Skip to content

""7"" TJ Brankovice Mystery Cache

This cache has been archived.

Adrian666: Po dlouhém přemýšlení jsem došel k závěru, že série Brankovice půjde do archivu.
Poslední půl rok byl katastrofální,po obnově kese se dokonce stávalo, že bylo vymudlena pár hodin po uložení a to nebyla aktivována.
Takže asi nějaký narušitel, kterému geocaching nevoní.
Všem kteří odlovili kese ze série děkuji.
Zapojím mozkové závity a vymyslím něco nového.
Kese číslo 4,6,10 a bonus jsou stálice, které fungovali na výbornou a bylo s nimi nejmíň práce, takže ty zůstávají,ale pouze jako archiválie.
Děkuji Adrian666

More
Hidden : 11/8/2014
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

lehká mysterka ze serie brankovice

opiš si bonusové číslo

v keši není tužka


TJ BRANKOVICE

Začátky fotbalu v Brankovicích

Fotbal v Brankovicích se začal hrát v letech 1935-1936. Po celou dobu začátku brankovské kopané se nadšenci tohoto sportu potýkali s nevhodným prostorem pro vybudování hřiště, na kterém by bylo možné hrát i soutěže v tehdejší Bradově západomoravské župě. Po odebrání pole na loukách zkoušeli fotbaloví příznivci hrát na malém hřišti v prostoru dnešní "střelnice", ale pro nemožnost zvětšit plochu hřiště, přešli do nového prostoru  "tržiště". Toto místo sloužilo, pro trh dobytka, který se prováděl 4x v roce. Bylo to nad dnešní norovacím zařízením myslivců. Tam se také začal prostor upravovat, ale vedení obce darovalo nový prostor obecní louky mezi Litavou a zahradami domů v ulici Masarykově. Za velké pomoci firmy Souček z Prostějova, také prováděla stavbu druhé koleje železniční trati a za souhlasu vedoucích Ing. Kadavy a Ing. Burgeta a také odborného dohledu při rovnání celého prostoru bylo hřiště v krátké době připraveno, také za pomoci všech hráčů a příznivců k zahájení nové éry brankovské kopané. 

Brankovký fotbal ve válečných letech nejvíce proslavilo mužstvo, které v letech 1943 postoupilo do první B třídy, kde ale vydržili 1 rok a znovu zestoupili do nižší třídy. To ale už hráli v jiném složení, neboť v tu dobu se nabízeli starší hráči z brněnských klubů, kteří chtěli jen hrávat za potraviny, kterých bylo ve městěch velmi málo. Brankovskému klubu ale moc nepomohli a tak po roce opět odešli. Někteří brankovští hráči také museli odejít na nucenou práci do Německa a tak mužstvo bylo doplňováno ještě nezkušenými hráči. 

Během válečného obodobí byl také dostatek výborných dobrovolných funkcionářů a obětavých pracovníků a tak se podařilo udržovat hřiště v dobrém stavu. Hřiště bylo oploceno prkeným plotem a hráčské kabiny byli dřevěné. Po úpadku kopané v Brankovicích po roce 1945 byl dřevěný prkený plot rozebrán a zůstali jen dřevěné kabiny do roku 1970, kdy bylo nově otevřeno nové hřiště na konci ulice Tasova. 

Mezi nejobětavější fanoušky a funkcionáře patřili: Antoním Verner, Antoním Moural, Štěpán Otáhal a jeho syn Leopold, František Hladký, Ladislav Medek, Vojtěch Svoboda, František Hrubý a další. 

Po válce nastal určitý pokles zájmu o fotbal, lidé si hledali nové zaměstání a domovy. Hodně rodin se přestěhovali do pohraničí a někteří hráči si našli zaměstání v Brně a dalších oblastech. 

Na počátku 50. let byl brankovský fotbal ve špatném stavu, hlavně pro napjatou politickou situaci, která zvláště na vesnici měla nepříznivý dopad na všechny společenské organizace a také na fotbal. Samostatné fotbalové kluby byli násilně převedeny pod jednu organizaci Sokol. 

Brankovský fotbalový klub, který se do této doby nazýval Sparta, byl také přejmenovám na Sokol. V důsledku těchto změn se těžko hledali obětaví lidé, kteří by se této činnosti věnovali. 

Za této velmi těžké  situace se brankové kopané ujal František Kotolan z Kožušic. Byl to velký fotbalový nadšenec, který stál u zrodu kopané v Nesovicích, odkud pocházel. Byl ženatý v Kožušicích a tak brankovský fotbal mu byl blízký. Když se ujal v roce 1952 brankovského fotbalu, přivedl do Brankovic z Kožušic několik dobrých fotbalistů. Nakonci 50 let ale musel z politicých důvodů ukončit tuto činnost a tak se v Brankovicích přestal dva roky fotbal hrát. 

V padesátých letech byli velkými postavami brankovského fotbalu Blahoslav Dias, Josef Šilhan, Karel Váňa, Jan Pilát, Oldřich Machálek, Václav Chalabala, Leopold Šatný, Antonín Jedlička z Kožušic, Břetislav Machala, Miloš Kryštof a další. 

V r. 1960 se brankovského fotbalu ujali František Zlatohlávek a Arnošt Dvořák. František Zlatohlávek z č. 236 byl důstojníkem ČSA a pracoval na okresní vojenské správě v Bučovicích. Byl před vojenskou službou dobrým fotbalistou a také rád chytával v brance. Později byl přeložen do Brna a přesto zůstal ve vedení brankovské kopané a společně s Arnoštem Dvořákem z č. 203 se snažili, aby úroveň tohoto sportu se postupně zvyšovala. Po odstěhování Františka Zlatohlávka do Hodonína zůstal Arnošt Dvořák na všechno sám. Později mu pomáhal Zdeněk Pavlík, který bydlel v budově sokolovny (orlovny). 

Na konci 60. let byl fotbal v kritickém období, kdy hřiště neodpovídalo novějším regulím a dřevěné kabiny byli v dezolátním stavu, mužstva hrála nepravidělně, kdy Zd. Pavlík, velký obětavec, začal stavět dům v Koryčanech a čekalo se na nové hřiště, které se budovalo za Tasovem, začalo se budovat mužstvo JZD, které bylo velmi úspěšné v soutěžích mezi zemědělskými družstvy. Většinou bylo složeno ze členu JZD, ale vypomáhali jim i hráči, kteří úspěšně hrávali v brankovském klubu. 

V těchto soutěžích si toto mužstvo velmi často odnášelo  poháry za první nebo druhá místa. Po celá 70 léta byla tato soutěž velmi populární a těšila se také velkému zájmu diváků. 

V roce 1970 se v Brankovicích uskutečnil sjezd rodáků a při této příležitosti bylo otevřeno nové hřiště za Tasovem. Proti sobě hrála mužstva staré gardy, bývalých fotbalistů proti současným fotbalistům. Utkání skončilo vítězstvím staré gardy 4:1, když nejmladší hráč měl 40 roků, což potvrdilo, že tito fotbalisté byli na vysoké úrovni ve své aktivni činnosti. 

Po roce 1970, když bylo zbudováno nové hřiště a kabiny, se našlo několik nadšenců, aby opět pozvedli fotbal na vyšší úroveň. Byli to zejména Josef Novák, který se staral o údržbu hřiště, o získání nových hráčů a nebo o získání hráčů, kteří hráli už v jiných klubech zpět. Také jeho zásluhou navázal oddíl kopané na dobrou spolupráci s JZD, bez které by se tato činnost nemohla dělat. 

Mezi velké obětavce brankovského fotbalu patřili ti, kteří se starali o fotbalovou mládež, jak žáky tak dorostence. Byli to zejména Josef Jeřábek, Josef Machala, Martin Mikeska, Jindřich Přikryl, Ludvík Holoubek a Jaroslav Fiala, který se o výchovu mladých fotbalistů staral více jak 20 roků. 

Od roku 1980, kdy trenéři začali systematicky pracovat s mádeží, se potupně začala zvyšovat úroveň brankovsého fotbalu a mužstvo se dostávalo do vyšších okresních soutěží. 

Po roce 2000 pokračoval vzestup brankovsé kopané, zvláště když se stabilizoval funkcionářský kádr a také přibývalo hráčů s dobrými výkony. 

Na obětavou práci trenéra se přihlásil bývalý dobrý hráč Josef Gorošák z Malínek, aby pomohl klubu dostat se na vyšší úroveň, a to se mu ve funkci trenéra podařilo. 

Velmi dobré výsledky vedoucích fotbalového oddílu a dalších obětavých pracovníků a dobrá spolupráce s vedením obce, se podařilo zajistit vybudování nových kabin a tribuny a zkvalitnit povrch hříště. 

Položení základního kamene kabin a tribuny bylo provedeno 15.8.2003 na brankovsé hody. Slavnosti se zúčastnili senátor Ivo Bárek a rada obecního zastupitelstva s Josefem Hlaváčem, starostou obce. 

Po přečtení této části knihy o kopané v Brankovicích jste poznali, že kopaná v naší obci má bohatou historii. Byli roky úspěšné i neúspěšné, ale vždy byla chuť a skupina lidí, kterým fotbal nebyl lhostejný a kteří se snažili něco dokázat. Chceme navázat na roky úspěšné a děláme proto, co je v našich silách. Máme zde ten nejmenší fotbalový potěr, žáky mladší a starší, dvě mužstva mužů a tak staré pány, dále  nové kabiny, hřiště a hlavně spoustu věrných diváků. Radujeme se z každého sportovního úspěchu a dokážeme se smutkem přožít i ten neúspěch. Jsme sportovci, kteří se dívají stále vpřed a chceme překovat každou překážku, každou výzvu, prostě se chceme bavit sportem, a proto běháme za tím kulatým nesmyslem. Musíme poděkovat všem, kteří přispěli k rozvoji kopané ať v době minulé nebo nyní ale i těm, kteří  tu pomyslnou káru potáhnou po nás za deset nebo padesát let. Budu velmi rád jestli na naší činnost naváží další fotbalisté a bude se z kabin po utkání ozývat náš vítězný pokřik: "To sjou koně, vraný koně, koně brankovský..." 

Pavel Láníček

 

ke keši:

teď stačí zjistit odpovědi na pár jednoduchých otázek

1.otázka

Kolik branek vstřelil Radek Drulák v telech 1994-1996 v klubu FC Petra Drnovice?

a) 76 - hodnota A = 9

b) 52 - hodnota A = 5

c) 50 - hodnota A = 2

2.otázka

Datum zápasu kdy Drnovice hrály první zápas evropských pohárů?

a) 21.8.1999 - hodnota B = 5

b) 1.8.2001 - hodnota B = 6

c) 10.8.2000 - hodnota B = 3

3.otázka

Jakou soutěž hrál oddíl kopané brankovice v roce 1943?

a) I.B třídu - hodnota C= 1

b) Divize D - hodnota C = 3

c) Okresní přebor - hodnota C = 2

4.otázka

Jským poměrem skončilo utkání v roce 1970 v Brankovicích mezi starou gardou proti současným hráčům?

a) 2:4 - hodnota D = 8

b) 4:1 - hodnota D = 5

c) 2:2 - hodnota D = 7

5.otázka

Jméno nejlepšího střelce české reprezentace?

a) Miroslav - hodnota E = 8

b) David - hodnota E = 4

c) Jan - hodnota E = 9

6.otázka

Proti komu se zrodil nejvyžší výsledek České reprezentace v poměru 8:1?

a) San Marino - hodnota F = 5

b) Lichtenštejnsko - hodnota F= 2

c) Andora - hodnota F = 8

Dosaď:49°09.ABC,E 17°07.DEF

Hezký odlov

čerpáno z knihy Brankovice v minulosti a současnosti od Jana piláta 

 

Additional Hints (Decrypt)

zbqeá

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)