Snad v době eventu budou v okolí i nové kešky -:))).
Proč jedlovské nádraží? Hospůdka je výjimka potvrzující co se týká nádražních restaurací, velice dobře v ní vaří a točí dobré pivko, i obsluha je příjemná, je do ní dovolen vstup se čtyřnohými mazlíčky.
A navíc je tam velice dobré dopravní spojení ve směru od Děčína, České Lípy, Rumburku a Varnsdorfu. Zkrátka železniční křižovatka a opravdu se nemusíme bát, že nám ujede vlak.
Nádraží má velice hezké okolí, v blízkosti je docela dost keší, i když hlavně mysterky.
První vlak do stanice Jedlová přijel dne 16. ledna 1869. Její výstavba byla velice náročná, vyžadovala jak odstřel skal, tak zarovnání prohlubní, neboť v okolí stanice Jedlová nebýval rovný prostor. Těsně před stanicí ve směru na Děčín musela být pro trať proražena pískovcová skála v délce 560 m, místy až do hloubky 15 metrů. U Svoru bylo potřeba postavit až 15 metrů vysoké náspy. Současníci v tehdejší době řadili tratě České severní dráhy co do obtížnosti hned za alpské tratě Semmering a Brenner. Podle vzoru železničních budov na dráze přes Semmering byla také odvozena podoba výpravních budov, vystavěných z režného cihelného zdiva, které místy vyplňovalo hrázděnou konstrukci, s charakteristickými nástupními přístřešky v podobě otevřené verandy.
Ze stanice vyjíždějí osobní vlaky Jedlová – Česká Lípa – Doksy, jezdící v dvouhodinových intervalech. Dále zde zastavují osobní vlaky linky U8 Děčín - Česká Kamenice - Jedlová - Rumburk, jezdící ve stejných intervalech, v některých obdobích pracovních dnů proložené na hodinový interval. Každé dvě hodiny ve stanici zastavují i rychlíky linky D22 Kolín - Mladá Boleslav - Česká Lípa - Jedlová - Rumburk (-Šluknov).