Skip to content

Teorie velkeho tresku Mystery Cache

Hidden : 5/7/2013
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Jednoduchá mysterka týkající se známého televizního seriálu.
Finální krabička se nachází nedaleko výchozích souřadnic - tématicky poblíž Univerzity.
Pokud jste nikdy neviděli TBBT a chcete keš odlovit budete si muset pustit 4 díly po cca 20min.

                  Teorie Velkého třesku

Teorie Velkého třesku (anglicky TBBT - The Big Bang Theory) je americká situační komedie ze světa mladých fyziků. Dělá si legraci z jejich osobního života, stejně tak z nerdovské subkultury současné americké mládeže, a staví je do opozice k obyčejným lidem, kteří jsou vykreslováni jako hloupí, leč šťastní a sociálně naplnění jedinci.
                  Sheldon COOPER

Dr. Sheldon Lee Cooper, B.S., M.S., M.A., Ph.D., Sc.D.
Postavu Sheldona ztvárnil herec Jim Parsons.

Sheldon Cooper je velmi nadaný a inteligentní vědec a profesor teoretické fyziky (má IQ 187 ). Bydlí spolu se svým kolegou a kamarádem Leonardem Hofstadterem v bytě. Jejich sousedkou je velmi půvabná servírka a "herečka" Penny. Je posedlý pořádkem, miluje komiksy, sci-fi seriály a hraní her. Navzdory vysoké inteligenci je v sociálních věcech naprosto „nepoužitelný“ – nechápe ironii a sarkasmus, není pro něj vůbec důležité kamarádit se s lidmi (i tak má dost svých tří přátel), straní se sociálním interakcím a nechápe mezilidské vztahy, vůbec se nezajímá o ženy.

Otázka z dílu (S02 E11) :
Sheldon dostane od Penny k Vánocům ubrousek, na kterém je podepsán ... ?
Dave Underhill   A = 10
Leonard Nimoy A = 9
Bill Gates           A = 8



                  Leonard HOFSTADTER

Dr. Leonard Leakey Hofstadter.
Postavu Leonarda ztvárnil herec Johnny Galecki.

Leonard je experimentální fyzik, který bydlí spolu se svým kolegou a přítelem Sheldonem Cooperem. Leonard a Sheldon byli pojmenováni po herci Sheldonu Leonardovi a po laureátech Nobelovy ceny Robertu Hofstadterovi a Leonu Cooperovi. Jedním z témat seriálu je vztah mezi Leonardem a sousedkou z protějšího bytu Penny, z něhož plynou různé vtipné situace. Přestože Leonard patří do skupinky podivínů, je asi "nejpoužitelnější" v reálném životě ( Občas je i realistický ve svých názorech a představách, proti svým přátelům :) ).

Otázka z dílu (S02 E11) :
Jakou rychlostí jel Leonard na motorce Davea Underhilla, když z ní spadl ?
20 km/hod.   B = 4
30 km/hod.   B = 3
0 km/hod.     B = 5



                  Howard WOLOWITZ

Ing. Howard Joel Wolowitz.
Hraje ho herec Simon Helberg.

Je židovské národnosti a pracuje jako letecký inženýr na Kalifornském technickém institutu v oddělení aplikované fyziky. Howard má alergii na arašídy a když je sní, napuchne mu obličej a dýchat může jen s obtížemi. V těle má jen 3% tuku, a proto mu Koothrappali někdy přezdívá "lidské kuřecí křidélko". V přítomnosti žen je Howardovo ucho často zásobováno poznámkami jeho nejlepšího přítele Rajeshe, které pak Wolowitz tlumočí okolí. Howard je v seriálu asi ten, který se pokouší sbalit nejvíce holek, ale ty ho většinou ihned odmítnou. Velký zájem projevuje o Penny, které je však velmi nesympatický. Na okouzlování dívek mu nestačí pouze angličtina, ale používá zpočátku i ruštinu, francouzštinu, a dokonce i mandarínštinu.

Otázka z dílu (S02 E13) :
S jakým problémem pomohl Howard Sheldonovi v Algoritmu přátelství ?
Únikem z nekonečné smyčky             C = 3
Základní konstrukcí algoritmu             C = 2
Problémem s výpisem dat do souboru C = 1



                  Rajesh Ramayan KOOTHRAPPALI

Rajesh Ramayan „Raj“ Koothrappali, PhD.
Postavu ztvárnil Kunal Nayyar.

Pracuje jako astrofyzik ve Fyzikálním ústavu v Caltech. Jeho hlavní charakteristikou je selektivní němota, díky které není schopen mluvit s ženami. Tuto bariéru dokáže odstranit pouze požitím alkoholu (nebo jistých experimentálních léků s množstvím vedlejších účinků). Rajesh, běžně oslovován jako Raj, nebo jeho příjmením Koothrappali, pochází z Nového Dillí (Indie).
Raj trpí "nervózním močovým měchýřem", tedy dostává nutkání ulevit si, když je ve stresu.

Otázka z dílu (S03 E03) :
Co o sobě říkají Raj a Howard v Ghotském klubu ?
Jsme ztracení hoši.                                           D = 7
Jsme temní rytíři, brázdící prázdné ulice.           D = 8
Jsme ubohý, směšní a nemůžeme sehnat holku. D = 9



                  Penny

Narozdíl od ostatních postav v seriálu, příjmení Penny nebylo nikdy uvedeno. Tvůrce seriálu Bill Prady přiznal, že v budoucnosti se nakonec objeví.
Hraje ji herečka Kaley Cuoco.

Penny je hlavní ženská postava v seriálu. Je sousedkou Leonarda a Sheldona, bydlí na druhém konci chodby. Hodně se liší od zbytku hlavních mužských rolí, vědců a geeků. Pochází z Omahy ve státě Nebraska. Penny je servírka v místní restauraci Cheesecake Factory s plánem stát se herečkou. V kontrastu se zbytkem skupiny (hlavní zdroj vtipů) Penny není tolik intelektuálně nadaná, ani se nevyzná v technických věcech. Zato má ale skvělé sociální cítění a ví hodně o pop-kultuře. Je nepořádná a neorganizuje úklid ve svém bytě, ale nevadí jí to.

Otázka z dílu (S04 E11) :
Jaký kostým měla na sobě Penny na silvestrovském večírku v krámku s komiksy z Ligy Spravedlivých ?
Cat woman        E = 2
Pretty woman     E = 1
Wonder woman  E = 0



                  Klingonština

Klingonština (klingonsky: tlhIngan Hol) je umělý jazyk vymyšlený jedním z herců Star Treku, Jamesem Doohanem a Markem Okrandem (ve spolupráci s různými lingvisty) v roce 1984. Tento jazyk je mateřský pro rasu Klingonů, ale ve světě Star Treku ho ovládají i ne-Klingoni.
Časem se z původních jednoduchých vět, které byly slyšet v některých epizodách seriálu i filmech, vyvinul plnohodnotný jazyk s vlastní větnou skladbou. Postupně vyšla i některá významná světová díla v klingonštině, jako například Epos o Gilgamešovi, či Hamlet. Určitá část fanoušků Star Treku umí klingonsky. Například protagonisté amerického seriálu Teorie velkého třesku jsou velcí fanoušci Star Treku, často na tento jazyk odkazují a dokonce v něm hrají některé hry.
Ve Star Treku se sice klingonština zapisuje vlastním písmem, avšak při praktickém použití se přepisuje latinkou. Rozlišuje se výslovnost malých i velkých písmen, samozřejmostí jsou i apostrofy a četné spřežky.

Zbytek indicií získáte zde:


F = jav
G = wa'
H = 0010
I = 0100


  Finální vzorec:
N 49°  4(sqrt(A)), (A-H) (B*E) (A-C-F)
E 013°     2(D-F), (C+H) (sqr(G)) (F-I)

Keš byla posunuta.

Ověření souřadnice je stále nastaveno na původní souřadnice, po zadání vyluštěných souřadnic se Vám zobrazí nové souřadnice !

         

kde 'sqr' a 'sqrt' není chyba na vaším přijímači, ale matematická zkratka, kterou Vám strýšek Google rád prozradí ;-)


  OBNOVENÍ KEŠE: Původní keš byla zničena a s největší pravděpodobností to má spojitost s tím, že asi 10 metru od keše někdo přespává ve spacáku. Keš byla obnovena na o kus vzdálenějším místě. Výpočet byl tedy poupraven - viz. červená čísla ve vzorci

Vzhledem k uložení není příliš vhodný odlov s malými dětmi. Lidé zde však běžně chodí, což je patrné z vyšlapaný cest.


       Byla vyrobena série 6ti CWG po 30-ti kusech, ale všechna kolečka jsou již rozdána.
Původně se mělo jednat o sérii keší na téma TBBT ( proto také těch 6 druhů CWG ), ale vzhlem komu, že jsem zjistil, že většina míst, která jsem si vyhlédl jsou v kolizi a zbylá místa mi zavrhnul reviewer, že jsou v kolizi s krabičkama, které nemám dosud odlovené, se plány změnily a keš je jen jedna :(
Keš jsem chtěl umístit tématicky v bezprostřední blízkosti univerzity, to se ale nepodařilo. Keš se tedy nachází o kus dál od ZČU, ale je odtud výhled na budovy Fakulty strojní a aplikovaných věd.

 

         
Zdoje:
- http://cs.wikipedia.org/

Additional Hints (Decrypt)

vaqvpvr: S,T=xyvatbafgvan, U,V=ovaáeaí fbhfgnin SVANYR: Grpugb 3 xynpxh ol fr Furyqba avxql arqbgxahy ... gl ol fv išnx zry :)

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)