Event rozhodně není vhodný pro klaustrofobiky a děti mladší 5 let. Trasa prohlídky je dlouhá 350 metrů. Polovina trasy se musí ujít v předklonu. Cesta je vedena po ocelových roštech a není vhodné chodit do štoly v podpadkách
1. SKUPINA
18.7.2015
¤¤ 14:00 - 14:45 ¤¤
!!! STOP STAV !!!
2. SKUPINA
18.7.2015
¤¤ 15:00 - 15:45 ¤¤
!!! STOP STAV !!!
3. SKUPINA
18.7.2015
¤¤ 16:00 - 16:45 ¤¤
1 VOLNÉ MÍSTO
Na mém minulém event jsme se podívali do muzea. Tentokrát Vás zvu do Eliášovy štoly
Vím, že se zde už event konal před dvěma lety, ale snad to není na škodu se na takové zajímavé místo znovu podívat. Mluvil jsem o tomto nápadu s několika kačery a nikdo v tom problém nevidí.
O ELIÁŠOVĚ ŠTOLE
Štola byla navržena po zatopení hlavních rudolfovských dolů v roce 1570. S ražením štoly bylo započato na den svatého Eliáše 20. července 1574. Po šesti letech byly práce pro nedostatek finančních prostředků zastaveny, přestože byla štola z velké části hotova. Práce na štole se nepodařilo obnovit ani přes zájem Rožmberků a pánů z Hradce v roce 1584 a štola začala chátrat. V roce 1628 ražení štoly obnovili měšťané Českých Budějovic, ovšem práce byly tehdy prováděny neodborně a došlo k odchýlení od vytyčeného směru, štola se na několika místech zřítila.

V roce 1725 byla štola vyčištěna a spojena se šachtou svatého Floriána, za níž byly v dalších letech kromě hlavního jihovýchodního směru raženy též dvě odbočky: Tříkrálovská odbočka na šachtu Boží vůle (v roce 1734), šachtu Třešně, šachtu Šalomoun (v roce 1763) a odbočka Panny Marie Vítězné k dolům u Libníče na šachtu Boží požehnání (v roce 1769). V průběhu 19. století a počátkem 20. století byla odbočka Panny Marie Vítězné prodlužována až do prostoru Hůr. V roce 1910 bylo ražení další chodbice ukončeno. Roku 1932 byla štola upravena jako zdroj pitné vody pro českobudějovický vodovod. Většina vody pocházela právě z naposledy vyražené chodbice od Hůr směrem k Libníči. Od 3. května 1958 je rudný důl Dědičná štola sv. Eliáše kulturní nemovitou památkou. Po dokončení vodárenské nádrže Římov (1978) přestala být štola k zásobování vodou využívána.

JAK BUDE EVENT PROBÍHAT ?
Všechny žádám aby se dostavili na úvodní souřadnice s dostatečným časovým předstihem. Na místě bude připravený logbook a eventová CWG a SQ. Součástí eventu je prohlídka štoly s průvodcem.
Počet účastníků po dohodě stanovuji na 11 přihlášených osob do jedné skupiny
Případné časové změny se všac dozvíte

CWG a SQ
Pro všechny sběratele CWG a SQ bude k dispozici jeden druh CWG a jeden druh SQ. CWG a SQ budou prodávány za standartní cenu 10 Kč/1ks.
JAK SE NA EVENT PŘIHLÁSIT ?
Každý zájemce o účast na eventu se zapíše formou logu Will Attend Když se eventu doopravdy zůčastníš zapíšeš se formou logu ATTEND Prosím do logu will attend pište kolik budete chtít CWG a SQ a do jaké skupiny chcete zařadit.
VSTUPNÉ NA EVENT
Dospělí.....40 Kč
Děti a důchodci.....20 Kč

CO SI MÁM VZÍT SEBOU DO ŠTOLY ?
Do štoly si nemusíte brát nic. Na místě si zapůjčíme helmu, nepromokavou bundu a baterku.
REZERVAČNÍ TABULKA
Prosím všechny kačery, kteří se eventu zůčastní aby kontrolovaly tabulku jestli jsou všechny údaje vpořádku.
Na jeden nick se mouho přihlásit max.4 osoby ( nebo rodina která loví pod jedním nickem )
Klikni ZDE
Na všechny účastníky eventu se těší pořádající kačer ONDRA16
POSLEDNÍ ÚPRAVA LISTINGU : 29.6.2015 9:50
Zdroj : www.eliasovastola.cz