Skip to content

Pri kamenolome-CITO 2015 Cache In Trash Out Event

This cache has been archived.

medic155: Žiadna smrť nemôže byť zlá, ak jej predchádzal dobrý život.
Ľudia potrebujú prírodu, ale príroda ľudí nie... Ďakujem za úspešný event...
CITO event...

medic155 [:)]

More
Hidden : Saturday, April 25, 2015
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Pozývam Vás na tento CITO event, aby sme dokázali, že nám skutočne záleží na prírode.

Tento CITO event sa pripája k celosvetovému Cache In Trash Out Weekendu, takže okrem dobrého pocitu z vyčistenia okolia starého kameňolomu získate aj pekný suvenír do svojich zbierok.


Kozie chrbty

Kozie chrbty sú pohorie v Západných Karpatoch na Slovensku. Pohorie sa člení na dva podcelky - Važecký chrbát a Dúbrava.

Poloha a prírodné podmienky

Pohorie sa tiahne východozápadným smerom, od Jánoviec pri Poprade až po Kráľovu Lehotu pri sútoku Bieleho a Čierneho Váhu. Jeho severné svahy spadajú do Podtatranskej kotliny, južnú hranicu tvorí údolie Čierneho Váhu, východnejšie hlboká a výrazná Vikartovská brázda, ktorou preteká horný tok rieky Hornád. Hlavný hrebeň pohoria len málokde klesne pod hranicu 1 000 metrov nad morom. Svoj vrchol dosahuje na Kozom kameni (1 255 m n. m.), ktorý má dva vrcholy spojené úzkym skalnatým hrebeňom, potom mierne klesá cez Krížový vrch (1 102 m n. m.) a Krížovú (941 m n. m.) do hlbokého zárezu pri Kvetnici. Reliéf pohoria má prevažne charakter vrchoviny. Pohorie je sčasti tvorené Važeckým krasom, rozprestierajúcim sa južne od Važca na ploche približne 30 kilometrov štvorcových. Vyskytujú sa tu najmä podzemné krasové javy, najznámejším z nich je sprístupnená Važecká jaskyňa.

Podnebie a flóra

Pohorie zaraďujeme do mierne teplej až chladnej klimatickej oblasti. Južné svahy pohoria sú pokryté prevažne reliktnými teplomilnými dubinami. Ďalšími drevinami, ktoré sa hojne vyskytujú na území Kozích chrbtov sú smrek, jedľa, borovica a smrekovec opadavý.

Chránené oblasti

Národná prírodná rezervácia Hranovnická dubina sa rozprestiera na takmer 67 hektároch na južnej strane pohoria medzi Kvetnicou a Hranovnicou. Jej úlohou je ochrana lesných spoločenstiev dubového a bukovo-dubového vegetačného stupňa . Je to najsevernejšia oblasť výskytu duba zimného na Slovensku. V lesnom podraste sú mnohé teplomilné druhy so severnou hranicou rozšírenia práve v tejto rezervácii.

Prírodná rezervácia Baba sa rozprestiera na výmere približne 201 hektárov. Je vyhlásená na ochranu reliktných teplomilných spoločenstiev vápencových a dolomitových skál Kozích chrbtov so vzácnymi a chránenými druhmi flóry a fauny.


Už dlhšie chodím na bicykli okolo tohto miesta, je neskutočne znečistené odpadkami, ako sú fľaše, či už sklenené alebo plastové, igelitové tašky, nájde sa tu aj obrazovka od PC... crying crying crying


EVENT:

Stretneme sa 25.04.2015 o 09:00 LSEČ na úvodných súradniciach. Trvanie eventu nie je maximálne obmedzené, ale minimálne do 10:00 LSEČ. 

Bol by som rád, ak bu ste si doniesli niečo na odpad (pevnejšie igelitové tašky, vrecia na odpad...), RUKAVICE pracovné/jednorázové. 

Nachádza sa tam ohnisko, ktoré po vyčistení hneď aj otestujeme (len ak nebude mokro)! Tak si nezabudnite doniesť niečo na opekanie pod zub. wink yes laugh  

SWG:

Keď máte záujem o krásne eventové SWG, tak  to spomeňte v logu, hlavne tak zrobte do 18.04.2015, lebo Vám neostane z technických príčin.

 

Flag Counter

Additional Hints (No hints available.)