Skip to content

(VK-755) Sedm ikonek – event – Pocta Dr.Kellogovi Event Cache

This cache has been archived.

Voyager Reviewer: Archivace listingu keše

Voyager Reviewer - Reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)

More
Hidden : Saturday, May 31, 2014
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato keš patří do série „sedmička“, která byla založena pro 7. ročník geomaratonu Valašské keškobraní. V sérii, obsahující dohromady 13 témat, která mají něco společného s číslem sedm, najdete celkem 99 keší, které vás zavedou na známá i méně známá místa na Valašsku.


Sedm ikonek
Jako kačeři - lovci, máte možnost po celém světě odlovit keše osmnácti druhů. Některé existují pouze v jediném exempláři, jiné zase jen v určitém časovém období a některé už nezaložíte, ale stále jich existuje dost na to, abyste je v mnoha zemích, včetně ČR, našli.

Jako kačeři – owneři dnes můžete běžně založit osm druhů keší a pokud byste se moc snažili, tak ještě další čtyři, ale takových ikonek Groundspeak moc nerozdává, a úsilí a náklady s tím spojené vyžadují skoro profesionální tým organizátorů a bezmála dva roky příprav.
Proto jsme pro vás připravili přehled těch typů keší, které může v našich skromných podmínkách založit prakticky každý, kdo umí vytvořit listing, uložit a zaměřit krabku, najít geologickou zajímavost anebo zorganizovat setkání kačerů.

Event
Event Cache nebo prostě jen event (angl. událost) je setkání geocacherů, slouží k seznamování, výměně zkušeností, CWG, travel bugů a geocoinů. Náplní by nemělo být jen tlachání a prohlížení mincí, setkání je vhodné spojit s exkurzí, prohlídkou, návštěvou pamětihodnosti, připravte něco víc než zamluvený stůl v oblíbené hospůdce.
Minimální plánovaný počet účastníku eventu je 15, pořadatele v to nezahrnuje. Pro tento minimální počet musí být event kapacitně plánován, i když se nakonec ve skutečnosti takový počet účastníků třeba ani nesejde. Nemusí sejít, event se může konat i tak. Skutečný počet účastníků eventu pak může být i nižší (nenulový), ale nesmí být vyhlášen STOP-stav při menším počtu.
Setkání je otevřené všem, rozhoduje datum přihlášení, nejsou PMO eventy. Event cache je shromáždění, které je organizováno geocachery a je otevřeno ostatním geocacherům. Přihlašuje se ke schválení minimálně dva týdny před konáním eventu, aby se potenciální návštěvníci o něm včas dozvěděli a přizpůsobili tomu své plány. Eventy se obvykle zveřejňují tři měsíce dopředu. Některé eventy se zveřejňují šest měsíců předem, pokud se očekává, že zde účastníci budou přenocovávat, nebo je event uspořádán tak, aby přilákal regionální či mezinárodní skupinu geocacherů. Poté, co event proběhl, listing má být archivován jeho ownerem.
Konat by se měly na uvedených souřadnicích a jejich listing musí obsahovat čas začátku a čas konce. V případě eventů s více tématy, aktivitami, či pokud jsou dva eventy blízko sebe, publikován může být pouze jeden listing. Do waypointů mohou být přidány body s umístěním jednotlivých eventových aktivit.
Event by neměl být pořádán za pouhým účelem organizovaného hledání keší skupinou geocacherů. Takovéto skupinové lovy je nejlepší organizovat pomocí diskusního fóra nebo e-mailového distribučního seznamu. Ačkoliv velké procento geocacherů může zajímat hudební koncert, burza použitého zboží, organizovaná sportovní akce, soutěž radioamatérů či slavnostní ohňostroj, takové události nejsou vhodné pro přihlášení jako event cache, protože pořadatelé a hlavní návštěvníci nejsou geocachery.
Listingy eventů mohou být publikovány pouze v případě, pokud splňují pravidla komerce. Listing může obsahovat základní údaje o místu konání, i pokud se jedná o komerční místo. V listingu může být žádáno o dary či poplatky potřebné k úhradě nákladů na konání eventu. Také může obsahovat seznam sponzorů, avšak bez jejich log a internetových adres. Skrze listing může být dostupný prodej pouze putovních předmětů souvisejících s danou akcí. Listing může obsahovat odkaz na nekomerční webovou stránku věnovanou eventu. Účastníci mohou být požádáni o registraci současně i na samotném webu.
Účastníci oznamují svoji plánovanou účast na budoucím eventu logem Will Attend, pro uskutečněnou účast na již proběhlé akci použijí log Attended. Pokud je na akci přítomen i owner (což je téměř vždy), také si loguje zcela oprávněně jako ostatní Attended, protože se rovněž "zúčastnil".

Pocta Dr. Kellogovi
Zveme vás i s vašimi georobotky na trochu netradiční event. Většině z vás asi nic moc neříká jméno John Harwey Kellogg a asi ani v dějěpisu jste se nedověděli, co se přihodilo 31. května 1884. Vše se vzápětí dovíte.
Začněme od začátku. Doktor John Harvey Kellogg byl pravděpodobně nejznámějším a nejvýznamnějším zdravotním reformátorem v Americe. "Battle Creek Sanitarium and Hospital", které Kellogg v roce 1877 založil v Michiganu, se staly modelem péče o zdraví na konci 19. a počátkem 20. století.

A tento pán si právě 31. května 1884 podal u amerického patentového úřadu přihlášku patentu na kukuřičné lupínky, známé po celém světě jako Corn flakes. Patentovány byly v roce 1896. V roce 1906 pak byla založena společnost Kellogg's, která je významným výrobcem lupínků i v dnešní době.

Kukuřičné lupínky – základní surovinou pro jejich výrobu je kukuřice, sladový výtažek a cukr. Na trhu se setkáváme též s obohacenými kukuřičnými lupínky o sušené ovoce a oříšky. Podle zastoupení jednotlivých surovin se mohou lupínky od sebe poměrně výrazně lišit. Mohou se jíst s mléčnými výrobky, ale můžete je použít i ve formě mouky. Jsou lehce stravitelné, a proto jsou vhodné i pro děti. Další výhodou je to, že je mohou jíst i nemocní s celiakií, protože neobsahuje lepek. Pomáhají při vysokém krevním tlaku, jsou bohaté na vlákninu (téměř 7g/100 g), stejně jako hořčík, železo, draslík a selen.

Pro svou snadnou přípravu si lupínky rychle získaly oblibu u spotřebitelů. Ještě před dvaceti lety jsme je v České republice téměř neznali. Dnes jsou i u nás velmi častou potravinu, kterou používáme nejčastěji v podobě snídaní. „Kornflejky“ se rovněž hodí jako rychlá svačina v průběhu dne. Kreativní české, moravské i valašské maminky pak z lupínků začaly vyrábět dorty, zákusky a jiné pamlsky pro své ratolesti.

A jsme u toho. Tento event budiž připomenutím a oslavou 130. výročí podání patentové přihlášky na Corn flakes a vzdáním pocty jejich “vynálezci“ Johnu Harweyi Kelloggovi. Přijďte si společně připomenout toto kulaté jubileum a zároveň se přijďte s ostatními geokolegy podělit o své zkušenosti s touto potravinou, o recepty, veselé zážitky a případně můžete i donést ochutnat nějakou netradiční pochoutku vyrobenou z této již tradiční součásti naší stravy.

Sejdeme se na úvodních souřadnicích v sobotu 31. května 2014 v 16 hodin a společně zde pobudeme až do 16.30 hodin. Hlásit se můžete přes will attend log a pokud budete chtít eventové CWG, napište to do logu.


Additional Hints (No hints available.)