Skip to content

Prague Oldies Challenge Mystery Cache

Hidden : 2/1/2015
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Vítejte u PraGeo..eh, pardon, Prague Oldies Challenge :). Uplynulo již řadu let od chvíle, kdy průkopníci geocachingu ukryli první krabičky v Praze. Začali zaplňovat geomapu místy, která stojí za návštěvu, za víkendový výlet. Skrývali nové a nové schránky pro své kamarády, aby vůbec mohli geocaching hrát. Zároveň tím budovali rozmanité hřiště i pro hráče, kteří v té době ještě ani nevěděli, že budou jednou součástí hry. V prvních letech byly listingy (mnohdy i logy) psány zcela nebo převážně v angličtině. Většina komunity, webové stránky i reviewer, to všechno bylo zahraniční a až postupem času (2003-04) se začala do tuzemského geocachingu prodírat i čeština.
Myslíme si, že i dnes, kdy si hráči mohou vybírat z několika tisíc současných keší v Praze, by měli vědět, kde leží kořeny této hry, jaké jsou vlastně nejstarší keše tohoto kraje, na jakých místech byly zakládány a kdo všechno hru u nás nastartoval. V neposlední řadě chceme připomenout staré keše, které jsou chtě nechtě v péči hráčů samotných a každý nálezce by měl přispět k jejich dobrému stavu.

Welcome to PraGeo….sorry, to the Prague Oldies Challenge :). The purpose of this challenge is to introduce you the oldest caches in Prague. We won’t bother you with the whole story, cliff note version of the listing must do. If you want to log this cache you must meet one simple condition: you have to find at least 18 oldest caches in Prague from this bookmark. Lot of them is placed in the city center so it shouldn’t be that difficult to find them. But the cache itself is not at the given coordinates. You have to answer to some questions. All the answers you should be able to find in this bookmark. Cache is placed at these coordinates: N 50° 04.ABC E 14° 24.DEF And the questions are: In which month the oldest cache in Prague did appear(A)? If you had to sort the caches from the oldest to the youngest, the cache Magical and Mystery Park would be(B)? How many mystery and web caches together are in the bookmark(C)? How many pictures can you find in the listing of the cache A Maltese Cross(D)? The cache that was hidden 03/10/2004 has number in its name(E). How many FI logs can you find on the Reloader’s cache 9(F)?

Challenge keš

Pro uznání nálezu této keše je nezbytné plně splnit výzvu, najít schránku a zapsat se do logbooku. Výzva je v tomto případě vskutku jednoduchá, protože není jejím účelem vás nějak trápit, ale pouze přiblížit historii geocachingu v Praze. Je už pak na vás, zda se o historii budete více zajímat, nebo ne. Pro většinu hlavně pražských kačerů, to bude spíše velmi lehká mystery keš, u které se dozví něco zajímavého, navštíví krásné místo a o to jde zejména.

Podmínka výzvy: nalezněte alespoň 18 keší z bookmarku listu Nejstarší kešky v Praze.

Tak máálo?? Ano, tak málo :) Je potřeba si uvědomit, že v bookmarku je sice 77 keší, ale z toho je cca 38 aktivních. Smyslem této challenge keše nejsou nesmyslné podmínky, ale seznámit vás se zajímavou historií geocachingu v Praze. Návštěva několika těch nejstarších kousků už je v tomto případě pouze takovým bonbónkem k zábavě.


Díky marram.cz si snadno můžete ověřit splnění podmínky na project-gc.

Bookmark list Nejstarší kešky v Praze je určen pro potřeby této challenge keše a obsahuje přehled alespoň 18ti nearchivovaných keší potřebných ke splnění výzvy a všechny archivované keše uložené dříve než nejmladší nearchivovaná keš.

- Keš uvedená v bookmarku listu, jejíž jste autorem či vlastníkem, se počítá stejně jako nalezená.
- Nálezy keší z bookmark listu se počítají bez ohledu na datum nálezu či pozdější archivaci nalezené keše.
- Vyvarujte se logování archivovaných keší, které již fyzicky neexistují (archeogeocachingu však nijak nebráníme, nález je vhodné doplnit fotkou schránky a logbooku).
- Při logování nálezu uveďte nalezené keše, kterými jste splnili poznámku.
- Jako datum nálezu keše uvádějte datum, kdy byly splněny všechny podmínky pro uznání nálezu (tj. výzva a zápis v logbooku).
- Zapíšete-li se do logbooku před splněním výzvy, zapište k tomu datu jen log typu Write Note.

Protože je krabička umístěna na místě navštěvovaném často mudly, budeme rádi, pokud její návštěvu ponecháte až na okamžik po splnění výzvy. Máte-li však Petřín daleko a výzvu hodláte plnit, pak samozřejmě neváhejte keš navštívit při nejbližší vhodné příležitosti.

Další počiny na toto téma:

Pilsner Oldies Challenge(Plzeňský kraj)
Bookmark Olomouckého kraje
Bookmark Karlovarského kraje

Kde je krabička

Na výchozích souřadnicích naleznete krásný výhled na Prahu i do kraje, ale krabička tu ukryta není. Její umístění si po přečtení listingu snadno zjistíte a keš bude uchráněna od nahodilých návštěv. Samotná keš je spíše formou šroubovacích "starých časů" ve zmenšené podobě, takže nečekejte velké bombice :)

Souřadnice krabičky: N 50° 04.ABC E 14° 23.DEF

A = Co se objevilo na místě původního úkrytu keše Stromovka Sojourn?
zpevněná cesta(A=9), kiosek(A=8), rybník(A=7)

B = Saman je bratr služebně staršího kačera s přezdívkou?
Milancer(B=2), svata(B=3), drevokocur(B=4)

C = Ikonická záležitost na keších od Tabáčka byla?
piksla se smajlíkem(C=8), výstražná žlutočerná nálepka(C=7), červené víčko(C=6)

D = Bratr první dámy českého GC Anneke je?

haggaeus(D=9), Dorcadion(D=8), gándhí(D=7)

E = Toniczech držel v ČR první příčku odlovených keší, kolik jich přibližně bylo?
500(E=7), 100(E=9), 1000(E=8)

F = Velkou zásluhu na tvorbě tuzemské komunity měl kačer?
groula(F=8), bartj(F=9), martinko(F=7)

2001...začínáme


14/09/2001 - První keš v ČR se objevuje v červnu, Praha na sebe nenechala dlouho čekat a už v září se objevuje druhá keš v ČR a první v Praze, konkrétně na Petříně - Prague Panorama (foto vpravo z galerie u kešky). Jak už název napovídá, nachází se na místě stranou všeho ruchu, kde je krásný výhled na celou Prahu. Navíc je jen co by kamenem dohodil od této challenge kešky, pokud ji nemáte, hurá pro ni, je stále aktivní. Logbook Prague Panorama byl tehdy ukrytý ve sklenici od okurek.
09/02/2002 - Na svou další keš si Praha počkala až do dalšího roku, konkrétně do února, kdy se na samém východním konci v Klánovickém lese objevila keš Ruins of the medieval village, první pražská keš od tuzemského autora s přezdívkou svata, který o ni i nadále pečuje.
07/07/2002 - Slunko vylákalo zahraniční turisty i k nám do města a kačer z Anglie s přezdívkou John Stead zde zakládá virtuální keš Prague, Staroměstské náměstí. Ve stejném měsíci se v Praze objevuje i finský kačer Ossi a zakládá na Vyšehradě keš s názvem Vysehrad Castle, Prague. Zde je její historické foto (vlevo)

Na místě se ale moc dlouho neohřála a v únoru roku 2003 se ztratila. 7.března 2003 ji obnovuje kačer Toniczech, na místo ukládá novou krabičku i nový obsah - viz tento log. Nejspíše jde o první akt svého druhu v naší zemi, uvidíme co přinese bádání z okolních krajů. Bohužel ani ta se dlouho neohřála a v dubnu ji už kačeři nalézají s vykradených obsahem a tak je keš archivována.
12/11/2002 - svata zakládá svou druhou keš Magical and mystery park v Grébovce, ale ani ta nemá na růžích příliš ustláno a už na začátku roku 2004 je ztracena a následně archivována.
07/03/2003 - V Praze se objevuje první webcam cache Charles Bridge Webcam Prague, ale jak už to u tohoto vzácného typu keší bývá, i zde přestala webka fungovat, keš byla archivována a následně bylo posmrtné logování uzamčeno.
23/02/2003 - Druhým na scéně tuzemských autorů v Praze, se objevuje kačer Milancer. Zde je dobré zmínit, že Milancer už na podzim roku 2002 založil keš South Edge of Prague na Závisti, ale ta je o pár set metrů vně hranic Prahy, proto nebyla do bookmarku zařazena. Milancer si pro svou čistě pražskou prvotinu vybírá lokalitu, jenž už keš mělo a pojmenovává ji Vysehrad. Nástupkyně už má více štěstí a je aktivní do dnešních časů. To jej určitě potěšilo a tak zakládá další řadu krásných keší - Novy Svet - Hradčany (3/2003), Skalnate udoli (4/2003, původní název Rocky valley, foto keše ze 14.4.2003), Bertramka (7/2003, foto keše šest dnů po založení a druhá foto) a celou řadu dalších keší i mimo Prahu.

11/03/2003 - Prahu navštěvuje kačer ze Severního Irska linearB a ve Stromovce zakládá keš Stromovka Sojourn. Tu následně nachází náš již známý kačer Toniczech a nachází v ní svůj první TB - Pinkie Bear (foto keše a TB plyšáka). Autor nejspíše keš založil, aby měl vůbec kam velkého TB plyšáka umístit :-). Schovka se nacházela v pahýlu jednoho z mohutných stromů, který 3/4 roku předtím zdecimovala velká voda . Napravo fotografie tehdejšího místa uložení. Nějaký čas poté, drvoštěpové, kteří se o Stromovku starají, pahýl pořízli a do mrtě odstranili. Na místě položili zpevněnou cestičku, takže od té doby pranic nepřipomíná, že tam vůbec kdy strom stával. Drvoštěpové si ale škatule v troskách všimli a zachránili ji. Kačer Toniczech se pak dostavil na jejich "základnu" (ve Stromovce hnedle za vstupem od kostela sv. Gottharda) a škatulku vyzvednul, aby ji následně osobně předal samotnému autorovi, který zrovna měl do Prahy cestu na event, který se konal v hospodě na Letné, poblíž AVU. A tak se zrodila nástupnice, keš Lazarus, pořád ta samá piksla, akorát jiné místo ve Stromovce. TB plyšák bohužel takové štěstí neměl a ztratil se nedlouho poté i s nějakou keší kdesi v Turecku.
Ve stejném měsíci se v Praze objevuje první multi s názvem Zelené údolí.

Léta tato keš fungovala pod anglickým názvem Green Valley. Foto vlevo z 26/03/2003 dokládá typický druh tehdejší schránky, sklenici (od okurek atp.) se šroubovacím víčkem. Na fotografii je i náš starý známý TB Pinkie Bear ze Stromovky :).

23/04/2003 - Třetím na scéně tuzemských autorů se v Praze stává kačer Toniczech, kterého už známe z Vyšehradu. Toniczech se pustil do lovení keší právě v Praze v červenci 2002, potom, co si o nové hře přečetl článek v časopise Computer. V březnu 2003 se konečně odhodlal založit svou první keš (Inside of volcano) na domovském Kladensku a následující měsíc přidal svůj první přírůstek do pražského fondu (Hvezda game park Prague, fotografie keše při založení vpravo) v oboře pod letohrádkem Hvězda. S její publikací se pojí dnes už úsměvná historka, kdy se autor při zadávání souřadnic do formuláře příliš spolehl na svou paměť a spletl se při tom v severní šířce o minutu. Naštěstí tehdy bylo kačerů tak málo, že si na DNF o těch 1,86 km vedle do Motola napochodoval jen Milancer. Oba pánové si následně přehmat rychle vyjasnili a vyříkali a tak se i ona keš po pár dnech zdárně dočkala svého prvního nálezu. Představte si to v dnešních dnech, kdy se na místo během hodiny nahrnou desítky kačerů z okolí :-). 
30/08/2003 - Čtvrtými na scéně pražských a tuzemských autorů se společně objevují Tabacek a Dafy, kteří společně zakládají keš Nache cache Bohnice.

Stane se tak u příležitosti průzkumu hřbitova (tenkrát se na něj dalo ještě dostat zezadu). Tabacek dodává krabičku, Dafy název. Sám Dafy se o GC dozvídá na začátku srpna 2003 od kamaráda, který si kdysi pořídil eTrex Legend, kamaráda GC nenadchlo, ale Dafy našel využití pro svou Venturu. Tabacek začíná kešovat na konci srpna 2003, když mu Dafy odprodává Venturu, neb si Dafy pořizuje modrého eTrexe Legend.  Tabacek pak zakládá i další keše, například SeniorCache (27/09/2003), Familie Cache (26/10/2003) nebo Milicov-Cache (7/11/2003), ke které se nám dochovala dobová fotografie (vpravo z 15/11/2003), na které si můžeme všimnout doslova ikonické záležitosti od Tabáčka, což je zvětšená ikonka piksly se smajlíkem, vzatá z dobové GC.com grafiky, která se objevila na řadě jeho keší. Obrázek zvětšené ikonky piksly se smajlíkem vidíme i na této fotografii z 26/09/2003 keše RakoCache. Dalším pražským počinem od Tabáčka byla Orisek-Cache (27/11/2003, foto z 3/12/2003), Vanocni Cache (20/12/2003, foto z 26/12/2003,foto z 24/12/2006), která byla takovou první tuzemskou vlaštovkou z druhu keší, co se publikují k nějaké příležistosti. Dalším počinem byla Branicka skalni Cache (28/03/2004, foto z 30/03/2004).
Sám DaFy si svou prvotinu v Praze zapisuje založením keše RelaxCache (22/11/2003, foto z 26/11/2003) Dalším počinem od Dafyho je Louskacek (24/04/2004, foto z 29/04/2004,foto z 14/04/2007 a vnitřek). Nápad na tuto keš měl Dafy od chvíle, kdy Tabacek založil Oříšek-Cache, čímž chtěl Tabáčka trochu "pozlobit" a chtěl ji založit na místě, ze kterého by bylo na Oříšek vidět. Nabízela se Branická skála, ale než to stihl zrealizovat, obsadil jí právě Tabáček (netuše chystanou taškařicí) svojí keší Branická skalni Cache. "Zlomyslnost" byla ale silnější, a Louskáček byl založen k Terasám. První verze byla kousek za pomníkem osvoboditelům Prahy, o kterém Dafy neměl předtím tušení. Dalším Dafyho počinem byla Tramcache (18/09/2004, foto z 21/09/2004), za kterou se naopak skrývá smutná minulost, jelikož si zcela nezaslouženě našla prostor i v policejním ohledání i mudlovských krimizprávách (viz tento článek), když se náhodou pod skálou, kde je  keš uložena, našlo mrtvé tělo mladíka. Chudák DaFy aby ještě po letech občas nějaké ty neseriozní novináře, kteří si ten případ zafixovali do spojitosti s GC, umravňoval a dementoval.

18/09/2003 - Čtvrtým v pořadí pražských autorů, se mihne kačer drevokocur a zakládá keš the cemetery cache, na fotografii vlevo ze dne 24/09/2003. Dost možná šlo o první hřbitovní keš v tuzemsku, pár týdnů po tom následovala Familie Cache od DaFyho a Tabáčka.
17/10/2003 - Kačer Toniczech se stává průkopníkem v nočních keších, když založil první tohoto typu v Praze s názvem Cat's eyes (foto z 20/11/2007). Perličkou této keše je skutečnost, že při zakládání byla na místě finálky čerstvá paseka, jak to tam vypadá dnes, můžete posoudit sami po odlovu. Inspirací k tvorbě byla diskuze na toto téma na zahraničním fóru.
09/11/2003 - v Praze se objevuje druhá multi keš - Piskovce od Milancera. Původní schránka této kešky byla ukryta v nedaleké malé pískovcové jeskyňce. Zub času ale udělal s jeskyňkou své, její strop se propadl a to vše se ztratilo pod nánosem hlíny. Ale archeologové pozor, schránka tam stále ještě někde je! Viz log :) Na dobové fotografii této kešky, ještě před sesuvem, si můžeme všimnout oranžové papírové samolepky, použité na označení a popis keše (je vidět i na fotografii keše Minerální doly).
Když je Toniczech začerstva na keších viděl, zalíbily se mu a hned si vyrobil nějaké své, pro změnu žluté. Ale nadšení z takto vyzdobené piksly ho brzy při její další kontrole přešlo, když zjistil, jak málo je obyčejná papírová samolepka na vnějšku obalu trvanlivá (po pár měsících provozu už totiž polepky vypadaly všelijak, jen ne elegantně). Taková byla doba - neustálé zkoušení nových technických možností, takový průzkum bojem pokus-omyl, co se osvědčí a co ne.
08/12/2003 - Jako pátým v pořadí pražských autorů, se objevuje Saman (bratr drevokocura) a zakládá keš Hostivarska sance (08/12/2003, foto z 26/12/2003).

Se Šamanem přišla do pražského, potažmo tuzemské GC, který se doposud vezl z velké části na prostých tradičkách, určitá hravost a vtipný nadhled a toto byla první keš, kde kačeři plnili nějaké mysteriozní (neviditelný inkoust) úkoly v terénu. Dalším Šamanovým počinem se stává keš Pendulum - Prague TB Hotel, zde fotografie původního provedení (26/12/2003), po čase Šaman s Tabáčkem na stejném místě vytvořili pro keš originální bunkr - donesli si cement atd. a doslova jí vybudovali vybetonovaný pelíšek v patě zdi, kde pak několik let zdárně fungovala. A do třetice všeho dobrého, zde fotografie další průkopnické mysterky, Prague ZOO Puzzle Mania, která byla takovým prvním letterboxem, i když se tento typ keše objevuje až mnohem později. Prostě chození a koukání kolem sebe podle předem daných obrázků. Finálka bývala zhruba v té lokalitě, co dneska stojí dřevěná rozhledna.
28/12/2003 - objevuje se gándhí s keší Zlichow Hill (28/12/2003, foto vlevo z 11/01/2004, foto ze 14/04/2007, zřejmě už bez čajníku).

Zajímavé je na této keši to, že coby maskování používá jakýsi vysloužilý smaltovaný hrnek či čajník, ale samotná schránka, stejně jako ostatní gándhíovky, byl plastový nevysoký válec na šroubovací víčko. Na víčku těchto jeho keší je pro něj charakteristická křiklavá žlutočerná nálepka, něco jako takový výstražný nápis. 21/03/2004 zakládá keš Karma from Barrels, nad jehož názvem si řada tehdejších kačerů lámala hlavu "co tím chtěl autor říct". Teprve později se jim dostalo nakopnutí, že to je odraz názvu jedné tamní ulice, která se jmenuje V sudech :). Na fotografii z 29/04/2004 si můžete opět všimnout charakteristického výstražného nápisu.
15/01/2004 - A teď pozor, máme nový rok a úplně nový element ve hře, první dáma v doposud pánské společnosti autorů, přivítejte kačerku Anneke a její první keš ordovik, zde foto ze 17/01/2004, kterou zakládá nedaleko svých HC na Ohradě, dalším jejím počinem se stává Marketa - the Monastery(31/05/2004, foto z 01/06/2004) .Perličkou u Anneke jest fakt, že její bratr haggaeus, v lednu 2004 dlouhodobě pracovně na východním pobřeží USA, lámal za Čechy rekordy v počtu odlovených keší za velkou louží. Tehdy měl obrovský počet nalezených keší, něco kolem dvou set. U nás v republice držel první příčku v honibodské tabulce Toniczech, blížil se k první stovce.

Druhý na žebříčku byl další geozávislák a nový autor v našem přehledu, Dorcadion, který 15/01/2004, stejně jako Anneke, zakládá svou první keš  Alta Vista I, zde foto ze 17/01/2004. Dalším počinem od Dorcadiona se stává A.D. 1704, foto z 21/02/2004 vpravo. K ní se váže velmi zajímavý příběh, protože se tato schránka v roce 2004 ztratila a velmi šťastně se nalezla až v roce 2012, viz tento log zde :). Pokud se tu bavíme o charakteristických záležitostech jednotlivých autorů, u Dorcadiona je to určitě černá chemopiksla s červeným víčkem, podívejte se na fotografii z 13/03/2004 u jeho další keše Charon. Ale časy se mění a krabičky s tím, na keši Alta Vista II, se podle fotografie z 21/03/2004 objevuje stejná piksla, jen zelená :) Na fotografii z 16/10/2007 už je ale jiná piksla, zde ještě foto vnitřku. 28/04/2004 Dorcadion ještě zakládá keš Turbinea zde nejspíše z nedostatku místa používá úplně nový formát piksly, zřejmě balení od žvýkaček, foto z 29/04/2004.

Současně umístěním na Štvanici tak nějak předznamenal celou sérii United Island of Prague. Dalším počinem od Dorcadiona je Chariots of Fire (12/09/2004, foto z 14/09/2004 vlevo). Zde se zřejmě Dorcadion nechal inspirovat úplně stejnou schránkou, kterou Toníček použil o něco dříve u jeho keši Dvorak --- rock, fotoo. Dále ji Dorcadion použil například u keše A.D. 895 Budeč nebo na keši Alta Vista IV (14/09/2004, foto z 16/09/2004) Tento typ se celkem osvědčil a tak byla k vidění i u kešky Dračí doupě od Pitra. Dnes už ale nejspíše není nikde vidět, vše pohltily mnohem dostupnější lock&lock krabičky.
01/02/2004 - Objevuje se autor martinko s keší Voyage Voyage (01/02/2004, foto z 21/03/2004), kterou zakládá s kačerem chenso. Pro tehdejší kačery, odkojené doposud tradičkami, nebyla tahle multinka zprvu snadným soustem. V prvních dnech si na jejím ne vždy jednoznačném zadání vylámali mnohý zub a prošmejdili Prokopské údolí křížem krážem. Na druhou stranu, keše byly tehdy tak nedostatkovým zbožím, že alespoň bývalo mezi nimi dost času na reparáty svých záseků a DNFek.

06/02/2004 - V Praze se koná vůbec první oficiální event s názvem First czech geomeeting / Prvni ceske geosetkani. Pořádal jej kačer Milancer a sešlo se na tu dobu neuvěřitelných 12 kačerů, kteří si navzájem obdivovali svůj šelmostroj a první navigaci Garmina 12ku. Kdo tuto vymoženost nevlastnil, tomu nezbývalo nic jiného, než chodit s atlasem o měřítku 1:10000 :). Konec srandy, napravo je fotografie, na kterou pokud kliknete, přiřadíte si ke konkrétním přezdívkám i obličeje. Najdete tu skutečné ikony CZ GC - autory, které jsme si představili, nebo také bxhome, tým kačerů, kteří jako první u nás vytvořili tzv. sérii keší. Pánská část čtenářů je určitě právě lehce zklamána. Mezi kačery nevidí první dámu českého GC Anneke. Nejspíše pod tlakem eventových obdivovatelů , opustila toto setkání dříve a společného focení se neúčastnila. Během eventu ale focení neunikla a spatřit ji můžete například zde.
14/02/2004 - Dalším autorem v Praze se stává groula s keší Vitkov cache (14/02/2004, foto z 20/02/2004). Tato keš je jistě zajímavá tím, že v roce 2008 spadla do archivu, ale v roce 2014 se jí povedlo z tohoto pavučinového stavu vytáhnout a dnes se znovu leskne a slouží kačerům, kteří zdolají tento mohutný pražský vrch. Ač je groula od fochu chemického, žádné speciální piksly na keše nepoužil, jak je vidět na dalším jeho počinu, keši Parukarka (28/03/2004, foto z 30/03/2004) stává se charakteristickým tímto typem potravinové dózy.
01/05/2004 - Třetím pražským počinem od Toníčka se stává multinka Distant mountains, close sky (01/05/2004, foto ze stejného dne). Byla takovou snahou o zakešování doposud nepostižených oblastí Prahy, protože celý severovýchod Prahy byl tehdy skoro bez jediné krabičky. Na Praze 8 zatím existovala pouze Nache Cache Bohnice.
19/06/2004 -
A teď jedna perlička :). Na Petříně kousek od této keše, se na malý moment objevila celkem kuriózní keška Reloader's Cache9. Při tvorbě této keše došlo při zapisování souřadnic do listingu k "malé" chybce a byla prohozena délka a šířka, tedy N50 a E14 za N14 a E50. Keš byla tedy v roce 2004 publikována do Jemenu místo na Petřín :). Naštěstí se chybka rychle odhalila a nikdo do Jemenu pro FTF neletěl :). Pokud vás zajímají i další podobné perličky a zajímavé osudy keší, doporučujeme navštívit bookmark zajímavých osudů keší :).
17/07/2004 - Mezi pražskými autory keší se objevuje kačer bartj, velmi zajímavá osoba tehdejšího geocachingu. Jeho pražskou keší se stává Malvazinka. Sám bartj je tehdejším adminem stránek geocaching.cz a má tedy velkou zásluhu na budování národní komunity. Bartj je i tvůrcem dnes již velmi známého loga ještěrky, více o tom zde a zde. Samotnou keš Malvazinka nachází 26/07/2004 Toniczech a pořizuje u ní zajímavou fotografii, na které si můžete všimnout TB jeepu, což byla jedna z prvních komerčních kampaní a ve spojení s GS tato automobilka každý rok poslala do geosvěta hromadu takových autíček, rok od roku v jiné barvě. Nedávno podobně vypustila do keší hromadu coinů Škodovka. 
27/07/2004 - Na scéně pražských autorů se objevuje kačer Solim (čti Šolim :) s keší Křižovatka / Crossroad (foto z 28/07/2004). Zajímavostí této keše je i čistě městské téma a uložení uprostřed křižovatky. Dalo by se tedy říci, že Šolim byl takovým průkopníkem v posunu keší zastrčených kdesi v přírodě ke keším urbanizovaným. Trochu paradoxní je, že tahle jedna z prvních čistě městských vlaštovek, přiletěla zrovna od člověka, který jinak radši kešuje s městem za zády :). 

Pokračujme v objevování...

Následovaly desítky a stovky keší, konaly se eventy, objevily se dnes již neexistující Locationless keše, earthkeše, letterboxy, wherigo hry. Každá z keší dává šanci vyrazit na výlet, za malým dobrodružstvím s pokladem na konci. Vydejte se opět do přírody, objevujte krásy našeho kraje a nalezněte keše, které byly na mapě první. Vypadají jako mnohé jiné, často hůř, ale jsou s nimi spojené první příběhy této hry a mnohé další. Přidejte svůj vlastní příběh. Na cestu si přibalte tužtičku, ořezávátko, náhradní logbook a pár věcí na výměnu, ty krabičky-babičky si péči od hráčů zaslouží.

Pokud budete mít doplňující informace a fotografie, mile rádi listing aktualizujeme!:)Díky!

Speciální díky za hromady informací Toníčkovi, Šamanovi, Milancerovi, DaFymu a Dorcadionovi!

 

 

 

Additional Hints (Decrypt)

PM - cbq xberarz

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)