Skip to content

Eiropas pēdas Latvijā.2015- Eiropas nauda Mystery Cache

This cache has been archived.

Leptoceratops: Hello!
I'm archiving your cache as it has been disabled for more than a one month and it is lost, completely damaged or inappropriate. Usually caches are visited and maintained within 30 days after disabling.
If you wish to unarchive your cache then please contact me using GC code or link of this cache.

If there are still leftovers from container I would appreciate if other players could collect them so that there are no trash in the nature.

Happy geocaching!

More
Hidden : 9/18/2015
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Šis ir projekta "Eiropas pēdas Latvijā.2015" ietvaros izvietots slēpnis. Projekta mērķis ir apzināt Eiropas valstu atstātās pēdas Latvijas mākslā, kultūrā, arhitektūrā, zinātnē vai citās nozarēs. Projekta noslēgumā tiks apbalvoti gan 10 aktīvākie meklētāji, gan slēpņu izlicēji, tāpēc, ja šis slēpnis tev liekas kvalitatīvs (vērtējam gan aprakstu, gan vietu), tad, lūdzu, apbalvo to ar FP!
Projektu finansē Kultūras Ministrija, realizē Eiropas Kustība Latvijā

Konteiners ir lock-lock kastīte, kurā atrodas viesu grāmata un zīmulis.

Lai iegūtu gala koordinātes, kurās atrodas slēpnis, būs jāapmeklē dažas no vietām Kuldīgā, kur ir ieguldīta Eiropas nauda, tā labāk iepazīstot Kuldīgu un Eiropas nozīmi Latvijā.  

Kuldīgas Rātsnams

 

    Rātsnams un Rātslaukums ir 17. gs. izveidota pulcēšanās vieta. Jauno rātsnamu (pēc skaita trešo) Kuldīgā uzcēla ap 1868. gadu pēc arhitekta Oto Dīces (1833-1890) projekta. 1873. gada pilsētas plānā ēka atzīmēta kā jaunais rātsnams. Ēka tika veiksmīgi izvietota laukumā, atstājot veco rātsnamu pakārtotā lomā. Ēku uzskata par Kuldīgā reprezentatīvāko, tādēļ tieši šeit atkal tika pacelts sarkanbaltsarkanais karogs. 1905. gadā te darbojās Kuldīgas revolucionārā rīcības komiteja. Kuldīgas jaunais rātsnams ievērojams ar to, ka tas ir vienīgais 19. gadsimta otrajā pusē Latvijā uzbūvētais rātsnams, un Kuldīga ir vienīgā pilsēta, kuras pašvaldība strādā vēsturiskā rātsnamā.
Rātsnams būvēts eklektisma stilā, ierosmei izmantojot viduslaiku formas. Rizalītveida izvirzījumi abās garenfasādēs un ēkas vidusdaļas paaugstināšana uzsvēra tās simetriskumu. Apjoma vainagojums ar dekoratīvu mašikulu joslu un stūru tornīšiem atgādina vidusslaiku pils tēlu. Ēkas vidusdaļas torņveida pacēlumā virs balkona novietots pilsētas pulkstenis. Tas rādīja laiku divos virzienos: viena ciparnīca bija ārpusē, otra – sēžu zālē. Pulkstenis 1953. gadā tika norauts, taču restaurēts un daļēji atjaunots 1981. gadā atgriezās savā vietā. Rātsnama vēsturiskumu uzsver ailu un nišu pusaploces arku forma. Plānojums ir simetrisks un vienkāršs, tradicionāli rātes lielā zāle izvietota otrajā stāvā, lai no balkona varētu uzrunāt pilsoņus tirgus laukumā. 

    Šī ēka tika rekontruēta, pateicoties projektam "Kuldīgas jaunā Rātsnama rekonstrukcija", kas norisinājās no 2009. gada jūnija līdz 2011. gada maijam. Projekta galvenās aktivitātes ietver: • rekonstrukcijas darbus ēku kompleksā Baznīcas ielā 1, ierīkojot tajā atbilstošas darba telpas Kuldīgas novada pašvaldības administrācijas speciālistiem pakalpojumu nodrošināšanai novada iedzīvotājiem, kā arī pielāgojot telpas īpaši cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, • teritorijas labiekārtošanas darbus; • publicitātes aktivitātes. Eiropas Savienības fonda finansējuma apmērs bija: 1422295.55 Eiro.

 

Kuldīgas PII "Ābelīte"

 

 

Par “Ābelītes”pirmsākumiem uzskatāms 1937. gada 15. janvāris, kad Kuldīgā sāka darbu pilsētas bērnudārzs. Tas atradās pie Ventas tilta.

1941. gadā bērnudārzs no šīm telpām pārcēlās uz Tūku fabrikas īpašnieka Vintera savrupmāju Ziedu ielā, kur bērnudārzs atrodas vēl šo baltu dienu.

1962. gadā tika atvērta nakts grupa, kas atviegloja nakts maiņā strādājošiem vecāku rūpes par bērniem

.1968. gadā pirmsskolas izglītības iestādei piešķīra nosaukumu “Ābelīte”.

1980. gadā vecās bērnudārza ēkas vietā uzcēla jaunu divstāvu ēku.

2009. gadā tiek izveidota “Ābelītes” Pelču filiāle, kuru apmeklē 52 bērniņi.

2010. gada sākumā sākās ilgi gaidītais pārvērtību laiks – “Ābelītei” top jauna, krāsaina un moderna piebūve četrām grupām. tiek pilnīgi renovēta divstāvu ēka divām grupām. To nodeva 2011. gada maijā.

2012. gada novembrī durvis vēra divas grupas, pēc būvniecības 2. kārtas.

2013. gada jūlijā sākās būvniecības 3. kārta.

    Šo bērnudārzu rekosntruēja un arī paplašināja, pateicoties projektam "PII Ābelīte būvniecība", kurš ilga no 2010. gada jūnija līdz 2014. gada martam.  Eiropas Savienības fonda finansējuma apmērs bija: 1 068 664,88 Eiro.

 

 

Kuldīgas galvenā bibliotēka 


 

 

    Senāk Kuldīgas galvenā bibliotēka bijusi sinagoga. Kuldīgas Lielās sinagogas komplekss sastāvēja no trim ēkām - sinagogas, kas celta 1875.gadā Krievijas cara Aleksandra II valdīšanas laikā, lūgšanu nama un ebreju kapličas. Kuldīgas sinagogas interjers vēl 1945.gadā bijis tikpat kā neskarts. 1956.gadā sākta sinagogas pārbūve par kinoteātri. Sinagogas telpas rekonstrukcijas gaitā izmainītas kardināli. Padomju laika pārbūves rezultātā Kuldīgas sinagoga ir ieguvusi trīs stāvus ar kino zāli otrajā stāvā un ieeju altāra vietā. Kuldīgas pilsētas dome 2009.gadā nolēmusi īstenot Latvijā unikālu projektu – bijušo Kuldīgas sinagogas ēku kompleksu pārbūvēt par mūsdienīgu, plašai sabiedrībai pieejamu kultūras un informācijas vietu – Kuldīgas novada galveno bibliotēku, bijušajā sinagogas altāra vietā izveidojot arī piemiņas vietu ebrejiem. 2011. gada jūlijā Kuldīgas bibliotēka pārcēlusies uz jaunajām telpām sinagogas ēkā. 

     Projekta "Sinagogas ēku kompleksa 1905. gada ielā 6, Kuldīgā pārbūve par Kuldīgas Galveno bibliotēku" īstenošana norisinājās no  2009. gada aprīļa līdz 2010. gada decembrim, Eiropas Savienības fonda finansējuma apmērs bija 1436951.30 Eiro. 

 

Kuldīgas PII "Cīrulītis"

Pirmsskolas izglītības iestāde dibināta 1971. gada februārī. Tajā laikā darbojās 6 grupiņas. Par bērniem rūpējās 12 audzinātājas, vadītāja, muzikālā audzinātāja, fizkultūras pulciņa vadītāja, metodiķe un 14 tehniskie darbinieki. 1984.gadā iestādei veikts kapitālais remonts. 
      2010.gadā Kuldīgas pilsētas Dome īstenojusi projektu "PII "Cīrulītis" rekonstrukcija un piebūves būvniecība 1 un 11 kārta" izmantojot Reģionālās attīstības fonda konkursa finansējuma avotu. Eiropas Savienības dotais finansējums bija  1 184 024 Eiro.

 

     

Kuldīgas pils parks

 

     
Kuldīgas pilsētas dārzs (pils parks – šie nosaukumi tiek lietoti kā sinonīmi, projektā turpmāk „pilsētas dārzs”) atrodas senākajā pilsētas daļā, bijušās ordeņa pils vietā un ir: ­ daļa no valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa „Kuldīgas vēsturiskais centrs”, ­ ietverts UNESCO pasaules kultūras mantojuma pagaidu sarakstā, ­ sadaļa no projektā „EDEN – Eiropas izcilākie tūristu galamērķi” 2007. gadā par labāko tūristu galamērķi Latvijā atzītās teritorijas, ­ daļa no Kuldīgas pilsētā veidojamā „dzīvā muzeja” kompleksa.

Kuldīgas pilsētas dārza kā atpūtas teritorijas veidošana sākusies 19. gadsimta 60. gados, turpmāk tā attīstījusies kā iecienīta kuldīdznieku un pilsētas viesu atpūtas teritorija ar plānotiem stādījumiem un vēsturiski vērtīgiem arhitektūras elementiem. Nav attīstīta, un tūristiem atraktīvā veidā pasniegta dārza vēsturiskā vērtība – viduslaiku ordeņa pils atrašanās vieta, ar tā elementiem, kas saglabājušies līdz mūsdienām, piem., aizsargvalnis, apakšzemes ejas, utt.

    Projekta rezultātā īstenots: pilnveidota ainavas arhitektūras, atbrīvojot teritoriju no kokiem un krūmiem, kas traucē parku uztvert kā vienotu kopumu vai aizēno iespējamo apstādījumu, atpūtas un dārza vietas; tiltiņu (vēsturiskās vai funkcionāli nepieciešamās vietās), aizsarggrāvju un dīķu atjaunošana, u.c. Kopējais Eiropas Savienības fonda finansējuma apmērs bija: 512 174.92 Eiro. 

 

Kuldīgas Centra vidusskola 

 

 

     Kuldīgas Centra vidusskola – toreiz Kuldīgas 3. vidusskola, izveidota uz Kuldīgas astoņgadīgās skolas bāzes 1977. gadā. Vietā, kur tagad atrodas skolas ēka, kādreiz bija bērnudārza „Pienenīte” ābeļu dārzs. 1976. gada oktobrī sākās topošās skolas celtniecības darbi.
Skolas celtniecības darbus veica toreizējā Starpkolhozu Celtniecības organizācija, darbu vadītājs Andrejs Gustovskis. Skola 1072 vietām tika uzcelta 10 mēnešos. Līdz 2014.gadam 35 izlaidumos skolu absolvējuši vairāk kā 1400 absolventu. Katru gadu janvāra pēdējā piektdienā skolā organizē Absolventu dienu, kad ar vidusskolēniem tiekas skolas absolventi – studenti, lai dalītos pieredzē un apciemotu savu skolu. 8 skolas absolventi strādā par skolotājiem savā skolā. Skolai ir savs karogs, himna (autors – skolas absolvents Normunds Dzintars), izveidojusies devīze – Kopā cenšoties varam! 

Pateicoties projektam "Kuldīgas Centra vidusskolas infrastruktūras pielāgošana izglītojamiem ar kustību un redzes traucējumiem", tika panākti vairāki uzlabojumi skolā un skolas teritorijā.  Projekta specifiskais mērķis ir pielāgot Kuldīgas Centra vidusskolas ēku un teritoriju, lai nodrošinātu izglītības iegūšanas iespējas un infrastruktūras pieejamību izglītojamiem un citām personām ar kustību un redzes traucējumiem. Eiropas Savienības fonda finansējuma apmērs ir 110228.41 Eiro. 

 

Lai uzzinātu gala koordinātas un atrastu slēpni, būs jāatbild uz jautājumiem, iegūstot vērtības.

Cik logu ar pusaploces arku formu (neskaitot jumta lodziņus) ir Kuldīgas Rātsnamam? (A) Šai vērtībai atņem 1

Cik lodveida laternu ir "Ābelītes" stāvlaukumā, kur aizved koordinātas? (B)

Cik stundu dienā, vasarā strādā Kuldīgas Galvenā bibliotēka? (C)

Nostājoties koordinātu nullpunktā, tev jāpalūkojas apkārt un jāatrod iztrūkstošais skaitlis, kas būs vērtība (D) UKS - 1?06

Nostājoties uz Pils parka tiltiņa, kur tevi aizved koordinātas, saskaiti, cik piramīdiņas tu redzi uz tilta margām, tikai vienā pusē!(E)

Cik koka stabiņu ar dzeltenajām līnijām, kas palīdz orientēties vājredzīgiem cilvēkiem,  ir Kuldīgas Centra vidusskolas teritorijā? Neskaitīt tos, kuri balsta informācijas stendus! (F)

Gala slēpnis atrodas N 56° 5N.GJK E 021° 5M.HIL

G=A/((B+D)*D)

H=E-(B-D)

I=F/B-A

J=A/C

K=C-(B+D)

L=((F/D)/B)/(C+D)-D

M=(F*C)/F

N=(A/(F/B))+E

Ja ir kādas neskaidrības, varat zvanīt- 25528104

Additional Hints (Decrypt)

Cnpry/Cvpx hc

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)