V místě dnešního sídliště Dukla byly v 16. století pastviny. Od roku 1866 využíval tyto pozemky místní jezdecký pluk jako výcvikové prostory. Na konci roku 1914 se začalo se stavbou největší vojenské polní nemocnice ve střední Evropě. Počítalo se s kapacitou 10 tisíc lůžek. Stavba byla dokončena na počátku roku 1915. Pro zajištění zásobování nemocnice potravinami a zásobami materiálu byla vybudována vlečka (dnešní ulice V Ráji) z železničního nádraží. Tohoto spojení bylo využíváno též k dopravě nemocných z bojišť 1. světové války.

S výstavbou sídliště Dukla se začalo po skončení 2. světové války, kdy byla většina domů bývalé nemocnice zlikvidována. Prohlédnout si ale stále můžete 2 domy v dnešní Milheimově ulici - pekárnu a prádelnu.
Sídliště navrhl architekt Ing. Alois Mikuškovic a výstavba byla dokončena roku 1959, kdy nabídlo bydlení pro zhruba 12 000 lidí v 2705 bytech. Při této výstavbě byla poprvé použita proudová metoda výstavby na našem území. Sídliště Dukla je tvořeno pravoúhlou sítí ulic s centrálním prostorem – náměstím Dukelských hrdinů. Inspirací bylo například sídliště Ostrava - Poruba.

Prostor náměstí Dukelských hrdinů je spjat s prvním letem Ing. Jana Kašpara, který byl průkopníkem letectví na našem území (počátkem 20. století). Na tento památný let také upozorňuje památník, který je zde umístěn.

K samotné kešce: Pozor, při odlovu můžete být sledováni obyvateli okolních domů. Pokud nechcete být viděni a chcete tak prodloužit životnost kešky, odlovte ji ve večerních/nočních hodinách. Pod rouškou tmy nebudete tak vidět. Prozradit vás ale může do tmy svítící mobil. :)