Skip to content

Stroj casu Event Cache

This cache has been archived.

Kalich-68: Je treba uvolnit místo na další pristání stroje casu.

More
Hidden : Saturday, April 23, 2011
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Vezte ,že nekde musí existovat mocná a tajemná síla.Síla která ovládá dení na této planete a nejen na ní.Síla která ví komu nadešel a skoncil jeho cas bez ohledu na jakékoli události v celém nekonecném prostoru.Síla která odmeruje dál presne vterinu po vterine je neovladatelná a hlavne nepodplatitelná.

Stroj casu:

Video k textu ZDE

Snad si nekdo myslí ,že se mu ho podarí prelstít a žít o neco déle jen tím ,že poznal nejaké tajemství a ovládl tak jistou skutecnost.Protože jen vedení muže rozšírit a obohatit život ,ale neprodlouží jej. Byl vubec nekdy ten nekdo.Jestliže ano ,tak jeho jmeno bylo dávno smyto z náhrobních kamenu a jeho prach byl roznesen do všech koutu vesmíru.Myslel si však ,že cas lze zmenit - né . At už byl ci nebyl onen nekdo stroj casu s desivou pravidelností pracuje dál a odmeruje neúprosne okamžiky našich životu nelze se proti nemu žádnou mocí vzeprít.Nelze jej zastavit predbehnout ani vrátit. Presto se však našli lidé kterí se o to pokusili : protože chtejí pro tuto chvíli nechat nahlédnout do minulosti , prítomna a budoucnosti.Chteli bychom cas na chvíli zastavit a vrátit zpet a možná nahlédnout do budoucnosti.Pokusme se dát do pohybu onu mocnou a tajemnou sílu a ponorme se do hlubin veku.

Dne 23,4,2011 v 15 : 15 hod na Sobešovickém hrišti

Chceme tímto vzpomenout na naše dávno zemrelé predky Hrdiny bitevních polí.Dovolme si je probudit z vecného spánku.Vratme se do doby minulé ,žel válecným tažením i kruté.Byla to doba kdy se lidé naší zeme vyrovnali jiným národum ba v mnohém je i predcili.Necht tedy vystoupí z hlubin veku.

Originál

Video k textu ZDE

Tak jakpak se máš, Willy, príteli muj, dovolíš, jen si sednu do stínu na hrob tvuj. Horkým letním sluncem jsem rozpálená, chodím celý den a jsem unavená. Podle náhrobku vidím – slavil's osmnáct let když jsi v zbytecné válce opustil tenhle svet. Doufám, že zemrel jsi cistý a hned, že jsi nestrílel první, když prišel rozkaz vpred. Hrály píštaly k tomu, nesli te zpátky domu a zaznely salvy, když te spoušteli níž. A když knez delal kríž nad tvým telem zacly dudy zvolna hrát tesknou písen. Zanechal jsi tu dívku nebo snad ženu svou vzpomínky v jejím srdci nikdy nevyblednou, i když zemrel jsi dávno, pred mnoha lety v jejích ocích jsi zustal osmnáctiletý. Nebo jsi pouhý cizinec beze jména v dlouhém seznamu padlých, jehož pripomíná zažloutlá fotka chlapce s hnedýma ocima, která nikoho dávno už nezajímá. Na francouzských pláních vlcí máky kvetou barvy ze strání svítí pestrou paletou, teplý letní vítr zacal od more vát, žádné pušky a plyn, žádný ostnatý drát. Jenom tisíce krížu tady v písku stojí a svým tichým hlasem k oblakum žalují, že z touhy cloveka vládnout vzešlo utrpení, že znicil a proklel celá pokolení.

Predstava cestování casem do minulosti i budoucnosti s sebou prináší netušené možnosti a nerešitelné paradoxy. Vše je ale mnohem jednodušší a soucasne i velmi zajímavé. Urcite jste nekdy cetli nebo videli príbeh o cestování v case. Scénáristé a spisovatelé si v nich hrají s nemožnými paradoxy, které vám zamotají hlavu víc než krabicové víno ve sleve. Jde vlastne cestovat casem, menit minulost, pohlédnout do budoucnosti a zase se vrátit zpet? At už máte na cestování v case jakýkoli názor, pokusím se objasnit realistický pohled, který neodporuje fyzikálním zákonum. Dozvíte se, že už svým zpusobem cestování v case provozujeme, aniž bychom si to uvedomovali. Tikající casoprostor Vesmírná hmota i my jsme složení z cástí, které podléhají ctyrem známým rozmerum, pricemž jeden z nich definuje nevratné události. Je to cas. Již Aristotelés prohlásil: „Cas je napocítaný pohyb ve vztahu k pred a po“. V našem pojetí je cas urcitou virtuální jednotkou, která urcuje rozdíl mezi jednotlivými událostmi. Cas tedy plyne nezastavitelne kupredu, stejne jako se náš vesmír neustále rozpíná. Teoretický fyzik Stephen Hawking se vyjádril ve smyslu, že cestovat lze jen do budoucnosti. Využít lze relativistickou dilataci casu, která je soucástí speciální teorie relativity a která byla již nekolikrát overena. Pri rychlosti blížící se rychlosti svetla tak pro pozorovatele ubíhá cas pomaleji. Stejný prípad nastává i pri ruzné gravitaci. Nejen na Zemi, kde v ruzné výšce ubíhá cas trochu jinak, ale i ve vesmíru. Cím je teleso težší, tím více zakrivuje casoprostor, a cím je gravitace intenzivnejší, tím pomaleji plyne cas. Dle obecné teorie relativity totiž má gravitacní pole vliv na tok casu. Cestovat do minulosti už mužeme, ale velmi omezene Pokud byste tedy reálne chteli cestovat do minulosti, museli byste mít v dané cásti prostoru uloženy presné pozice a pohyb všech cástic, které prostor tvorí. A pokud by melo být cestování do minulosti možné v celém vesmíru, musela by být v každý okamžik uložena poloha všech jeho cástic. Napríklad do paralelního vesmíru. Tušíte, že to je tak velký úlet v mnoha smerech, že ho mužeme relativne vyloucit, ale nikdy neríkejme nikdy. Když už bychom byli v minulosti, výsledkem by bylo zcela presné prehrávání všech jevu, které v této dobe nastaly. Jedna teorie dokonce ríká, že vracet se pujde pouze do doby, ve které byl stroj casu vynalezen. Jak se presvedcíme, neco na tom opravdu je. Urcitý stroj casu jsme již totiž vynalezli pred více než sto lety. Zacali jsme poprvé zachytávat a ukládat elektromagnetické vlnení a cástice, které se v danou chvíli objevily v prostoru. Tyto cástice byly následne prevedeny do urcité formy, která byla nejdríve analogová a velmi nepresná, v soucasnosti je však už digitální, tedy coby shluk jednicek a nul v zakódované podobe. Hovoríme tu o fotoaparátu, kamere ci zvukovém záznamu pomocí mikrofonu.

Že už nechcete o válce ani slyšeti ? To verím, holenkové.Však to také není nic pekného.Jen samá špína,hruza,nerádstvo,krev a ješte horší veci.Ale já myslím,že se porád o tom všem málo mluví.A i kdybych vám dovedl vypovedet vše,jak to doopravdy bylo - a kdo by to dokázal ? - ješte porád byste toho málo vedeli. Protože to se musí prožít,jako jsem to prožil já.Když se tak na vás dívám,jak tu sedíte za stolem,sytí a spokojení,v teple a bezpecí,jak,až odtud odejdete,vrátíte se do svých dílen ke svým detem a ženám,do útulných svetnic,tím víc mne to žene vyprávet vám o válce,kterou jsem prošel – a je to napul zázrak,že jsem dnes živ mezi vámi.Videl jsem totiž, jak válka zatocila statisíci takových poklidných domovu,že z nich trísky lítaly,jak rozmetala rodinné krby,ani popel po nich nezbyl,jak rdousila a zardousila tolik lásky a života.Nu,vy sami znáte nejlépe své sny a touhy.A takové mel každý,koho jsem videl na bitevním poli trouchnivet a o koho jsem zakopl ve vypálených dedinách a vydrancovaných mestech. Když se clovek dostane válce do mlýna,tak jej to omele,otluce,ohluší,že za chvíli clovek myslí,že je to všecko docela porádku a že jinak ani nemuže být.

ZABÍJET ?

Jakpak bys nezabíjel,vždyt jinak bys byl zabit ty sám.A tak netrvalo dlouho,a byl ze mne mordýr,palic a drancovník, a vubec už to nerušilo muj spánek, a uštván a utahán jsem se naucil spát jak nevinátko,treba jsem mel nekdy pod hlavou místo podušky telo zabitého neprítele. Na válce je totiž nejhorší,ne že zabíjí tela,ale duše ! Víte,že nechá telo živé,ale duši v nem zahubí.Ale tomu nemužete rozumet, pokud si válku neprožijete na vlastní kuži .

Nenávidím ji ! Nenávidím ji !

Jenom jednu bych miloval,miloval z plna srdce --- tu,která by zakroutila krk všem tem nicemum,,kterí vždy znovu a znovu vypouštejí to veliké zabíjení na lidi jen a jen pro tu svou prokletou svetskou moc,zlato ci vládu !!!?

TAKOVÉ VÁLKY BYCH SE CHTEL DOCKAT…

Té bych neuhnul a první bych se prihlásil :Hej,páni verbíri ! Tady mne máte --- smrti se nebojím,rád život dám.

POJDTE ZABÍT VÁLKU

V rukách cloveka mohou být nebezpecné. Clovek jimi zabíjí a bývá zabit . Protože si je k tomu vymyslel a vyrobil. Ony samy možná takovými být nechtely, možná k tomu byly predurceny. V rukách cloveka , ale dovedou i život zachovat a chránit . Možná to mel být jejich smysl, možná takovými být mely být;

ZBRANE. KDO VÍ

Faktem zustává,že koleckový zámek sloužící k odpalování rucních strelných zbraní bez nepraktického doutnáku byl pocátkem šestnáctého století skutecne vynalezen v jižním Nemecku a Itálii.A opravdovým vynálezcem mohl být opravdu hodinár. Podle nedoložených zpráv napríklad norimberský mistr Johan Kiefuss, podle jiných zase Kühfus,a to kolem roku 1515,ale puvodne byl tento vynález urcen pro pouhé podpalování ohne a vznikl vlastne proto, že mistrovi zustalo pár kolecek navíc,ale bohužel se stalo že tento videl jeden z královských dustojníku a toho už nezajímaly jeho opravené hodiny,ale toužil jenom po tom,aby mu mistr hodinár toto puvodne kresadlo namontoval na jeho mušketu. Podle jiných pramenu se však již o 35 let dríve,tedy zhruba v osmdesátých letech patnáctého století zabýval konstrukcí tohoto zámku geniální italský umelec Leonardo da Vinci a nakreslil jeho nácrty a podle nich nekdo jiný zámek zhotovil.Mohlo dokonce dojít k takrka soubežnému vytvorení zapalovacího zarízení na stejném principu na nekolika ruzných místech.Proto se leckde dovídáme i o hodinári Pierru Bergerovi z Grenoblu,jehož pozdeji vzniklý zámek se od Kiefussova liší jen jiným umístením mechanismu a zpruhy kohoutku a tím i natahováním.A hovorí se i o jiných mistrech hodinárského nebo puškarského cechu. V minulém století se podaril ceskému patentovému úradu husarský kousek,a to že si podal 24.1.1997 ,,VYNÁLEZCE“,, O. N. z Havírova žádost na svuj ,,VYNÁLEZ“ 500 LET ZNÁMÝ SYSTÉM KOLECKOVÉHO ZÁMKU a to ve zcela zpátecnické verzi a problému neznalí úredníci mu 12.2.1999 udelili patent c.CZ 284 948 B6. Proti doutnákovému zámku byl koleckový zámek velkým zlepšením – umožnil napríklad vetší rozvoj krátkých zbraní a absencí horícího doutnáku i skryté nošení techto pistolí.Ve výzbroji peších vojsk se však príliš mnoho nerozšíril.Duvodu bylo nekolik.Predevším byla jeho výroba drahá a mechanismus pomerne složitý a tím v polních podmínkách i choulostivý.

Zájemci o CWG hlaste pocet v logu.cena cca 10 kc.

V prípade zájmu více lidí si mužeme zahrát Lacros.Je to stará indiánská hra ,kterou se rešily prípadné spory.Pálky mám pro dve družstva.Kdo chce muže si donést svou pálku.

Na hrišti je docela obstojné zázemí ,ale v prípade vyjímecne nepríznivého pocasí se presunem na Husaruvku kde muže být v prípade zájmu zajišteno i obcerstvení.A na den eventu je zajišten vstup na Sobešovickou vež pro kacery zdarma.

Pro zájemce zdaleka je možno zajistit ubytování ( pro nenárocné v hromadné ložnici ve vlastním spacáku),ale to je treba upresnit v logu, abych s konkrétním zájemcem dohodl podmínky, prípadne predal kontakty.


VAŠE ZÁJMY A DOTAZY KONKRETIZUJTE V LOGU NEBO ME KONTAKTUJTE NA MÉM PROFILU PODLE TOHO LZE VŠE ZAJISTIT.

CWG jsou hotova zájemcum mohu zaslat náhledy.

Vozová hradba

KALICH

CEST

FTF

zde je odpoved na otázku co budeme delat:

Necháme volný pruchod snum.Bude to tradicne netradicní event.Na kterém se na kterém bude možnost ruzných her pro georobotky.Kouknete se s cím naši dávní predci bránili svá práva a hlavne si povídat se známými a neznámými kacery.




Additional Hints (Decrypt)

arpug wr xnmql boyrpra i gnxbirz unovgh nol i qbor qb xgreé fv ohqr ceág oýg gryrcbegbina arohqvy molgrpaý ebmehpu n cbubefraí

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)