdyby na ní termín kryglistika vůbec byl.

Rozhodcovský krýgl Olega Rečáka
Kryglistika je jakýkoliv souboj mezi jednotlivci (týmy), spočívající v řízeném a kontrolovaném popíjení alkoholických nápojů, zejména piva. Velikost týmů není nijak omezena a může se pohybovat od 0 (ano, v kryglistice můžete vyzvat na souboj i sám sebe!) až po libovolný počet. Jednotlivé subdisciplíny kryglistiky nejsou nijak omezeny a záleží pouze na dohodě účastníků mače. Jediné další dělení kryglistiky je dělení na kryglistiku sálovou (většinou se bojuje v salónku restauračního zařízení) a kryglistiku outdoorovou, tzv. "bečkovou".
Za zmínku stojí ještě poměrně velice zajímavá definice rozhodčího v kryglistice. Rozhodčí v kryglistice se totiž určuje zásadně z účastníků soutěže a jedná se o jedince s aktuálně nejvyšším množstvím alkoholu v krvi. Tato definice rozhodčího se již mnohokráte osvědčila jako skvělá prevence toho, aby závody v kryglistice (hlavně mezi vesnickými tými ze sousedních vesnic) plynule přešly ze souboje v kryglistice do zápasu ve volném stylu. I když i to se nezřídka stává a fundamentální kryglisté dokonce razí teorii, že vlastně i samotný zápas patří mezi kryglistické subdisciplíny. No a když už jsme u těch subdisciplín, uveďme si alespoň několik příkladů těch nejtypičtějších:

Kdo první vypije X piv?
Nejrychlejší vypití piva?
Nejdelší řada tzv. „exáčů“
Kdo vypije nejvíce piv bez pádu?
Kdo první dosáhne 3 promile?
Kdo udělá nejvíce promile ze tří piv?
♣ Velice náročná disciplína „Cesta do lesa“, po které následuje ještě náročnější cesta z lesa, kterou zatím z poloviny zvládl dokončit jedině Chuck Norris.
♣ Poněkud nudná discplína Nejrychlejší vystřízlivění ze 2 promile na „můžu jet“ (tedy < 0,3).
♣ Zvláště v chudších regionech oblíbená „O největší sekeru“ a její drsnější varianta „Vypij co nejvíc a uteč“. Ta bývá obzvláště pikantní, protože ti co nejvíce vypijí, zpravidla neutečou a naopak - ti co utečou, zase nemohou většinou prezentovat dostatečně kvalitní výsledky v první polovině.

Počátky kryglistiky sahají do doby, kdy Oleg Rečák prováděl výzkumy automatického a řízeného odbourávání alkoholu z krve pijáka. Těm, kteří jsou s touto jeho prací alespoň zběžně seznámeni (viz. např. zde GC6C59V - OLEG A PVO) musí být zřejmé, že jeho výzkumy musely být po všech stránkách velice náročné. Ono, vymyslet nějakou látku a začít o ní tvrdit, že je vhodná na tohle a tamhleto, je celkem jednoduché. V moderní medicíně i farmacii (a co si budeme nalhávat, zmíněný Olegův výzkum se mezi těmito obory prolínal) si však s tvrzeními nevystačíme. To by za chvíli mohl někdo tvrdit, že heřmánek je dobrý na nachlazení a meduňka na nervy. Taková anarchie! Bez klinické studie, porovnávacích statistik a prezentací v Power pointu!
Všech těchto překážek si byl Oleg samozřejmě dobře vědom. Při vývoji své látky antikoholu se rozhodl neponechat nic náhodě a provést všechny požadované statistické a klinické testy.
První testy prováděl jako obětavý výzkumník sám na sobě, brzy ale bylo zřejmě, že jeho látka opravdu má požadované schopnosti a bude potřeba přistoupit k rozsáhlejší studii. Je vcelku pochopitelné, že po zveřejnění celostránkového inzerátu, ve kterém hledal dobrovolníky, jejichž jediným úkolem by bylo celodenní popíjení piva, byla jeho laboratoř nadšenými výzkumníky zcela přeplněna. První dva dny ještě zvládal organizovat testy ve své laboratoři, avšak od třetího dne, kdy dorazila skupina dobrovolníků z Prahy, musel své pracoviště přesunout. Nejprve do tehdejší největší brněnské pivnice. Vvšak po týdnu, kdy dorazili dobrovolníci z Bavorska, kde shodou okolností právě skončil Octoberfest, tak se museli přesunout do narychlo postavených velkokapacitních stanů v Líšeňském údolí.

N
Registrace dobrovolníků na výzkum.

A teď si řekněmě něco o tom, jak byly celé testy organizovány. Všichni dobrovolníci byli náhodně rozděleni na dvě skupiny a každý jednotlivec měl jediný úkol - v průběhu dne vypít deset piv. Do posledního piva byla přesné polovině účastníků přimíchána dávka antikoholu, zatímco druhá polovina obdržela kvalitní placebo. Za hodinu po dopití pak byla každému účastníkovi změřena hladina alkoholu v krvi. A právě zde se dostáváme ke vzniku kryglistiky. Dobrovolníci zpravidla po druhém, třetím pivu začali experiment okořeňovat nejrůznějšími drobnými soutěžemi. Zpravidla šlo o jednoduché soutěže a sázky ve stylu "Vypije pět piv dříve Franta nebo Tonda?". "Zvládne Kódl vyslopat tři škopky po sobě na ex?". Nejprve byli účastníci ti nejaktivnější jednotlivci, později však došlo na soutěže týmů, měst a těsně před konce došlo dokonce k velkému souboji Morava vs. Čechy. Bohužel, zrovna u této závěrečné epické bitvy došly Olegovi jeho zásoby antikoholu a tak nezůstal nikdo, kdo by byl schopen objektivně potvrdit výsledek. Koneckonců se obě země o prvenství v tomto prvním souboji národů v kryglistice dodnes přou.

E
Olegovy ručně psané poznámky z klinických testů.


Jak na keš?

Všechny potřebné informace k odlovu keše máte na této stránce.

Součástí keše je i Lackey Tag Krýglistika, který je „nedílnou“ součástí keše! Prosíme logujte Discovered, ale nikam ho neprenášejte!

 

CWG Tisnovske geopivko     SQ Tisnovske geopivko

Additional Hints (Decrypt)

Ivm sbgbuvag

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)