Skip to content

Jarni Kralicak / Wiosenny Snieznik 2013 Event Cache

This cache has been archived.

Nikita-1: Zase příští rok

More
Hidden : Saturday, March 23, 2013
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 
   
Vážené kačenky a kačeři.

Jak se již stalo milou tradicí, chtěl bych Vás opět pozvat na výšlap Jarní Kraličák, jenž se koná vždy první víkend po 21.březnu. Bude to již potřetí, co se sejdeme na vrcholu tohoto překrásného kopce. Historii tohoto eventu již nemá smysl opakovat. Proto, kdo by se cítil ochuzen o tyto informace, může navštívit předešlé eventy pomocí následujících odkazů:

Jarní Kralicak / Wiosenny Snieznik 2011
Jarní Kralicak / Wiosenny Snieznik 2012

Kralický sněžník je jistě v mnoha aspektech velmi zajímavou a jedinečnou krajinnou lokalitou.

Rozloučení se zimou se bude opět konat za každého počasí na uvedenych souradnicich. Vyjimku tvori pouze bourka ci vanice sily orkanu, coz se doposud nikdy nestalo. Na vrcholu se bude mozne zapsat do logbooku, vyměnit nějaké ty puky, získat eventové CWG (10 CZK) a setkat se s ostatnimi kacery. Cas setkani bude tak jako vždy ve 13:00 az 14:00, kdy 13:30 bude provedeno hromadne foto. Pokud ale bude dobra nalada a hlavne pocasi, muzeme to prodlouzit. Garantuji ovsem, ze nahore vydrzet hodinu, je za vetru az az. Napřič tomu, loni jsme na vrcholu vydrželi až do 15:00 a řádně se přitom opálili. Za celou historii to bylo poprvé, kdy bylo něco vidět. Kez mame stesti i letos.
Rozhodně podmínky na vrcholu nepodceňujte a pripravte se na moznou bilou tmu - naprosto nulovou viditelnost a silný vítr. Zvlaste pak nad hranici lesa. Kdo neni znaly terenu, neschazejte v mlze z vyslapane stezky a drzte se tycoveho znaceni (cca po 10 m). Pro pripad nenadalych situaci, doporucuji opsat si uvedene cislo na horskou sluzbu z Dolni Moravy. Nemusim pripominat dobre a hlavne suche obleceni.
Pokud nekdo dorazi na vrchol driv a z duvodu povetrnostnich podminek nebude chtit na vrcholu mrznout, doporucuji do stanoveneho casu vyuzit jako utociste pred vetrem ruiny chaty na ceske strane (pravy zadni roh budovy, u sochy slona viz. W7) a současně si odlovit keš (GC1XNX3). Zde se urcite zastavim na tradiční zastávku u slona. Lze take vyuzit funkcni chatu na polske strane WX, kde jiste za nejaky ten zlatak dostanete i teply grog. Pry berou i koruny.
Jako odmenu za vystup si muzete u me rezervovat pamatecni CWG za korunky. Motiv si opět nechám jako překvapení. Takze piste kolik kdo chcete kousku. Prioritne dostanou ti, kteri budou mit objednano. Zamluvená CWG budu drzet jen do 13:30, pak budou volně k mání všem.
Na event mohou s kacerem prijit klidne i mudlove. Georobotky ovsem moc nedoporucuji, ale to necham na zvazeni kazdeho georodice. Optimalni vek pro vystup po trase I je 15 let a vyse. Samozrejme na svou odpovednost. Zvažte dobře svojí fyzickou kondici! Podotýkám, že loni to vlivem počasí byla zívačka. Ctete zakony hor a hory budou ctit vas. At si to vsichni uzijeme ve zdraví!
Nezapomente si odlovit kese po ceste. Nahore jsou ctyri.
Kudy tudy?
Vězte, ze pristupove cesty na vrchol se behem roku vubec nezmenily. Proto budeme muset jit opet po tech starých známých. Nicméně, musíme myslet i na ty, kteří se sem vydají poprvé a nejsou kraje znalí. Těm cesty pro pořádek zopakuji. Ve vysledku necham na vas, jakou variantu si zvolite. Vsechny trasy jsou znacene po turisticke znacce a vedou narodni prirodni rezervaci. Jak se zde chovat, nemusim snad spravnemu kacerovi ani pripominat.

Trasa I (cca 7,5 km = 2 - 3h pesky – dle snehu)
Jedna se o nejlehci trasu zacinajici ve Stribrnici, kam se lze bez problemu dopravit geovozidlem. MHD tu sice jezdi, ale asi jen dvakrat za den. Zaparkovat vozidlo tu byva trochu problem, avsak pri trose snahy se misto najde. Na parkovisti P1, na hornim konci Stribrnic, je misto jen pro cca 5 vozidel. Proto je k dispozici pri prijezdu do Stribrnic o 1,2km drive "parkoviste" P2. Zde je mista jiste mnohem vice. Od obou bodu je vedena zluta znacka smerem na Navrsi. Ta vas od P1 povede lesem strme nahoru, az dorazite ke sjezdovce. Pokud bude v provozu, prosim obejdete ji zprava za vlekem. Nekrizte sjezdovku podle znacky, at neohrozite jeji bezpecnost. Asi v tretine sjezdovky narazite znovu na znacku, jak uhyba vpravo do lesa. Odsud vas jiz bezpecne dovede az na chatu Navrsi (Orli hnizdo) nad sjezdovkou. Zde se muzete obcerstvit a pokochat vyhledem do udoli. Dale znacka vede jak jinak nez opet nahoru po zasnezene asfaltce k nejblizsimu rozcestniku. Zde uz budete pokracovat po cervene az na vrchol. (GCVY7B)

Trasa I+ (cca 11,5 km = 2,5 – 4h pesky – dle snehu)
Tato pohodova trasa je urcena predevsim nemotorizovanym kacerum, kteri se rozhodnou jet vlakem do Stareho Mesta pod Sneznikem. Pokud nechytnete autobus do Stribrnic, vydate se z nadrazi po modre znacce smer Stribrnice a po ceste si uzijete krasne vyhledy a bunkry. Ze Stribrnic pak viz. Trasa I.

Trasa II (cca 10 km = 3 - 4h pesky - dle snehu)
Trasa zacina v Dolni Morave, kam se dopravite busem ci autem. Primy autobus jezdi pouze z Kraliku. Jako nejlepsi vychozi bod pro tuto trasu doporucuji od velkeho parkoviste P3. Jak mi bylo na podzim slicnou slecnou v IC sdeleno, v sezone, cili nyni, by melo byt parkoviste zdarma. Mimo sezonu je pak zpoplatneno 20Kc/den a to se uz vyplati ;). Cela trasa je pojata jako naucna stezka a vede nadhernym udolim reky Moravy po zlute znacce. Pri svem putovani narazite hned na nekolik prirodnich zajimavosti. Predevsim bych rad upozornil na jeskynni system Tvarozne diry (foto), [W2] a malou jeskynku Propastka [W3]. Mimo znacenou trasu je pak mozne navstivit i Patzeltovu jeskyn (GC2PHKG), Mlecny pramen (GC1WZ9Z) a kaskadovy vodopad [W1].
Na konci udoli [W4] stoji drevena bouda urcena k odpocinku a nabrani sil pred stoupanim. Odsud se stezka zveda z udoli az k vrcholu. V bode A1 pak krizi lavinovy kar!!! Proto vrele doporucuji sledovat lavinove zpravodajstvi HS, ackoliv posledni zaznamenana lavina zde spadla v roce 1999. V pripade neprizniveho lavinoveho zpravodajstvi vyuzijte radeji vyznacenou zimni stezku a zbytecne neriskujte. Behem cesty jeste minete chatu HS (Franciska) [H3], kde muzete hledat pripadnou pomoc. Asi po 8 km od P3 dorazite na rozcesti (Franciska), kde se spojite s trasou I a odsud dale po cervene znacce az na vrchol.
V dobe vydatne snehove nadilky muze patrit tato trasa k tem narocnejsim. Ovsem prirodni zajimavosti na NS stoji za tu namahu.


Bila stopa I (cca 12 km - cas: neznamy)
Tato velice pekna hrebenovka s nekolika mensimi sedly vede z 90% podel statni hranice a nabizi mnoho krasnych vyhledu. S vyhodou ji lze pouzit jako navratovou bezkarskou cestu, nebot ve vetsi mire bude z kopce. Po ceste minete kes (GC2QMK2), polskou chatu Snieznik, Maly sneznik (1337), sedlo Puchacza a Trojmorsky vrch, aneb Klepac (1143) s drevenou rozhlednou a kesi v kamennem poli (GCXFFT). Pokud se tedy rozhodnete tuto trasu absolvovat jako pristupovou i navratovou doporucuji, nechat geovozidlo na parkovisti P4. Pokud ji vyuzijete jenom jako navratovou, zkusil bych parkoviste pod sjezdovkou P5. Pri vystupu zacnete modrou znackou smer turisticky hranicni prechod Horni Morava a dale jiz po zelene az na Kralicky sneznik. Pri navratu presne opacne ;).

Bila stopa II (cca 10km - cas: neznamy)
Tato trasa vede po mezinarodni cervene turisticke znacce E3 az na vrchol a pripadni zajemci ji mohou nastoupit na parkovisti P4, stejne jako Bilou stopu I. Trasa vede lesem a proto je vhodna pro nepriznive pocasi. Trasa jde vicemene po vrstevnici s obcasnym lehkym stoupanim. Posledni 2km ovsem eskaluji. Po ceste budete mit moznost odlovit si kes.

Bila stopa III (cca 10km od horni stanice)
Tuto trasu Mokry hrbet vubec neznam, ale byla mi doporucovana na IC v lete jako cyklotrasa a v zime jako bezkarska. Dle vsech informaci, lze vyjet nove zbudovanou lanovkou z blizkosti P3 smer na Slamnik (1232) a odtud se vydat po modre znacce na Pod Babusi. Dale po zelene k chate Babuse a pak znovu po modre, smer Podbelka (1307). Na Podbelce uvidite hned nekolik bunkru a za hezkeho pocasi se vam naskytne plno krasnych vyhledu do udoli. Nakonec se spojite ve Stribrnickem sedle s trasou I. Hodne stesti.

Nezapomen!!
  • Teple a nahradni obleceni
  • Cepici, rukavice
  • Mozna i plastenku
  • Jedny suche boty do auta/vlaku
  • Nabity mobil
  • Dobrou naladu a dobry teply caj :)

+420 465 634 139
Kralicky sneznik III

Již jste si možná zvykli v těchto místech nacházet seriál o Kralickém Sněžníku (Kralický Sněžník I, Kralický Sněžník II). Nejinak tomu bude i letos.
Tentokrát se z vrcholu hory, přesuneme na jižní úbočí masivu, přesněji do blízkosti polské obce Kletno. Celý masiv kralického sněžníku byl po léta utvářen mořským dnem a potažmo i kontinentálním ledovcem v době ledové. To, co vám chci dneska představit, se začalo formovat někdy v období prekambria tj. před 4,5mld let. Jedná se o nejstarší horninové podloží na Zemi. Tehdy tu bylo pouze ploché mořské dno s hojným výskytem karbonátových hornin a s tím spojeným čilým životem korálů a různých měkkýšů, plžů, mlžů řas apod. Stopy tohoto života můžeme v těchto končinách nalézt do dnes v podobě nejrůznějších zkamenělin.
V období před 85 mil. let (svrchní křída) se začalo podmořské dno postupně vzdouvat, aby o několik milionů let později utvořilo masiv Kralického sněžníku. Ale ještě ne do podoby v jaké ho známe dnes. Postupným zvedáním masivu začaly sedimenty postupně sklouzávat do vzniklých jam a trychtýřů. Díky doprovodným tlakům a teplotám při těchto procesech, došlo k metamorfóze sedimentů na krystalický vápenec neboli mramor. Díky tomu se pod povrchem masivu nachází bohatá naleziště velmi kvalitního a nejčistšího mramoru včetně jeskyních krasových komplexů. Přesvědčit se o tom můžete volně v Patzeltově jeskyni v Dolní Moravě.
V metamorfovaných horninách vzniklo mnoho povrchových krasových útvarů, často to jsou hluboké trychtýře a labyrinty jeskyň, rozkládající se v několika úrovních. Historie těchto útvarů sahá do období tropického klimatu, které připadá na sklonek křídy a paleogén (asi před 50 miliony let). To byl počátek vzniku Medvědí jeskyně. Intenzivní rozvoj krasových forem trval až do konce třetihor a byl zastaven teprve ledovou dobou v pleistocénu (asi před 1,8 mil. let). Takto tedy došlo ke vzniku Medvědí jeskyně, kam bych vás chtěl dnes pozvat. Jeskyně se nachází v Polsku nedaleko obce Kletno, konkrétně na souřadnicích W6.
Během doby ledové vznikly v jeskyni nánosy bohaté na pozůstatky tehdy žijících živočichů (polsky „namuliska“). Největší množství takových pozůstatků pochází z medvěda jeskynního (Ursus spelaeus), po němž byla jeskyně také pojmenována. Byly nalezeny rovněž kosti jeskynního lva, jeskynní hyeny, vlků, kun, netopýrů (několika druhů), bobrů, srn, divokých prasat, lišek a mnoha hlodavců. Původ těchto ostatků je různý. Jsou to kosti zvířat, která v jeskyni hledala úkryt, kořist dravců, pozůstatky zvířat, která spadla do dutiny ve skále, a nakonec i kosti, které sem zanesla voda.
Jeskyně byla objevena 14. října roku 1966 během těžby v lomu Kletno III, kde se těžil mramor odkrývkovou metodou. Okolo jedné hodiny odpoledne byl proveden odstřel, kterým se otevřel dvoumetrový otvor vodorovného, čočkovitého tvaru. Dělník Roman Kińczyk z Lądka-Zdroju, který zde prováděl trhací práce, a jeden z pracujících zde vězňů byli první, kdo do otvoru nahlédli. Spatřili nevelkou komoru, z jejíhož bahnitého dna trčelo množství kostí, což vedlo k prvotní domněnce, že by mohlo jít o hromadný hrob. Na objev bylo upozorněno vedení závodu a také geolog z nedalekých lázní. Tři dny na to byly dokončeny první průzkumné práce. Ukázalo se, že kosti, které byly nalezeny v objevené jeskyni, patří velkým savcům, a to zejména jeskynním medvědům, proto také byla tato prostora pojmenována Sala Niedźwiedzia (Medvědí síň). Zadní část tohoto prostoru se zachovala dodnes a je k vidění v nitru vstupního pavilonu jeskyně.
Do konce roku 1966 byly objeveny chodby středního patra jeskyně až po Lví síň (Sala Lwa) a také spodní partie. Délka jeskyně tehdy dosahovala již 200 m. V následujících letech probíhal intenzivní vědecký průzkum, nebyly však nalezeny přesvědčivé stopy pobytu paleolitického člověka v jeskyni (mimo dva zuby medvěda jeskynního, které nesly stopy určitého opracování).
3. prosince 1967 byly s dokončením výkopu v podlaze Lví síně dokončeny i objevy prostor Sala Pałacowa (Palácový sál) a Korytarz Człowieka Pierwotnego (Chodba pravěkého člověka) s dalšími přilehlými chodbami (název Chodba pravěkého člověka byl použit proto, že právě tyto prostory nabízí vhodné podmínky pro lidské útočiště). Délka objevené jeskyně nyní činila 350 m.
O Medvědí jeskyni by se tu dalo psát ještě nějakou chvíli, ale to není hlavním účelem listingu. Proto, kdo by chtěl vědět víc, potažmo jeskyni navštívit, prosím následujte zdroj, ze kterého čerpám. Zde se dozvíte mnohem více.


   
Ahoj cacher!

Lubisz góry? Kochasz zimowy krajobraz? Chcesz zmierzyć się twarzą w twarz z kaprysami pogody? Chcesz sprawdzić swoje umiejętności fizyczne i psychiczne? Chcesz udowodnić sam sobie, że potrafisz? ...

...jeśli tak, zapraszamy do lektury.

Zapraszam Cię na wyjątkowe wydarzenie Wiosenny Śnieżnik, którego jedynym celem jest zdobycie jednej z najpiękniejszych gór w Jesenikach, spotkać się z podobnymi Tobie maniakami oraz pożegnać się z zimą. A wszystko to tylko za pomocą standardowego wyposażenia, jakim są Twoje zimowe buty ;).
Spotkanie odbędzie się niezależnie od pogody w umówionym miejscu. Jedynym wyjątkiem jest burza lub zamieć. Na szczycie będzie można wpisać się do logbooku oraz spotkać się z innymi „kačerami”. Oficjalny czas spotkania między 13:00 a 14:00, o 13:30 będzie zrobione wspólne zdjęcie. Jeśli będzie towarzyszył dobry humor, a zwłaszcza dobra pogoda, możemy przedłużyć spotkanie na szczycie. Ale gwarantuję, że wytrzymanie godziny na szczycie, zwłaszcza przy wietrznej pogodzie to aż nadto.
Przygotujcie się na ewentualną „białą ciemność” - absolutne zero widoczności. Przez lata jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby w tym okresie roku, nie było mgły i wiatru. Szczególnie będąc powyżej linii drzew (czyżby wyjątek w tym roku?). Kto nie zna terenu, niech nie schodzi z wyznaczonej ścieżki i trzyma się oznaczeń na szlaku (co około 10 metrów). W razie nieprzewidzianych sytuacji, polecam zapisać numer GOPR z Miedzygorze. Nie trzeba chyba przypominać o dobrym ciepłym nieprzemakalnym ubraniu.
Jeśli ktoś przyjdzie na szczyt wcześniej, tzn. przed wyznaczoną godziną, a z uwagi na trudne warunki pogodowe (wiatr) nie będzie chciał czekać i marznąć na szczycie, polecam do czasu spotkania jako osłonę od wiatru wykorzystać ruiny chatki po czeskiej stronie (prawy tylny róg budynku, znajduje się tam pomnik słonia. waypoint). Z pewnością i ja się tam zatrzymam. Jest również możliwość skorzystania z chaty po polskiej stronie, w której za parę złotych można kupić coś ciepłego do picia.
Jako nagrodę za wyjście możecie sobie u mnie zamówić unikalne CWG (1 zł) zaprojektowane specjalnie na tą okazję. Motyw jest oczywiście znany, ale chcę go zostawić jako niespodziankę dla Was. Więc piszcie, ile chcecie sztuk. Pierszeństwo będą mieć Ci, którzy zamówią sobie wcześniej.
W wycieczce mogą wziąć udział również „mudlové“ tzn. niedoświadczeni gracze (laicy). „Georobotky“ – dzieci nie polecam brać na tą wycieczkę, niemniej jednak zależy to od Was geo-rodzice. Optymalny wiek - 15 lat i powyżej. Oczywiście, na własną odpowiedzialność. Według motta „szanuj góry”, abyśmy wszyscy mogli się cieszyć swoim bezpieczeństwem!
Aha, i nie zapomnijcie złapać po drodze „cache”. Na szczycie są trzy i śnieg im wcale nie przeszkadza. Wiem gdzie są, ale Wam nie powiem :D
Jak dotrzeć na szczyt?
Na szczyt prowadzi kilka szlaków. Który z nich wybierzecie, zależy od Was. Wszystkie wiodą po szlaku turystycznym przez park narodowy. Dlatego też, proszę nie zapomnijcie się odpowiednio zachowywać.

Trasa III (około 7,5km)
Trasa rozpoczyna się w miejscowości Miedzygorze (P6), skąd wiedzie czerwony szlak w kierunku Schroniska na Śnieżniku. Po około 6 km dojdziecie do Schroniska. Potem około 20 minut zielonym szlakiem na szczyt Śnieżnika.

Trasa IV (około 6km)
Trasa rozpoczyna się w miejscowości Kletno, gdzie można zwiedzić starą kopalnię uranu. Stamtąd żółtym szlakiem w kierunku Schroniska na Śnieżniku. Po około 4,5 km dojdziecie do Schroniska. Potem około 20 minut zielonym szlakiem na szczyt Śnieżnika.
Pamiętaj!
  • O ciepłym ubraniu
  • Czapce i rękawiczkach
  • Może nawet i o pelerynie przeciwdeszczowej
  • Jednych suchych butach do samochodu / pociągu
  • Naładowanej komórce
  • Dobrym humorze i gorącej herbacie :)

+48 601 100 300

Dziękuję za tłumaczenie na język polski przyjaciel Magdalena Bialic D.

   
Hi Cacher!

Do you like mountains? Do you love winter countryside? Do you want to try a face-to-face battle with the vagaries of the weather? Do you want to try your physical and mental abilities? Do you want to prove yourself that you can really do it?

… then carry on with reading.

I invite you for a unique event called “Jarni Kralicak” (Spring Kralicak). Its main purpose is to beat one of the most beautiful hills in Jeseniky Mountains, meet other crazy people as you are and actually say good bye to the winter. And all of this should be done with the standard equipment only – just with your winter shoes ;)
The event will take place on given coordinates under any weather conditions. The exception is only a snowstorm or windstorm. There will be a logbook available on the top of the hill as well as the opportunity of meeting the other cachers. The official time of meeting is 1pm – 2pm. The group picture will be taken at 1.30pm. If there is a good humour and especially good weather we can prolong it. However I can guarantee you that stay on the top for an hour in wind is enough and to spare.
And get ready for the so called “white fog” – absolutely no visibility. During that years I have never experienced that there would not be any fog and wind in this period. For those who are not aware of the terrain, follow the trail markers (wooden sticks) after every 10 meters. For any emergency or unexpected cases, it is strongly recommended to write down the number of the local Mountain Rescue (CZ) or (PL). I believe I do not have to remind you to have good and dry clothes with you.
If someone is in the place earlier and due to wind or snow will not want to stay on the top, I recommend you too hide, find a shelter, in the ruins of a chalet on the Czech side of the hill (the right back corner of the building, at the elephant statue, see the waypoint). I will definitely stop there as well on my way to the top. It is also possible to go to the chalet on the Polish side where you can definitely get some nice and hot grog.
As a prize for your climbing you can order the unique CWG(CZK 10 / PLN 1) designed specially for this occasion. The motif is obvious of course, however I want to keep is as a surprise for you. So write me, how many of CWGs you want. The priority will be give to those who made the booking.
The muggles are welcome to join the event as well. However participation of your geo-children should be highly considered by each parent. For me personally I would recommend from 15 years old. Respect the laws of nature and mountains and it will respect you in return. Let all of us enjoy it as much as possible without any harm or injury!
Ye, and do not forget to seek for caches on your way. There are three available on the top of Kralicky Sneznik and the snow should not be an obstacle :D
Which way – This way
There are several tourist footpaths which you can take to get to the top of Kralicky Sneznik. Make your own choice which one you will take. Anyway all of the footpaths go through the national park. Thus you are requested to behave in a certain way.

Trail I (approx. 7,5 km = 2-3 hours of walking, depending on the high snow cover)
This is probably the easiest way to get to the peak. It starts in Stribrnice. There you can park your geo-car. Refer to the waypoints P1 and P2 to see some tips for parking. From both P1 and P2 is the way to Kralicky Sneznik marked by the yellow sign. You will go steeply through the forest and get to the snow lift. If the lift is in operation do not cross the ski slope! but go around it from the right side – between the lift and the forest. Approximately after the first third of the hill you will run across the yellow sing again which will take you back into the forest and show you the way directly to the chalet “Navrsi” above the sky slope. Here you can buy some refreshment and enjoy the view. Then continue with the same sign still up the hill to the nearest guidepost. From here you have to follow the red sign which will lead you to the top of Kralicky Sneznik.

Trail I+ (approx. 11,5 km – 2,5-4 hours of walking, depending on the high of snow cover)
This is another quite easy way - mainly for those who are coming by train to Stare Mesto pod Sneznikem. If you do not manage to catch the bus to Stribnice you can follow the blue sign and simply walk. For the way from Stribrnice see the Path I.

Trail II (approx. 10 km – 2,5-3,5 hours of walking, depending on the high of snow cover)
Your way will start in Dolni Morava where you can get by bus or park your car (see the waypoint P3). The footpath – yellow sign - is actually a natural trail and will take you through the beautiful valley of Morava river. I would like you to pay your attention to the cave system called “Tvarozne diry” (W2) and small cave called “Propastka” (W3). It is also possible to visit “Patzeltovu cave” (GC2PHKG), “Mlecny pramen” (GC1WZ9Z) and cascade waterfall (W1). All of these places are located out of the yellow sign.
This way might belong to the most difficult ones. It is strongly recommended to follow the news regarding the danger of avalange as this footpath is actually crossing the avalange zone several hundred meters below the top of Kralicky Sneznik (A1)!!! Fortunately the avalanges are not really a case for this area. After approx. 8 km you will get to a guidepost “Franciska” from which you will follow the red sign to get to the top.

Path III (approx. 7,5 km)
This way starts in a small town Meidzygorze (P6). From here you will follow the red sign going up, direction to Schronisko, Snieznik. After approx. 6 km you will reach Schrnosiko. Then continue walking for approx 20 minutes following the green sign to get to the top of Snieznik.

Path IV (approx. 6 km)
This way starts in Kletno where you can visit an old uranium mine as well. You will follow the yellow sign, direction to Schrnisko, Snizenik. After approx. 4,5 km you will get to Schronisko. Then follow the green sign and after approx. 20 minutes you will reach the top of Snieznik.

White Trail I (approx. 12 km – time: N/A)
This is very nice ridge trail with several smaller saddles. This trail goes of 90% along the state border and offers a lot of beautiful views. Along your way you will pass the cache (GC2QMK2), Polish chalet “Snieznik”, “Maly Sneznik” (1.337m), saddle “Puchacza” and “Trojmorsky vrch” also called "Klepac" (1.143m) with wooden viewtowr and a cache nearby (GCXFFT). If you decide to go this way up and down as well, leave your car at the parking place “P4”.

White Trail II (approx. 10 km – time: N/A)
This trail follows the international red tourist trail E3 directly to the peak. You can start from the point P4. The trail is mainly in the forest thus in a case of bad weather this trail is quite appropriate. The trail actually follows the contour line with occasional gentle ascends. However last two kilometres will be tough.

White Trail III (approx. 10 km from the upper station)
I do not have any experience with this trail but it was recommended by the local tourist centre. According to the information it is possible to take the lift (near P3) to “Slamnik” (1.232m) and from here follow th blue sign to “Pod Babusi”. Then green one to chalet “Babuse” and the blue sing again to “Podbelka” (1.307m). Here you can find several pillboxes and if there are fine weather conditions you can enjoy a lot of beautiful views to the valley. In Stribnicke saddle you will connect to the Trail I. Good luck.

Not-To-Forget List:
  • Warm and change of clothes
  • Cap, gloves
  • Raincoat
  • Change of shoes (to the car/train)
  • Full mobile phone
  • Good mood and tasty hot tea :)

For Czech side: For Polish side:
+420 465 634 139      +48 601 100 300

Translation to english by Qweidy.

 

 
Děkuji všem zúčastněním za báječný event !
I thank everybody for wonderfull event !




Neoficiální kolečka od kolegů z polska. Podziękowania.







 

Additional Hints (Decrypt)

an iepubyxh

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)