How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Fotbal - Prubeh a zpusob hry

Hry se úcastní dva týmy, každý o jedenácti hrácích. Na hru dohlíží rozhodcí: hlavní rozhodcí se pohybuje mezi hráci na hrací ploše a má plnou odpovednost k rízení zápasu; je vybaven píštalkou, kterou signalizuje zahájení a prerušení hry.
Tesne za okrajem hrací plochy na delších okrajích hrište se pohybují dva asistenti rozhodcího, kterí hlavnímu rozhodcímu praporkem signalizují nekteré druhy porušení pravidel. Nemají však samostatnou rozhodovací pravomoc. V evropských klubových soutežích jsou také 2 další rozhodcí, tzv. brankoví rozhodcí. Brankoví rozhodcí nezasahují do hry prímo hry a také nemají praporek. Fungují jako poradci hlavního rozhodcího, s nímž jsou ve spojení minivysílackou.

Hraje se jedním kulatým mícem, kterým hráci pohybují na hrací ploše: „driblováním“ (beháním s mícem ovládaným jemnými kopy), prihrávkami spoluhrácum a konecne strelbou na souperovu branku, kterou brání protivníkuv brankár. Družstvo, které zrovna nemá pod kontrolou míc, se jej snaží získat: zachycením souperovy prihrávky nebo „napadáním“ soupere, u kterého je míc; dovolený fyzický kontakt mezi hráci je však výrazne omezen.

Fotbalový zápas obecne probíhá plynule, prerušení jsou zpusobena porušením pravidel (napr. když se míc dostane mimo hrací plochu, když hrác mimo brankáre zahraje rukou, když pri snaze o odebrání míce souperi hrác protivníka kopne ci jinak prekrocí dovolené zpusoby napadání atd.) a hra po nich vetšinou jen s malým zdržením pokracuje dál. Hraje se celkem devadesát minut hrubého casu (cas beží i v prerušené hre), s patnáctiminutovou prestávkou v polovine, po které si souperi vymení poloviny hrište. Na konci obou polocasu rozhodcí stanoví, kolik casu se bude hrát nad rámec 45 minut, címž se nahrazuje cas ztracený napr. ošetrováním zranených hrácu ci strídáním. Typicky se jedná zhruba o jednu minutu na konci prvního polocasu a tri minuty na konci druhého polocasu.

Po skoncení druhého polocasu je vítezem zápasu mužstvo, které souperi vstrelilo víc branek. V prípade, že obe mužstva obdržela stejný pocet branek, koncí zápas remízou; v nekterých soutežích je však remíza neprípustná a hra se musí rozhodnout, zpravidla prodloužením 2×15 minut. Pokud ani poté není rozhodnuto, následuje penaltový rozstrel. V moderním fotbale padá pomerne málo branek, napríklad na MS 2006 byl prumer 2,3 gólu na zápas.

Z jedenácti hrácu každého mužstva je jeden podle pravidel urcen jako brankár: má odlišnou barvu dresu a platí pro nej ta výjimka, že smí v okolí vlastní branky hrát míc rukama. Z hlediska pravidel jsou všichni ostatní hráci stejní, v praxi se však vyvinuly specializované funkce dané konkrétními schopnostmi jednotlivých hrácu, taktickými zámery a úkoly, které na hrišti plní:

Jak už bylo uvedeno, má brankár za úkol bránit souperi ve vstrelení gólu; vetšinu casu proto setrvává v okolí vlastní branky.

V zásade podobný cíl mají hráci oznacovaní jako obránci (slangove „beci“ z anglického back): pohybují se spíše na vlastní polovine hrište a v svém pokutovém území a mají za úkol zejména zastavit pricházející souperuv útok. V moderním pojetí hry však zejména krajní obránci pomáhají i pri útoku.

Záložníci tvorí stredovou cást družstva: pohybují se po celé ploše hrište, podle potreby se zapojují do obrany i útoku (ale i zde se užívá specializace na defenzivní a ofenzivní záložníky). Zejména stredoví záložníci mívají za úkol „tvorit hru“: rozehrávat útocné akce, rozdelovat prihrávkami míce spoluhrácum atd., záložníky proto bývají technicky velmi schopní hráci.

Útocníci mají za úkol zakoncovat útocné akce a strílet souperi góly. Pohybují se proto nejdále od vlastní branky a do obrany se zapojují jen zrídka.

Rozdelení hrácu na jednotlivé posty a stanovení jejich úkolu a obecne herní taktiky je zodpovedností trenéra. Trenéri obou týmu pri zápase pobývají nedaleko okraje hrací plochy (poblíž stredu jednoho delšího okraje), udílejí rady a pokyny hrácum na hrišti a prípadne vymenují hráce na hrišti za náhradníky. Mezi obema lavickami náhradníku se zdržuje ctvrtý rozhodcí, který rídí strídání, kontroluje dodržování pravidel osobami na lavickách, a v prípadech zranení nekterého ze trí rozhodcích na hrišti muže zraneného rozhodcího vystrídat.

O Keši

Tato keš je venována jednomu nejznámejších sportu na svete, fotbalu.
Keš se nenachází v areálu Fotbalového hrište!!!!
Vracejte keš a její masku na stejné místo, tak jak jste ji našli, nechtel bych, aby byla hned objevena!
Keš se nacházi na velmi frekventovanem miste z tohoto duvodu jsem pridal * k difficulty tak budte velmi opatrni.
Jakmile napadne sníh keš disabluji, protože stopy ve snehu ji v 99% prozradi, tak pospešte si!
Nezapomente si opsat bonusové císlo a to si uchovat pripravujeme bonus cache!!
Změna bonusového čísla dne 21.10.2012 !!!!
Pro ty co už cache navštívili tak mi stací jenom poslat mail a já vám ho reknu resp. napíšu. tom.neq@gmail.com