Skip to content

Karavīra maizīte VIII- Jākobštātes placdarms Event Cache

This cache has been archived.

udajs_16: Visi ceļotāji ir izlogoti, maizīte apēsta, katls izmazgāts, zirgi atpūtināti. Uz tikšanos citu gadu!
P.S. Gatavojot eventu radās ideja Latvijas 4. geomonētai, kas arī veiksmīgi tiek virzīta uz priekšu:
http://geoforums.lv/viewtopic.php?f=8&t=1618&p=32176#p32176

More
Hidden : Saturday, December 26, 2015
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tradicionāls pasākums, kas veltīts kādam Latvijas militārās vēstures posmam, ļaujot vēsturi iepazīt ne tikai grāmatās un internetā, bet pašiem izkustoties dabā un izbraucot mūsdienu tranšejas- bedrainos ceļus, privatizētus īpašumus, apskatot cik daudz betona paliek pāri pēc simts gadiem, un neiztiekot bez kādas atdusas vietas apskates. 


Šogad pasākums veltīts Jēkabpils placdarmam, jeb teritorijai, kur 1. pasaules kara laikā vairāk kā 2 gadus nocietinājās un dažāda veida militārās būves veidoja gan vācu gan krievu armijas. 

Nocietinājumu pirmā līnija sastāvēja no grūti caurejamām dzeloņdrāšu līnijām, kuras bija izvietotas divās rindās, aiz tām sekoja pirmā tranšeju līnija, kuru raka, lai veidotu aizsardzību, bet tomēr tās nebija tik stipras, lai izturētu tiešas apšaudes no artilērijas. Otrā tranšeju līnija tika veidota zem zemes, apmēram 15 -20 m dziļumā. Tās bija iespējams iznīcināt ar ugunsmetējiem. Trešā tranšeju līnija kalpoja rezervei un frontes līniju apgādei ar munīciju un pārtiku, kā arī atkāpšanās ceļam, ja pirmās līnijas tika iznīcinātas. Frontes līnijas apgādāšanai izmantoja šaursliežu dzelzceļus, jo tie bija piemēroti ātrai uzstādīšanai, demontēšanai un pārvietošanai uz citu karadarbības zonu. Nocietinājumu sistēmā aiz otrās tranšeju līnijas tad arī tika izvietoti ugunspunkti, kurus izmantoja šaušanai ar ložmetējiem. Apmēram 10 km aiz tranšeju zonas izvietoja smago artilēriju ar lielgabaliem (The Machine Gun..., bez dat.). Blokmājas jeb blokhauži (blockhaus no vācu val.) tika būvētas un izmantotas vācu armijas ilglaicīgam uzbrukumam, kas nostiprinājās vairākus gadus vienā teritorijā. (G. Pērkone).

Jūsu uzdevums būs izlasīt pēc iespējas vairāk informācijas par šo placdarmu, ierasties pasākuma koordinātās 11:00, noklausīties ievadinstruktāžu un doties izzinošā braucienā pa apkārtnes interesantākajiem objektiem. 

Līdzi ņemšanai: siltas zeķes, silts apģērbs, atkarībā no laika apstākļiem sniega kurpes vai lietussargs, termoss ar siltu tēju, sērkociņi, sīknauda, kompass vai GPS, lukturis (ieteicams uz galvas liekamais), piezīmju blociņš un rakstāmais. 

Tā pat var noderēt fotoaparāts, binoklis, telefons ar pieeju internetam, draudzīgs geokolēģis, savi trauki zupas ieliešanai un tējas dzeršanai. Ja vēlaties nedaudz vairāk par +1, tad paņemtiet līdzi 3 eiro no slēpņotāja, 2 eiro no neslēpņotāja, lai varētu saņemt uzdevumu lapu. Bērniem līdz 10 gadu vecumam un pensionāriem- ziedojums brīvprātīgā apjomā. 

Logos lūdzu minēt, cik cilvēki ieradīsies un, ja zinat savu komandu, tad ierakstiet, lai var laicīgi zināt plānoto dalībnieku  skaitu. 

 

Additional Hints (No hints available.)