Tento den vyhlásila francouzká organizace EURORDIS. Jde o nevládní pacientskou organizaci vzniklou v roce 1997. Sdružuje 600 pacientských organizací věnujících se vzácným onemocněním ve více než 50 zemích a pokrývá více než 4000 vzácných onemocnění. Jednou z těchto nemocí je i závislost na geocachingu.
Postiženého poznáme jednoduše. Snaží se být strašně nenápadný, takže je hned na první pohled poznat, o koho jde. Základní znak společný pro všechny postižené je, že něco hledá. Prohlíží si či ohmatává nezajímavá místa, která jsou často odporná, posraná od ptáků či slouží jako odpadkový koš. Když potkáme v lese někoho, kdo si prohlíží škaredý pařez, je to zaručeně kačer.
Většina v ruce drží GPS, kterou se před okoloprocházejícími snaží schovat. Buď jej strčí do kapsy nebo s ním jednoduše začne volat. Sice si lidé okolo ťukají na čelo, z čeho to volá (pokud má dotyčný přístroj Colorado či Oregon, tak kouká, co to je za pádlo). Ale kačer si myslí, že je nenápadný.
Jedním z druhů kačera je i kačer motorizovaný (autokačer). Pozná se podle toho, že sedí v autě. Při sezení za volantem místo na cestu kouká na displej GPSky přicucnuté na nejnevhodnějším místě na čelním skle. Pokud nekouká na displej, šmátrá za jízdy někde u podlahy a hledá spadlý kabel, který ještě před chvílí napájel GPS. Nesleduje tudíž provoz a je svému okolí nebezpečný. V blízkosti skrýše jede rychlostí maximálně 30 kilometrů v hodině a bez varování uhýbá z původního směru nebo se otáčí, podle toho, co mu napoví šipka na GPSce. Často bývá k vidění, jak žene nebohé silniční vozidlo do terénu, který si nezadá s rallye Paříž - Dakar.
Kačerovo vozidlo nese následky svého používání. Zvenčí i zevnitř byl proveden tzv. bahenní tuning, málokdy má všechny čtyři zástěrky, poklice či ozdobné lišty (padly za oběť hledání skrýší v terénu). Na zadní části vozidla je často nalepen symbol kočujícího brouka, společnosti Groundspeak, ještěrky či písmene G. Pod nánosem bahenního tuningu však nemusí být vidět.
Dalším typem kačera je geocyklista. Pro něho jsou autokačeři naprostý odpad. Nedokáže si představit, že by někam došel jinak než na kole. V terénu je poznat snadno. Zásadně nejezdí po cyklostezkách nebo u kraje vozovky. To je zapříčiněno tím, že jezdí přímo za šipkou. Bývá velmi odřený. Jeho rajónem jsou nejčastěji suťové svahy. Hodnota jeho původně vytuněného geokola se snižuje přímo úměrně k obtížnosti hledaných pokladů. Tím naopak na relativní hodnotě nabývá jeho odřená GPS. Domů přijíždí celý od bahna. Jeho kolo je obvykle označeno jako TB (travelovací brouk).
Takže kdy a kde?
29. února v 18:00, v salonku ve 2. patře restaurace MESAMIS.
Program eventu začne vyplněním a vyhodnocením vstupních psychologických testů. Poté je plánovaná krátká skupinová terapie. Dále pak samostatné motivační, či v tomto případě spíš demotivační pohovory. V akutních případech bude přivolána odborná pomoc.
Oficiální ukončení setkání je plánováno na 20:00. Nic Vám však nebrání setrvat zde déle.
Event je samozřejmě nekuřácký. Závisláci budou muset provádět aplikaci vedle salonku na trestné lavici u baru.

